کد خبر: 222
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۷:۱۰

پراید

معرفی , عیب یابی و نگهداری خودرو پراید

در این کتاب می خوانیم:
– آشنایی با سیستم سوخت رسانی و جرقه
– نکات عیب یابی و نگهداری
– معرفی تجهیزات خودرو
– گارانتی

پراید

پراید

این خودرو دوران بسیار خوبی را در بازار کشور ما سپری کرد و حتی با وجود خودروهای جدید هنوز هم نقش خود را به عنوان یک خودروی پر طرفدار تا به امروز حفظ کرده است. این خودرو به علت قیمت مناسب و مصرف پایین، خیلی زود مورد توجه قرار گرفت و خود را در جایگاه پرفروشترین خودروهای بازار داخلی قرار داد. سرویس آسان و دسترسی به قطعات یدکی و خرید و فروش راحت آن از دیگر مزایای مهم این خودرو به شمار می رود این خودرو در مدلهای ۱۳۲ ,۱۴۱ ,GTX , LX , CD 5 , DM تولید و به بازار عرضه شد. شاید این خودرو بعضی اوقات بد قلق می شود ولی امروز یکی از دوستان بسیار خوب شماست. دوستی به نام پراید.
پراید خودرویی است که تولید آن در ایران از سال ۱۳۷۲ در شرکت سایپا (SAIPA) آغاز شد.
پراید در اصل در شرکت مزدا ژاپن با نام مزدا ۱۲۱ طراحی و تولید شد و تولید آن از سال ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۳ ادامه داشت سپس در آمریکای شمالی این خودرو توسط شرکت فورد با نام فورد فستیوا تولید شد. حتی امروز خودریی به نام \”ایننام\” در اروپا و آمریکا وجود دارد که از فرزندان پراید است. این مدل همچنین از ۱۹۸۷ تا ۲۰۰۰ در شرکت کیا موتورز کره جنوبی تولید ‌شد.
این خوردرو با وزن معادل ۸۵۰ کیلوگرم و موتوری با حجم ۱۳۲۳ سی سی جایگاه خوبی در نوع خودروهای پر شتاب دارد حداکثر وزن خودرو با بار ۱۲۱۵ کیلوگرم است و موتور آن با سیستم انژکتور در دور ۵۵۰۰ RPM قدرتی معادل ۶۱ اسب بخار و گشتاوری برابر ۱۰۳ Nm تولید می کند که این توان در سیتم کاربراتوری ۵۰ اسب بخار است. نوع سوخت مورد طراحی موتور بنزین اکتان ۹۲ به بالا است و مصرف سوخت آن با باک ۳۷ لیتری در شهر ۶.۷ لیتردر ۱۰۰ کیلومتر است. گیربکس این خودرو ۵ دنده بوده و دیفرانسیل آن در محور جلو قرار دارد.
استانداردهای آلودگی اتحادیه اروپا را نیز تا یورو۲ داشته است. سیستم سوخت رسانی موتور پراید در نوع کاربراتوری تا اواخر سال ۸۲ تولید شده و پس از آن سیستم انژکتوری بر روی آن نصب شد.
تجهیزات انژکتور پراید
از سنسورها و عملگرهای مهم موتور پراید می توان به تجهیزات زیر اشاره کرد
سنسور دور موتور:
کنار دنده استارت روی فلایویل ۶۰ دندانه قراردارد که دو دنده آن حذف شده است. این سنسور موقعیت میل لنگ را هنگامی که پیستون ۱و۴ در نقطه مرگ بالا قرار دارد بررسی کرده و دور موتور را به دور سنج اعلام می کند. روشن نشدن موتور، ریپ زدن، و نوسانی بودن پشت آمپر از نشانه های خرابی این سنسور است.
سنسور سرعت:
این سنسور روی شفت خروجی گیربکس نصب شده می باشد و وظیفه ارسال اطلاعات مربوط به سرعت خودرو را به ECU و پشت آمپر دارد.
خاموش شدن خودرو هنگام رها کردن پدال گاز مثل رها کردن پدال پشت چراغ قرمز و خطاهای موتور در دورهای بالا مثل بالا نرفتن دور موتور از ۳۰۰۰ ازنشانه های خرابی این سنسور است.
سنسور دمای آب CTS:
این سنسور مقاومتی است که با افزایش حرارت مقاومت آن کم می شود و اطلاعات حرارت موتور را از طریق تغییرات مقاومتی به ECU انتقال می دهد.
در صورت خرابی این سنسور موتور هنگام سرد بودن موتور بد روشن شده و دود ضعیفی تولید می شود.
اکسیژن سنسور(oxygen sensor):
این سنسور روی منیفولد دود نصب می شود و بنا به میزان اکسیژن گازهای خروجی، ولتاژی برای ECU می فرستد. در صورت خرابی این سنسور مصرف سوخت بالا می رود و چراغ چک روشن می شود.
سنسور فشار منیفولد – MAP
با تغییرات فشارهوای موتور واختلاف آن با فشار محیط پیرامون ولتاژی متناسب با فشار هوای منیفولد به ECU ارسال می شود خرابی این سنسور موجب افزایش مصرف و گاهاً روشن نشدن موتور می شود.
کویل دوبل
وظیفه کویل دوبل تهیه ولتاژ بالا برای جرقه شمعها است. در داخل کویل دو بل دو هسته مجزا در کنار هم وجود دارد که برق تحریک آن توسط ECU داده می شود. در این سیستم جرقه سیلندر ۱و۴ و همچنین ۲و۳ با هم زده می شود این کوئل در نوع زیمنس دوتکه است و در صورت خرابی کوئل موتور روشن نمی شود.
انژکتور:
انژکتور وظیفه پاشش سوخت در پشت سوپاپ گاز و در نتیجه ترکیب با هوا را بر عهده دارد که بر اساس فرمان ECU فعال می شود. دود کردن خودرو و افزایش مصرف سوخت از نشانه های خرابی سوزن انژکتور است.
استپر موتور
محل نصب استپر در مسیر فرعی هوا می باشد. در بالای دریچه گاز است و وظیفه تنظیم نسبت سوخت به هوا را دور آرام بر عهده دارد. استپر در حالت ساسات، کولر کشیدن یا هنگام رها کردن دریچه گاز عمل می کند و دور موتور را متعادل می کند
کنسیتر و شیر برقی:
این مجموعه وظیفه جمع آوری بخارات بنزین داخل باک را بر عهده دارد و جنس آن از کربن فعال بوده و زیر در پوش موتور کنار گلگیر سمت راننده نسب می شود و هنگام شتاب گرفتن و سرعتهای بالا توسط فرمان ECU از طریق شیر کنیستر به موتور منتقل می شود.
سنسور موقعیت دریچه گاز – TPS
این سنسور یک پتانسیو متر ساده است که با محور پولکی دریچه گاز همگام است. وظیفه آن فرستادن اطلاعات مربوط به میزان باز شدن دریچه گاز به ECU است.
در صورت خرابی این سنسورخودرو گاز نمی خورد و یا خود به خود و نامنظم گاز می خورد
رله دو بل:
وظیفه این رله تامین برق به قسمتهای مختلف از جمله پمپ روغن- ECU -انژکتور- کویل دو بل– شیر برقی کنسیتر سنسورهای اکسیژن است. هنگام خرابی این رله خودرو استارت می خورد ولی روشن نمی شود.
سنسور ضربه -KNOCK:
این سنسور یک مقاومت پیزو الکتریک است و روی بلوک سیلندر نزدیک سیلندر شماره ۲ نصب شده است و اطلاعات مربوط به خود سوزی سوخت را ECU می رساند که در این حالت ECU جرقه را ریتارد کرده یعنی دیرتر زده می کند تا از خود سوزی را کاهش می دهد.
نکته: بنزینها دارای نمرات اکتان و کیفیتهای متفاوتی هستند. برای اینکه بدانید بنزین مصرفی شما نسبت به بنزین محلی دیگر دارای اکتان بهتری است سعی کنید برای چند لحظه دنده مرده حرکت کنید یعنی دنده را زود عوض کنید. اگر صدا کمتر شنیده شود جنس بنزین مرغوبتر و دارای اکتان بالاتر است یا آور می شودم این روش نیاز به تجربه و قضاوتی درست است.
موتورهای گاز سوز
یکی از سیاستهای کاهش مصرف سوخت و کنترل آلودگیها استفاده از سوختهای گازی ست گازهای مورد استفاده در خودرو ها از دو نوع CNG گاز طبعی فشرده و LPG گاز نفتی مایع بوده که گاز CNG از جنس متان است و نسبت به LPG که از بوتان و پروپان تشکیل می شود آلودگی کمتری دارد و اقتصادی تر است.
کیت خودرویهای گاز سوز در چهار نسل بر روی خودروها نصب میشود در نوع خودروهایی که امروزه شرکتها به نام خودروی OEM تحویل میدهند از نسل چهارم استفاده می کنند که دارای دو ECU جداگانه گاز و بنزین است در تبدیل خودروهای دوگانه سوز در گاراژهای متفرقه بیشتر از نسل اول و دوم استفاده می شود که نسبت به نوع چهارم دقت کمتری دارد.
کیت گاز سوز شامل کپسول پرکن، شیراطمینان، شیر قطع کن برقی، میکسر، لوله های ارتباطی، گیج گاز، کلید انتخاب سوخت و در نسلهای بالاتر انژکتور تزریق گاز و کامپپیوتر مرکزی است.
به یاد داشته باشید در خودروهای گاز سوز OEM که در کارخانه گاز سوز می شوند هنگامی که خودرو روشن می شود حتی اگر کلید انتخاب سوخت روی گاز باشد خودرو با بنزین روشن شده و با گاز دادن و بالا رفتن دور تا ۳۰۰۰ خودرو به حالت گاز می رود.
خودروها هیچگاه درحالت شتابگیری و یا دور بالاتر از ۳۰۰۰ از حالت بنزین یه حالت گاز نمی روند ولی از می توان از گاز به حالت بنزین رفت. ولی اگر می خواهید خودرو را درحالت گاز روشن کنید کلید را حالت گاز قراد داده وسوئیچ را باز کنید. کلید انتخاب سوخت را کمتر از دو ثانیه به حالت بنزین برده و دوباره به گاز برگردانید و استارت بزنید خودروهای گاز سوز جهت گرم شدن رگلاتور به آب گرم موتور نیاز دارند بنابراین وجود ضدیخ در موتور در همه شرایط الزامی است. استفاده از بنزین در طول رانندگی برای افزایش طول عمر موتور و کاهش استهلاک ناشی از سوختن گاز واجب است .
گاز CNG به علت بالا بودن درجه اکتان و کم بودن نسبت تراکم موتور راندمان کاری موتور را کم می کند و درنتیجه شتاب خودرو نیز کم می شود.
چهار LED گیج گاز روی داشبرد نشان دهنده حجم گاز مخزن است که هنگام استفاده از گاز روشن می شود، هرکدام LED ها نشانگر یک چهارم مخزن است. یعنی اگر حجم مخزن نصف شود تنها یک چراغ سبز از سمت چپ روشن می شود ودر صورت رسیدن به حجم یک چهارم آخر تنها چراغ زرد رنگ سمت چپ روشن می شود.
هر ۶ ماه کپسول و اتصالات مربوط به سیستم گاز را بوسیله افراد متخصص بازدید کنید و از هر گونه نشتی وخطا با استفاده کف صابون اطمینان حاصل کنید حد اکثر عمر کپسولهای گاز CNG 22 سال است و بیشتر از آن کار پر خطا هستند
روغن موتور
انتخاب درست موجب افزایش طول عمر موتور و کاهش مصرف سوخت می شود. با توجه به مواد افزودنی به پایه روغن، روغن موتور دارای ویژگیهای متفاوتی خواهد بود.
کارکرد مثبت و طولانی، کاهش سایش قطعات، نقطه جوش بالا، جلوگیری از اکسیداسیون موتوری و عدم آلودگی محیط زیست از مزایای یک روغن مناسب است.
روغن استاندارد موتور پراید با غلظت ۲۰W50 و کیفیت SF یا SG است. حجم روغن موتور پراید ۳ لیتر است که با فیلتر ۳.۴ لیتر خواهد شد. همانطور که در کتاب دوم گفته شد SF یا SG نشان دهنده کیفیت روغن است که واژه S ثابت است و حرف کنار آن طبق جدول لاتین با نزدیک شدن به واژه N روغنی با کیفیت بالاتر خواهد بود. به طور مثال روغن SL نسبت به دو روغن نامبرده کیفیت بالاتری دارد.
سیتم خنک کاری
سیستم خنک کاری موتور پراید همانند موتورهای آب خنک دیگر با استفاده از چرخش آب موتور را خنک می کند. حجم آب موتور پراید ۵ لیتر است که نیمی از این حجم باید ضد یخ باشد استفاده از ضد یخ در موتور پراید در تمام فصول الزامیست و باید هرسال سرویس و تعویض شود.
مایع خنک کننده موتور را هر ۱۵ روز بازدید کنید ودر صورت کم شدن به آن آب مقطر اضافه کنید.
آب کم کردن در موتور امری عادی نیست و باید بررسی شود معمولا آب کم کردن دلایل مختلفی دارد ولی احتمال خرابی در رادیاتور زیاد است. سعی کنید در طول رانندگی به آمپر آب توجه کنید بالا رفتن آمپر آب علتی دارد که باید بر طرف شود. موتور پراید بنا به ارتفاع بیشتر نسبت رادیاتور نیاز به هواگیری دارد بنابراین هیچگاه هنگام گرم بودن موتور در رادیاتور را باز نکنید و برای بازدید آب از منبع جانبی که کنار گلگیر سمت راننده نسب شده است استفاده کنید.
جوش آوردن موتور
اگر آمپر آب تا خط چهارم بالا رفت موتورگرم است. در این حالت اگر موتور را خاموش کنید فن به نشانه گرمای غیر معمول روشن می مانند. اگر چراغ قرمز باطری روشن شده است به کناری بروید وقبل از گرمتر شدن موتور آن را خاموش کنید خواهید دید که تسمه پاره شده است. سعی کنید آن را تعویض کنید. ولی اگر چراغ باطری روشن نیست موتور را خاموش نکرده و به حرکت خود ادامه دهید. با روشن کردن بخاری حرارت موتور را کم کنید. این کار مثل پاشویه کردن فردیست که تب دارد و اگر حرارت پایین نیامد به کناری بروید، پیاده شوید و بدون خاموش کردن موتور شرایط آن را بازدید کنید.
اگر نتوانستید موتور را خنک کنید و آمپر نیز به خط پنجم یعنی HOT رسید بدون خاموش کردن موتور با ریختن آب بر روی رادیاتور بدنه آن را خنک کنید. توجه کنید که به هیچ وجه نباید بر روی موتور آب ریخته شود زیرا باعث ترک برداشن سرسیلندر و موتور می شود.
در این شرایط در رادیاتور را شل کنید و با گذاشتن دستمالی خیس که آب آن گرفته نشده است بر روی رادیاتور مانع از سوختن دستتان و پاشش آب به سمت خود شوید.
به این نکته خوب دقت کنید گاهی خودرو به علت خطایی جوش می آورد که در آن لحظه جبران پذیر نیست مثلا پارگی شلنگ آب یا سوراخ شدن رادیاتور، که روشن نگه داشتن موتور دراین شرایط خطر ناک است بنابراین موتور راباید خاموش کرد ولی اگر حرارت موتور بالاست باید هر ۲۰ ثانیه تک استارت بزنید تا مانع از چسبیدن قطعات و سوختن موتور شوید.

 

اخبار مرتبط
نظرات بينندگان
انتشار يافته: ۹۹۳ دیدگاه


نويسنده ديدگاه : مبین
|
|
۱۳۹۰-۷-۲۱
Thumb up 35 Thumb down 3

سلام:پرایدمدل۸۷دوگانه سوزکارخانه هست دوعیب دارد که تاحالاهیچ استادی درستش نکرده یکی درموقع سربالای صدای چک چک میده دومی وقتی که سوخت روی بنزین باشد وبخوای به سوخت گاز تغییر دهید موتور خاموش میشود.باتشکر از راهنمایتون منتظر جوابتانم

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۶-۲۳

سلام
در مورد چک‌چک موتور دلیل اصلیش کم آوردن موتوره و اونم ۲ دلیل بیشتر نداره البته اگر موتور در حالت عادی خوب گاز بخوره: ۱- سوخت به اندازه کافی و یا دقیق به داخل موتور ورود نمی‌شه که باید پمپ بنزین ماشین یه بازدید بشه.
۲- تایم موتور تنظیم نیست.
در مورد خاموش کردن هنگام تعویض صوخت مشکل می‌تونه از شیر برقی قطع و وصل گاز باشه.

پاسخ ها
سلمان
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۷-۷

با عرض معذرت از استاد:
فکر میکنم صدای چک چک بخاطر اکتان پایین بنزین باشه که چند روش برای برطرف کردنش هست:
اولین و ساده ترینش بنزین سوپره.در درجه بعد پایین اوردن دمای موتوره.برای اینکار میشه از ترموستات و فشنگی پایینتر استفاده کرد یا هوای ورودی منیفولد رو خنک کرد یا با برداشتن کاتالیست خروجی رو بازتر کرد یا مثل من همه این موارد با هم و شتاب خوب.

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۱-۴

سوخت را این جوری می نویسند

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۱-۷

استاد من یه دکترم از من ایراد میگیری؟

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۶-۳

پراید بی کیفیته

پاسخ ها
ابراهيم
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۷-۱۴

دوست خوبم این صدا از سوپاپ میباشد به خاطر کیفیت بد بنزین میباشد حتما از بنزین سوپر استفاده کن .

پاسخ ها
ارشام
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۸

سلام
با عرض پوزش از همه اخه پراید چه به بنزین سوپر این صدایی که میگویید طبیعیه چون این ماشین ضعیفه و در سربالایی ها سوخت کم میاره و با هوای مورد نیازش تنظیم نمیشه

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۹

دوست عزیز اولا تو سر بالایی دنده رو متناسب با سرعتت کن
ثانیا سوپاپها را فیلر گیری کن .

پاسخ ها
مکانیک
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۴-۱۳

شمع و وایر عوض شه شمع دو پلا تینه بزن

پاسخ ها
حمید
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۷-۲۳

کلاً ماشین عوض کن داداش درست میشه

پاسخ ها
امیر 1354
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۵-۱۵

من یه مکمل ریستور موتور engine restore از اینترنت خریدم توان موتورم و افزایش داد

پاسخ ها
دیرپای کار
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۵-۲۲

دوست عزیزم مبین سلام.علت چک چک کردن موتور عدم تناسب قدرت ایجاد شده توسط موتور با قدرت مورد نیاز میباشد. این موضوع هنگامی رخ میدهد که از دنده سبکتری نسبت به دنده مورد استفاده میکنیم. همانطور که اشاره کرده ای این حالت در سر بالایی بیشتر اتفاق می افتد. ما هنگامی که در بک مسیر افقی بدون شیب حرکت میکنیم و در طول مسیر به یک سطح شیبدار میرسیم،برای طی این مسیر به قدرت بیشتری نیاز داریم و لازم است با توجه به شیب مسیر از یک و یا حتی دو دنده سنگینتر استفاده کنیم. در غیر این صورت صدای چک چک موتور را میشنویم. این حالت رانندگی که به دنده مرده معرف است اگر بصورت مداوم اتفاق بیفتد باعث شکستن رینگ پیستون و در بعضی موارد پیستون خواهد شد. موفق باشی.

پاسخ ها
دیرپای کار
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۵-۲۲

دوست خوبم مبین عزیز،در ادامه که کامنتهای دوستان رو چک میکردم متوجه شدم که بعضی علت رو تشخیص دادن ولی راه حل بعضیشون کامل نیست مگر دوست عزیزی که خودش را ناشناس معرفی کرده. ابراهیم گفته که چک چک صدای سوپاپهاست که درسته ولی استفاده از بنزین سوپر – که اکتانش نسبت به بنزین معمولی بالاتره – راه حل چاره نیست. عدد اکتان بنزین نشان دهنده مقدار مقاومت بنزین در برابر خود اشتعالی بر اثر تراکم و پبش از جرقه زدن شمعه. به عبارت دیگه مخلوط هوا و سوخت در مرحله دوم موتورهای ۴ زمانه – یعنی مرحله تراکم – پیش از رسیدن پیستون به نقطه مرگ بالا – مانند موتورهای دیزل – بر اثر شدت گرما و فشار،قبل از جرقه زدن شمع،مشتعل میشه و لنگر معکوسی به پبستون و مبل لنگ وارد میکنه که برای موتور بسیار مضره. اما همانطور که دوست ناشناسمون گغته،اولا” باید دنده ماشین را در سربالایی متناسب با قدرت مورد نیاز سنگین کنی. در ثانی چون در مناطق گرمسیر و در فصل تابستان،بسیاری از مکانیک ها – برای جلوگیری از گرم شدن موتور – فیلرها مقداری به حالت آوانس تنظیم میکنن،فیلرگیری مجدد میتونه تا اندازه ای به کاهش صدای چک چک سوپاپها کمک کنه. ولی بهترین راه تناسب دنده با قدرت مورد نیازه. موفق باشی.


نويسنده ديدگاه : مرتضی
|
|
۱۳۹۰-۱۱-۲
Thumb up 17 Thumb down 0

با سلام. پراید مدل ۸۶ دلرم .چند وقتیه که عنگام دنده خلاص کردن یا اسیت کامل یا با شدت موتور در حالت بنزین خاموش می کند . دو بار استپر را هم عوض کرده لم و وایره را هم تعویض کرده ام کوئل دوبل را هم تعویض کرده ام ولی مشکل حل نشده لطفا مرا راهنمایی کنید . ماشین دوگانه سوز شرکتی می باشد.

پاسخ ها
حسین
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۱۹

سلام مشکل از سنسور دریچه گاز است

پاسخ ها
مکانیک
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۴-۱۳

اگه فقط رو گازه ار تنظیم رگلاتوره
رو بنزین هم هست میتونه سنسور سرعت باشه

پاسخ ها
امید
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۴-۱۹

دلیل دیگر می تواند ورودی هوا برای گازسوز بصورت دستی توسط یک شیر هوا قابل تنظیم هست که اگر مقدار ورودی این هوا زیاد باز باشد و هوا زیاد ترکیب شود این اتفاق می افتد.


نويسنده ديدگاه : ساسان
|
|
۱۳۹۰-۱۱-۱۵
Thumb up 13 Thumb down 3

سلام من یک پراید مدل ۸۳ دارم که دو روزه چراغ چک آن یک دفعه روشم شد میخواستم علت آنرا بدونم لازم است که بگم ماشین تو هوای سرد روشن کردم و بعد یک کیلومتر اینچراغ روشن شد.

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۷-۱۴

زیر فن رادیات یک آفتامت سیم پیچی هست معمولا نیم سوز که میشه چراغ چک روشن میشه به امتحان عوض کردنش میارزه

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۱۰

اگه همزمان با اینکه فن شروع به کار کرد چراغ چک روشن شد از رله فنه(یه سیم پیچ لوله ای پائیین رادیات)

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱-۳۱

مهندس اون مقاومت فنه نه رله فن

پاسخ ها
حسن
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۶-۱۲

مهندس فرقی نداره رلع یامقاومت ولی مشکل همینه درسته

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۷-۲۰

سخت نگیر ایرادی

پاسخ ها
mohamad
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۷-۲۶

bebar tamirgah

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۲-۲۶

این عیب از سولفاته زدن سر فیشهای مقاومت فن بوده یا از ضعیف بودن سر فیشهای یا سیم مقاومت فن است


نويسنده ديدگاه : mehdi
|
|
۱۳۹۰-۱۱-۱۹
Thumb up 8 Thumb down 0

با سلام یکی لطف بکنه وبگه تو دری جدید پزاید ۱۳۲ یا ۱۳۱ در منطقه مازندران از کجا میتوانم تهیه کنم

پاسخ ها
زرنگ
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۶-۷

از بازار سیداسمال پیدا کن


نويسنده ديدگاه : اورنگ
|
|
۱۳۹۰-۱۲-۲
Thumb up 11 Thumb down 0

مرتضی جان چرغ چک دلایل مختلفیس داردبهتراست به مکانیک مراجعه ودیاگ بزنی


نويسنده ديدگاه : ehsan
|
|
۱۳۹۰-۱۲-۴
Thumb up 8 Thumb down 2

بسمه تعالی
باسلام
من یک پی کی موتوری پراید دارم وقتی دنده یک در حال حرکت سرعت تا ۱۸ بروم صدای گاز و موتور زیاد می شود مجبور شدم بر روی دنده ۲ عوض کنم
آیا مشکل دارد ؟ چه جوری موتور و گاز دادن صدا رو کم کنیم؟
با تشکر
yaghtinehsan@gmail.com

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۵-۲۷

fhdn fباید بری مکانیکی و۱ )دور موتوروتو بیاره پایین ۲)سیم گازش رو عوض کنه

پاسخ ها
مهران
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۷-۲۹

احتمال داره از صفت باشه که تموم شده


نويسنده ديدگاه : سینا
|
|
۱۳۹۰-۱۲-۶
Thumb up 10 Thumb down 1

سلام مبین جان من سینا هستم و مشکلتو خوندم. گاز کپسولتو خالی کن و دوباره یه باک گاز جدید بزن چون بعضی وقتا ممکنه گاز هوا داشته باشه.اگر درست نشد ریل سوختت رو عوض کن حتما جواب میگیری


نويسنده ديدگاه : سینا
|
|
۱۳۹۰-۱۲-۶
Thumb up 6 Thumb down 3

آقا مرتضی مشکله شما فقط با دیاگ مشخص میشه. به نضر من سنسور دور کیلومترت معیوبه. سنسور کیلومترای ماشینه شما چرخ دنده ای هستش و در استلاح کچل کرده. پنیون کیلومتر شمار و سنسور سرعتشو عوض کن جواب میگیری

پاسخ ها
ارمين
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۶-۲

این مشکل برای من هم پیش امد وقتی پا از روی گاز بر می داشتم بخصوص پشت چراخ قرمز ماشین خاموش می شد و کم کم امپر سرعت یا همان امپر کیلومتر از کار افتاد بردم نمایندگی گفتند که از پنیون کیلومتره تعویض کردن درست نشد بعدش گفتن از سنسور کیلومتره تعویض کردن درست نشد در اخر پس از گرفتن ٢۵ هزار اجرت گفتن از چرخ دنده ی داخل گیربکس خراب شده که پنیوم کیلومتر را نمی چرخاند و بدون هیچ کاری من را از نمایندگی بیرون کردن تا خودم دست به کار شدم کاری که انها کردند از نو چک کردم انها درست می گفتند اما نمی فهمیدند که قبل از هر کاری باید فیش سنسور کیلومتر را چک کرد که شوره نزده باشه . با پاک کردن شوره ی فیس سنسور کیلومتر همه چی درست شد به همین راحتی اما ٢۵ هزار مفت مفت ضرر کردیم


نويسنده ديدگاه : کامران
|
|
۱۳۹۰-۱۲-۱۶
Thumb up 6 Thumb down 2

سلام عقربه کیلومتر پرایدم تا ۶۰ دقیق کار کرده واز ان به بعد از دور افتاده وکار نمی کند لطفا جواب دهید ممنون

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۱۵

سلام
از چرخ دنده روی گریبکسه

پاسخ ها
ارمين
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۶-۲

اول: فیش سیم سنسور کیلومتر چک کن شوره و اسیدی نشده باشه ودرست در گیر میشه
دوم: پنیون سرعت چک کن
سوم: سنسور کیلومتر چک کن

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۲-۲۶

امکاندارد سیمش شل باشد


نويسنده ديدگاه : حمید
|
|
۱۳۹۰-۱۲-۱۹
Thumb up 5 Thumb down 2

درجواب سوال اقامرتضی بایدبگم مشکل ماشین شما ازدریچه گازهستش.درزمان گازدادن بازمیشه.وزمانی که درخلاصی قرارمیدهید.بسته نمیشود. به دلیل فشارزیادسوخت واردشده خودروخاموش میشود


نويسنده ديدگاه : حمید
|
|
۱۳۹۰-۱۲-۱۹
Thumb up 8 Thumb down 1

ساسان جان اگه نمیخوای دیاگ بزنی.یه شب تاصبح بست مثبت باتری بردار


نويسنده ديدگاه : وحبد
|
|
۱۳۹۰-۱۲-۲۰
Thumb up 5 Thumb down 3

سلام
من یه پراید ۸۹ دوگانه سوز کارخانه ای دارم، چند وقت پیش گاهی چراغ چک روشن میشد دور موتور بالا پایین میرفت یا گاز نمیخورد و یا در حالت خلاص نزدیک ۲۰۰۰ میموند، بردمش تست موتور گفتند سنسور دریچه گازشه (همون سنسور TPS) باید جنس فاریک پیدا کنید جنسهای چینی درست جواب نمیدن

پاسخ ها
آشنا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۸

سلام از اسپر موتر است عوض کنید در ست میشه

پاسخ ها
آشنا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۸

اطلاع را اشتباه تاب شده می بخشید مشکل کیبرد بود


نويسنده ديدگاه : خاکسار
|
|
۱۳۹۱-۳-۲
Thumb up 7 Thumb down 0

با سلام
شاید یکم دیر باشه ولی من تازه این مطلب رو دیدم
سنسور سرعت روی شفت خروجی گیربکس نیست بلکه روی دیفرانسیل چرخ دنده ای است درگیر با پنیون کیلومتر شمار که سنسور کیلومتر روی آن پیچ شده.
با اجازه مدیر سایت جواب بعضی سوالات رو میدم.
جواب مرتضی. ماشین شما به ۴ علت میتونه چنین مشکلی براش پیش بیاد
۱ استپر
۲ سنسور دریچه گاز
۳ اتاقک دریچه گار
۴ برنامه ecu
به نظر من پیش تنظیم موتور برو تا دقیقا عیب رو پیدا کنه.
جواب ساسان. اگه وقتی که ماشین گرم میشه چراغ چک روشن میشه مقاومت فن ماشینت سوخته.
جواب کامران. احتمالا پنیون کیلومتر شمار ماشینت خورده شده.
جواب وحید. جنسهای چینی هم جواب میدن ولی عمرشون یکم کمه.

پاسخ ها
مهدی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۴-۲۲

سلام
اول تشکر میکنم از راهنماییهاتون
من هم مثل آقا مرتضی همین مشکل رو دارم .پراید ۱۳۲ se مدل ۹۳ دوگانه دستی دارم و تا موقعی که ماشین خنک مشکلی نداره اما همین که هوا گرم باشه و ماشین گرم بشه یا دور موتور بالا و پایین میره یا و خاموش میکنه و یا دور کلا دور موتور بالا میمونه
چند بار هم دیاگ زدن هرکی یه چیزی میگه نمیدونم چکار کنم


نويسنده ديدگاه : مصطفی
|
|
۱۳۹۱-۳-۱۹
Thumb up 12 Thumb down 3

سلام پراید مدل ۸۶ دارم و مشکل آمپر پیدا کرده یعنی آمپر تا ربع بالایی می رسه ولی فن روشن نمیشه ؟


نويسنده ديدگاه : ناصر
|
|
۱۳۹۱-۴-۱۰
Thumb up 4 Thumb down 2

آقلی مبین شمع سه پراستفاده کنیدوبدهیدفیلربگذارند

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۴-۴

سلام آقا ناصر من یه پراید هاچ بک ۷۵ کره ای دارم تازه موتورشو تعمیر کردم خدارو شکر مشکل روغن سوزیش درست شده ولی الان اول حرکت با دنده یک بعضی وقتا لرزش شدیدی میگره که باز درست میشه دیسک وصفحه شو مکانیک میگه سالمه جلو بندیشم تازه درست کردم. لطفا راهنمایی کنید متشکر.

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۲۷

سلام من اولین باره که مطلب رو میخونم منم همین مشکل رو داشتم با تعویض ته پلوس مشکلم حل شد

پاسخ ها
حسن
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۲-۲۷

سیمش شله


نويسنده ديدگاه : ناصر
|
|
۱۳۹۱-۴-۱۰
Thumb up 6 Thumb down 2

دوستان گازسوزهر۳یا۴ماه بدهند فیلرگذاری

پاسخ ها
حسین
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۱۹

۶ ماه

پاسخ ها
حسن
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۲-۲۷

۵ ماه


نويسنده ديدگاه : هادی
|
|
۱۳۹۱-۴-۲۲
Thumb up 4 Thumb down 0

آقا کامران ایراد میتونه یا از دندنه کیلومتر داخل کاپوت متصل به سیم کیلومتر باشه در غیر این صورت ایراد از حلزونی داخل گیربوکس است


نويسنده ديدگاه : مجمد
|
|
۱۳۹۱-۴-۲۲
Thumb up 4 Thumb down 3

سلام – من یه پراید ۱۴۱ مدل ۸۵ دارم که تو زمستونا صدای موتور رو دور ۳۰۰۰ زیاد داخل اتاق مییاد که فکر کنم مربوط به جنس عایق بندی اون باشه – دوستان عزیز نظرشونا بدن و راهنمایی کنن


نويسنده ديدگاه : میثم
|
|
۱۳۹۱-۵-۳۱
Thumb up 2 Thumb down 2

آقابابت این سایت واطلاعاتت دستت درنکنه.


نويسنده ديدگاه : اسد
|
|
۱۳۹۱-۶-۱۷
Thumb up 6 Thumb down 0

سلام من مصرف سوختم خیلی بالاس نزدیک ۲ برابر مشگلش میدونید


نويسنده ديدگاه : بچه مشد
|
|
۱۳۹۱-۶-۲۶
Thumb up 6 Thumb down 0

سلام
پراید ۸۱ دارم،کاربراتیه اما مصرفش بالاست چکار باید بکنم؟
توی دنده ۲ در حالت دنده مرده کن میزنه مشکلش از کجاست؟
لطفا راهنماییم کنین
ممنون

پاسخ ها
جواد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۵-۲۶

مال کاربراتورته یا داره از جایی هوا میکشه یا سوزنات تنظیم نیست برقتم مشکل داره که تو دنده کاز مورده پس میزنه مات دلکو هستش


نويسنده ديدگاه : مسلم
|
|
۱۳۹۱-۷-۴
Thumb up 5 Thumb down 1

با سلام بنده پراید ۸۵موتور ساژم دارم وقتی ماشین را روشن میکنم چراغ چک روشن میشه و دور موتور تا ۲۰۰۰بالا میره بعد میاد پایین وچراغ چک روشن خاموش میشه سنسور دریچه گاز عوض کردم درست نشده استوپر ۲ تا دیاگ ۵بار زدم باز درست نشد تو رو خدا کمکم کنید دارم دیوونه میشم

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۶-۱۶

عزیزم برو لامبرگینی اوانتادور بگیر حالشوببر

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۰

خاک رفته داخل سنسور برق انژکتور باد بگیر درست مره

پاسخ ها
حسین
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۲-۱۲

مشکلت از گلو گازه


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۱-۷-۱۰
Thumb up 5 Thumb down 1

سلام من پراید مدل ۸۹ دارم شتابش پایین است راهنمایم کنید


نويسنده ديدگاه : علي
|
|
۱۳۹۱-۷-۱۱
Thumb up 4 Thumb down 0

ماشین توجاده جوش اورده به خاطرپارگی لوله اب رادیاتوررفته به اب دسترسی نداریم از طرفی استارت ماشینم خرابه چطوری ماشینو خنک کنیم تارینگ وپیستون نچسبونه؟

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۵-۱۰

دستو بزار رو سینت بگو یا ابلفظل من ۱بارم باهاش صحبت کردم درس شد

پاسخ ها
امین
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۸

سلام توی دنده بزارید یواش یواش هل بدید تا موتور بچرخه

پاسخ ها
حسین
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۱-۳

باعرض معذرتوباید ادرار کنی به موتور تا گرماش کم بشه

پاسخ ها
امین
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۶-۱۳

۲۰ ثانیه تک استارت


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۱-۷-۱۹
Thumb up 2 Thumb down 1

ممنون ازهمه


نويسنده ديدگاه : مص
|
|
۱۳۹۱-۷-۱۹
Thumb up 3 Thumb down 0

ممنون


نويسنده ديدگاه : مصطفي
|
|
۱۳۹۱-۷-۱۹
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام.پراید۸۳انژکتوردارم.وقتی موتورگرم میشه ومیخای شتاب بگیری ریپ میزنه وانگاربرق موتوریه لحضه قطع بشه.تنظیمم رفتم سردرنیاوردن.ممنونم.

پاسخ ها
محمد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۴-۶

آقا امید پمپ بنزین که زیر صندلی عقب هست نیم سوز شده پمپ بنزینتو عوض کن درست میشه


نويسنده ديدگاه : رضا
|
|
۱۳۹۱-۸-۳
Thumb up 2 Thumb down 0

سلام من یه پراید کره های مدل ۷۷ دارم که خیلی سرحاله ولی چند وقته فن رادیاتورش هی خاموش وروشن می شه یعنی وقتی فن موتوررو خنک کرد وخاموش شد بعد از چند لحظه دوباره روشن می شه وفورا خاموش می شه واین برنامه همش ادامه داره مهره فنو تا حالا چند بارعوض کردم ولی فایده نداره اگه کسی مشکلشو می دونه خواهش می کنم راهنمایم کنه اگه بهم ایمیل بزنید که واقعا سپاسگذتر می شم

پاسخ ها
حامی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۵-۱۲

اتشش بکش

پاسخ ها
شهاب
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۱۸

سلام فشنگی آب عوض کن درست میشه


نويسنده ديدگاه : گلشاهی
|
|
۱۳۹۱-۸-۲۸
Thumb up 2 Thumb down 0

پراید مدل ۸۵ دارم.مصرف سوختش زیاد شده در صورتی که فیلتر بنزین عوض کردم و سنسور کیلومتر عوض کردم و فیلتر هوا هم عوض کردم و مطمئن هستم که ماشین نشتی نداره که بنزین بره اما نمیدونم چطوریه که در عرض یک روز یک چهارم بنزینم تمام شد فقط در عرض یک رفت و برگشت از محل کارم به منزل
لطفا راهنمائی بفرمائید ممنون میشم

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۶

انباری اگزوزاگه صدای عجیب میده نیاز به تعویض هست ومصرف سوخت روبالا می بره

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۲-۲۶

شاید دزدی میکنن


نويسنده ديدگاه : رضا
|
|
۱۳۹۱-۹-۲
Thumb up 2 Thumb down 0

سلام و عرض ادب من پراید ۸۶ دارم تو ترافیک و سرعت های پایین آمپر از خط وسط بالا میره و لی فن وسط میزه و کارشو میکنه بعد از زدن فن عقربه به سمت بالا میره و فن خاموش میشه دوباره چند لحظه طول میکشه که پایین بیاد. آب هم کم نمی آره . نمی دونم فشنگیشو دوبار عوض کردم و لی بازم جواب نداد و ضدیخشو هم عوض کردم بازم جواب نداد . مشکل از چیه و لی تو حالت های معمولی مشک نداره

پاسخ ها
ستار
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۲

سلام احتمالا سیم اتصال بدنه زعیف شده از سیم قوی تری استفاده کن

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۲-۵

سلام من یه پراید۹۰ دارم تو ترافیک آمپرش بالا میاد طرز راننگی شرطه وقتی تو شیب تو ترافیکی سعی کن ماشینو خلاص کنی دراین حالت موتور خنک میشه واگه توکفی هستی سعی کن یه مکس کوتاه کنی تاموتور خنک بشه من اینو رعایت کردم ماشینم مشکلش برطرف شد


نويسنده ديدگاه : مصطفی
|
|
۱۳۹۱-۹-۵
Thumb up 0 Thumb down 0

با عرض سلام و خسته نباشید
پراید من مدل ۸۹ هست تازگی بایک استارت روشن نمیشه(البته اول صبح یا زمانی که ماشین برای مدت طولانی خاموش باشه) .استپر رو تمیز کردم انژکتورها رو شستم دیاگ زدم باز هم روشن نمیشه .اگه کسی اطلاعی در این زمینه داره منو راهنمایی کنه

پاسخ ها
سلمان
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۷-۷

بعضی پرایدها با بنزین سوپر از این بازیها در میارن.یک احتمال دیگه کنیستر و شیر برقیشه.
ان شالله برطرف میشه

پاسخ ها
مهدی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۱-۵

من هم همین مشکل رو داشتم ایراد از ضعیف بودن برق باطری بود چک کن باطریت عمر مفیدش تموم نشده باشه یا ماشینت برق دزدی نداشته باشه یه شب بست مثبت باطریت رو بردار صبح سر جاش بزار استارت بزن اگه راحت روشن شد ماشینت برق دزدی داره

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۳-۵

سلام اگه ماشینت گاز هم داره حتما رگلاتورش رو چک کن ببین وقتی که ماشینت خاموشه گاز به داخل موتور نشتی نمیکنه ماشین منم پراید ۸۵منم دقیقا این مشکلو داشتم الان هم کاملا حل شده


نويسنده ديدگاه : زهیر
|
|
۱۳۹۱-۹-۵
Thumb up 2 Thumb down 0

برای خاموش شذن در حالت خلاص فقط کافیه صافی بنزین عوض بشه
برای بالا رفتن امپر هم فقط باید رادیاتور عوض بشه چون سوراخ شده خودتون رو با مکانیکای بی سواد علاف نکنید


نويسنده ديدگاه : علی کارسناش ارشد خودرو
|
|
۱۳۹۱-۹-۱۴
Thumb up 0 Thumb down 0

اقا مسلم مشکل مپ سنسور ماشین خرابه عوض کنی درست میشه


نويسنده ديدگاه : رحمت اله
|
|
۱۳۹۱-۱۰-۳
Thumb up 0 Thumb down 0

باسلام لطفا بفرمایید ایا درخودروپراید قطعه ای بنام اورنگی وجوددارد وچه کارایی دارد باتشکر

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۱-۲۰

اورینگ . زیر صندلی عقب . دریچه بنزین


نويسنده ديدگاه : رضا
|
|
۱۳۹۱-۱۰-۳
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام

خیلی جالب بود


نويسنده ديدگاه : علی غلامی
|
|
۱۳۹۱-۱۰-۷
Thumb up 0 Thumb down 0

با عرض سلام وخسته نباشید.براید من ۸۰ هستش .چراغ جک روشن شد بردم ترمز سازی لنت های عقب را عوض کرد وکیت ترمزهای جلو . نه تنها چراغ خاموش نشد بلکه حالا روغن ترمز هم کم می میکند و بسیار خیلی کم درگیره در سرعتهای بالا وطولانی چرخ عقب دود می کند لطفا بگید چکار کنم

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۶-۲۴

برو مکانیکی

پاسخ ها
رضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۵-۹

چرخ عقب چه در سرعت بالا وچه سرعت پایین القاعده باید دود کند چون تنها زمانی این اتفاق می افتد که لنت با کاسه چرخ درگیر است.با توجه به اینکه به مکانیک مراجعه نموده اید .پس دلیل ان فقط جای کنس بلبرینک خراب است. ودر مسافت های طولانی چونمحور داخلی بلبرینک روی کنس می چرخد داغ می کند ودود می کند وبرای تعمیر ان بلبرینک چرخ را دراورد وبا سنبه روی کنس چرخ چندین بار ودر محا های مختلف کوبید تا از چرخش محور دورنی بلبرینک جلوگیری شود

پاسخ ها
فرزاد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۲-۱۴

من موندم اون به اصطلاح مکانیک چی بارش بوده!!!! چراغ چک روشنه اونوقت لنت ترمز عوض کرده تازه رگلاژم بلدنبوده لنتهای عقب درگیره وداره میسوزه !!! برو پیش یک آدم حسابی


نويسنده ديدگاه : ناصر
|
|
۱۳۹۱-۱۰-۱۳
Thumb up 0 Thumb down 0

آقامرتضی فیلترهواوفیلرگذاری فراموش نشه


نويسنده ديدگاه : ناصر
|
|
۱۳۹۱-۱۰-۱۳
Thumb up 0 Thumb down 0

آقارحمت اله اورینگ است


نويسنده ديدگاه : ناصر
|
|
۱۳۹۱-۱۰-۱۳
Thumb up 1 Thumb down 0

آقا مصطفی روغن ۱۰/۵۰بریز


نويسنده ديدگاه : ناصر
|
|
۱۳۹۱-۱۰-۱۳
Thumb up 0 Thumb down 0

درجواب “پراید مدل ۸۶ دارم و مشکل آمپر پیدا کرده یعنی آمپر تا ربع بالایی می رسه ولی فن روشن نمیشه “آب رادیاتورکم شده درصورتیکه ایرادازفن یافشنگی آب نباشه


نويسنده ديدگاه : حسام
|
|
۱۳۹۱-۱۰-۲۴
Thumb up 0 Thumb down 0

من یه پراید درام که هر چند روز یه بار اب کم میکنه دلل شو میشه کسی بهم بگه

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۶

علی هستم لطفا درب رادیاتور فابریک بخر تا هوا نکشه

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۹

درب رادیاتور را از نوع اصلی بخرید و هر روز صبح قبل از روشن کردن آب رادات و مخزن را چک کنید.ا


نويسنده ديدگاه : anita
|
|
۱۳۹۱-۱۰-۲۶
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام من پراید ۹۱ ex دارم۲ هفته کارکرده . فرمون می کشه یه سمت چپ ینی موقع حرکت مدام من باید فرمونو بگیرم که ماشین نگیره اونور. تنظیم باد هم زدم درست نشد . مشکل از کجاس؟

پاسخ ها
استاد عطااله جلوبندی ساز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۵-۳۰

تعویز جای لاستیک ها به حالت ضبدری تنظیم فرمان تظیم زوایای سرچرخ

پاسخ ها
استاد جلوبندی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۶

تنظیم فرمان بزنه استاد عطا مطمئنام درست میشه

پاسخ ها
سلمان
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۷-۷

ان شالله با تعویض جای لاستیکهای جلو درست میشه

پاسخ ها
حسن
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۲-۲۶

میزان فرمان کن


نويسنده ديدگاه : ميلاد
|
|
۱۳۹۱-۱۱-۱۰
Thumb up 5 Thumb down 5

سلام،من یه پراید دارم خیلى دوسش میدارم


نويسنده ديدگاه : مصطفی
|
|
۱۳۹۱-۱۱-۱۲
Thumb up 2 Thumb down 1

سلام یه پراید ۸۷ دارم که وقتی روشن میکنم درو موتور یکم بالا میره بعدش عادی میشه و وقتی حرکت میکنم مخصوصا تو دنده ۱ و ۲ کلاچ میگیرم که یا دنده عوض کنم یا ترمز کنم دور موتور یه کم از ۱ بالا میره بعد عادی میشه.دلیلش چی میتونه باشه؟ممنون

پاسخ ها
سلمان
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۷-۷

شاید استپر موتور

پاسخ ها
احمد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۷-۲۱

احتمالااستپرباشه جنس آلمانی خوبه


نويسنده ديدگاه : Mahmoud
|
|
۱۳۹۱-۱۱-۲۹
Thumb up 3 Thumb down 0

واقعاممنونم ازاطلاعات پرسشهاوپاسخهاطبیعتامشکلهای مشترک همه ماست


نويسنده ديدگاه : سعید مهرپویا
|
|
۱۳۹۱-۱۲-۱۴
Thumb up 1 Thumb down 1

سلام من ماشین ۱۳۲ مدل ۹۰ دارم و صبح که ماشین رو روشن میکنم با ۳ تا یا ۴ تا استارت باید روشنش کنم و بعدش حرکت که میکنم تا ۵۰ — ۶۰ متر ریپ میزنه بعد خوب میشه و خوب میمونه
بعد اگر خاموش کنم که بیشتر از ۱۵ دقیقه خاموش باشه بازم همینجوری میشه ولی اگر بلافاصله روشن کنم اینتوری نمیشه و خوبه و قدرتش تو سر بالایی کمه و کم میاره…..ممنون میشم کمکم کنید ممنونم۰۹۱۵۶۴۰۹۰۴۰

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۵-۲۲

رفع عیب

علتهای احتمالی

عیب
باطری را شارژ کنید، سیستم شارژ را کنترل نمایید.

باطری ضعیف است.

استارت موتور را نمی چرخاند (نور چراغ جلو کم است.)
باطری راتعویض نمایید.

باطری معیوب است.
پست های باطری را تمیز یا تعویض نمایید. اتصال برق باطری و موتور استارت را محکم کنید.

کابل های باطری خورده و زنگ زده، یا اتصالها شل است.
تعویض نمایید.

سولونوئید استارت معیوب است.

استارت موتور را نمی چرخاند. (نور چراغ جلو خوب است.)
جا شیار دنده استارت را تمیز نمایید.

بندیکس کثیف و یا معیوب است.
تعمیر و یا تعویض نمایید.

استارت معیوب است.
تعویض نمایید.

سوئیج استارت معیوب است.
باطری را شارژ کنید، سیستم شارژ را کنترل کنید.

باطری ضعیف است.

موتور آرام می چرخد ولی روشن نمی شود.
تعویض نمایید.

باطری معیوب است.
پست های باطری را تمیز و یا عوض کنید. اتصال های استارت را محکم کنید.

کابل های باطری خراب، یا اتصال ها شل است.
تمیز و یا تعویض نمایید.

اتصال بدنه موتور خوب نیست
تعمیر و یا تعویض نمایید.

استارت خراب است
فیلتر و روغن موتور را تعویض نمایید.

روغن داخل موتور سفت است.
جرقه سر شمع ها کنترل کنید.

خرابی سیستم جرقه.

گردش موتور عادی است ولی روشن نمی شود.
خروجی کوئل را کنترل کنید

جرقه سر شمع مشاهده نمی شود.

شکستگی در دلکو و چکش برق را بررسی کنید و از نظر نداشتن رطوبت مطمئن شوید، هنگامی که جرقه ای از سر سیم کوئل به دلکو مشاهده نشد اتصال های مدارجرقه و پلاتین را کنترل کنید.اگر سرشمع ها برق وجود دارد، عیب مربوط به سوخت است.

فیلتر هوا را بردارید و عمل ساسات را بررسی کنید، اگر لازم باشد با فشار آرام انگشت آن را کمک کنید. روغن زدن به محور دریچه کاربراتور ممکن است کمک کند. اتصال بنزین از کاربراتور را شل کرده استارت بزنید و پمپ شدن بنزین را بررسی کنید.

جرقه سر شمع مشاهده می شود.

به داخل کاربراتور نگاه کنید گاز بدهید. رطوبت یا خشکی آن را تماشا کنید، اگر خشک بود مسیر پمپ شتاب دهنده را تمیز کنید، درصورتیکه مرطوب باشد شمعها را درآورده و پس از تمیز کردن آنها را از لحاظ فاصله تنظیم کنید.

در صورتی که بنزین به کاربراتور می رسد.
بنزین داخل باک را کنترل کنید ممکن است بنزین نداشته باشد و درجه اشتباه نشان می دهد.

بنزین به کاربراتور نمی رسد.
اتصال بدنه موتور پمپ بنزین را چک کنید و به پمپ تقه بزنید، اگر شروع به پمپ کردن بنزین کرد، پمپ را سوار کنید.

اگر پمپ بنزین الکتریکی باشد.

در صورتیکه کار نکرد به متخصص رجوع کنید. مطمئن شوید که مسیر از مخزن بنزین تا پمپ بنزین باز است، سر پمپ را بردارید و فیلتر پمپ را تمیز کنید و مطمئن شوید موقعی که سر پمپ را دوباره بستید محکم است و راه نفوذ هوا بسته شده است. لوله ها را از نظر نشت هوا کنترل کنید و در صورتیکه عیبی پیدا نکردید باید با متخصص مشورت کنید.

در صورتی که پمپ مکانیکی باشد.
کنترل و دوباره تنظیم کنید.

دلکو نامیزان است.

جرقه پس می زند، در داخل کاربراتور صدا ایجاد می کند.
کاملا خشک نموده و ترتیب جرقه را کنترل کنید.

در دلکو و نقطه های اتصال مرطوب است.
به قسمت ” گردش موتور عادی ولی روشن نمی شود.”. رجوع کنید با تکیه بر مسئله ساسات جرقه و شمع ها.

خرابی در سیستم بنزین و یا سیستم جرقه است.

موتور روشن شده ولی دوباره خاموش می شود.
تنظیم کنید.

پیچ گاز احتیاج به تنظیم دارد.

در دور آرام موقعی که موتور سرد است خاموش می شود.
فیلتر هوا را بردارید و کار ساسات را کنترل کنید.

ساسات درست کار نمی کند.
در صورتیکه امکان داشته باشد پیچ گاز را زیاد کنید.

دور آرام در دور کمی است.

هنگامی که موتور گرم است در دور آرام موتور خاموش می شود.
اگر ممکن است سوخت دور آرام را تنظیم کنید.

مخلوط بنزین و هوای دور آرام تنظیم نیست.
تمیز کنید.

پیچ هوا میزان نیست.
عمل ساسات را کنترل کنید.

ساسات گیر کرده است.
پلاتین را تنظیم کنید و در صورتیکه فرسوده باشد، تعویض نمایید.

پلاتین درست تنظیم نیست و یا خال زده است.
سطح شناور را به مقدار مشخص شده تنظیم کنید. والوهای سوزنی را تمیز کنید.

کاربراتور خفه کار می کند.
اتصالهای کاربراتور به منیفولد را محکم کنید. لوله مکش منیفولد را کنترل نمایید.

نشتی در لوله مکش (لوله منیفولد)
سرعت سوخت دور آرام را به مقدار مشخص تنظیم کنید.

مخلوط هوا و بنزین تنظیم نیست.

دور آرام موتور (سلو) نرم نیست.
پلاتین را عوض ، تمیز و یا تنظیم کنید.

پلاتین خال زده، کثیف و یا درست تنظیم نشده است.
فاصله دهانه شمعها را تنظیم نمایید.

شمعها کثیف و یا نامیزان است.
تنظیم کنید.

دلکو میزان نیست.
اتصالهای کاربراتور را به منیفولد محکم کنید.

نشتی در لوله مکش (لوله منیفولد)
فیلرگیری کنید.

فاصله ساق سوپاپها و چکشی ها میزان نیست.
تنظیم کنید.

تنظیم دلکو صحیح نیست.

شتاب اتومبیل کم است.
پیچها را محکم کنید و در صورتیکه واشر خراب شده باشد، تعویض نمایید.

در لوله مکش نشتی وجود دارد
سوراخها و والوهای سوزنی را تمیز کنید.

سوخت کافی نیست.
مطمئن شوید که تمام گاز داخل اتومبیل برابر تمام گاز کاربراتور است، در صورتی که لازم باشد تنظیم کنید.

بازوهای اهرمهای گاز میزان نیست.

قطعات فرسوده و یا خراب شده را تعویض نمایید. دلکو را طبق مشخصات موتور تنظیم کنید، گرفتگی داخل لوله آوانس مکش را برطرف نمایید واتصالات را محکم کنید.

آوانس اتوماتیک دلکو صحیح نیست.
تمیز کنید و یا تعویض نمایید.

شمع ها خراب شده است.

موتور ریپ می زند.
مدار جرقه، چکش برق و وایرهای سیستم جرقه را بررسی کنید تا مطمئن شوید که تمام قطعات سیستم خشک و تمیز است.

مدار جرقه خراب است.
تمام قطعات متصل به منیفولد را محکم کنید.

در لوله های تنفسی نشتی است.
در صورتیکه لازم باشد تمیز کنید.

بنزین کافی نیست و یا با آب مخلوط شده است.
سوزن شناور را تمیز کنید. سطح شناور را کنترل کنید.

خفه کردن کاربراتور.
اگزوز را تعمیر کنید.

سیستم اگزوز گرفته است.
تنظیم کنید.

دلکو تنظیم نیست.

موتور دارای قدرت کمی است
تعمیر ویا تنظیم نمایید.

آوانس اتوماتیک خلاء خراب است.
تمام قطعات متصل به منیفولد را محکم کنید.

در مسیر لوله های تنفسی نشتی است.
فیلر گیری گنید.

فیلر سوپاپ ها صحیح نیست.
فشار را اندازه بگیرید.

فشار کمپرس کم است.
سوخت رسانی به کاربراتور و والوهای سوزنی را بررسی کنید.

بنزین کافی نمی رسد.
مطمئن شوید که تمام گاز داخل اتومبیل برابر تمام گاز کاربراتور است.

اهرم گاز خارج از تنظیم است.
طوری تنظیم کنید که دور آرام موتور افزایش یابد.

پیچ گاز احتیاج به تنظیم دارد.

در دور آرام موتور خاموش می شود ولی در بقیه مواقع عادی کار می کند.
تمیز کنید.

سوراخ هوایی سلو (دور آرام) مسدود شده است.
تمام قطعاتی که متصل به منیفولد هستند، کنترل کنید و در صورتیکه محکم نبودند محکم کنید.

در لوله مکش نشتی است.
مقدار آوانس را کاهش دهید.

دلکو خیلی آوانس است.

در حین کار موتور ضربه می زند.
فنرهای آن را بررسی کنید.

آوانس اتوماتیک گریز از مرکز معیوب است.
سیستم خنک کن موتور را کنترل نمایید.

موتور داغ می کنند.
شمع مناسب بکار ببرید.

شمعها داغ می کنند.
کربن زدائی نمایید.

جمع شدن جرم و دوده در محفظه احتراق.
تعویض نمایید.

واشر سرسیلندر سوخته است.

در درجه حرارت عادی موتور آب از لوله اگزوز خارج می شود.
تعمیر کنید.

سرسیلندر ترک برداشته
تمام اتصالهای داخل دلکو را تمیز و محکم نمائید و وضعیت آن را کنترل کنید.

سر وایرها در مدار جرقه شل یا کثیف است.

موتور در سرعتهای زیاد ریپ می زند.
پلاتین را کنترل و تنظیم کنید

پلاتین سوخته و یا فاصله ها تنظیم نیست.
تمیز یا تنظیم و یا تنظیم نمایید.

شمع ها خراب است.
نشتی و یا کمبود آب را کنترل کنید ولی قبل از اضافه کردن آب نیم ساعت جهت خنک شدن موتور صبر کنید.

کمبود آب در سیستم خنک کننده.

داغ کردن موتور
سفتی تسمه پروانه را به مقدار مشخص شده تنظیم کنید و در صورتی که تسمه خراب شده باشد تعویض نمایید.

تسمه پروانه شل است.
تعویض نمایید.

لوله های جنت خراب است.

واشر درب رادیاتور را کنترل کنید و مطمئن شوید که در حالت خوبی است و درب رادیاتور نسبت به درجه حرارتهای متفاوت مناسب عمل می کند، در غیر این صورن تعویض نمایید.

درب رادیاتور خراب و یا مناسب نیست
مسیر را تمیز کنید.

مدار دستگاه خنک کننده گرفتگی دارد.
ترموستات خراب شده را با یک ترموستات مناسب درجه حرارت کارکرد موتور تعویض نمایید.

ترموستات خراب است.
طبق مشخصات داده شده در کاتالوگ، اتومبیل را تنظیم کنید.

دلکو میزان نیست.
پمپ آب را تعمیر و یا تعویض نمایید.

پمپ آب خراب و یا نشت می کند.
اتصال لوله را از نظر نشت کنترل کنید.

عیب در لوله خارجی اتصال به رادیاتور جهت تنظیم و خروج بخار آب.
مسیرها را به وسیله گریس حل شده در آب باز کنید. از به کار بردن وسایل خشن خوداری کنید.

راههای عبور هوا به رادیاتور مسدود شده مخصوصا مسیرهای عمود بر رادیاتور. (پروانه، مگس و آشغال مسیر عبور هوا را مسدود کرده).
از متخصص کمک بگیرید.

ترمال سوئیچ پروانه برقی خراب است.

اگر گرفتگی وجود دارد بر طرف سازید. لوله مکشی را چک کنید. آوانس دلکو را طبق مشخصات داده شده در کاتالوگ اتومبیل تنظیم کنید. قطعات فرسوده را تعویض نمایید.

آوانس اتوماتیک دلکو خراب است.

داغ کردن موتور
موتور را متوقف کنید و اتومبیل را به محل گرم ببرید تا یخها آب شود

به علت یخ زدن، پمپ آب کار نمی کند و تسمه روی پولی هرز کار می کند.

در موقع روشن کردن موتور در هوای سرد از موتور صدای غیر عادی شنیده می شود.
محکم کنید.

تسمه پروانه شل است.
در صورتیکه جای گریس خور نداشته باشد ماده ای که توسط سازتده اتومبیل معرفی شده است به آب اضافه کنید.

بلبرینگ پمپ آب احتیاج به گریس دارد.
با یک یا دو قطره روغن سبک روغن کاری کنید.

بلبرینگهای دینام احتیاج به روغنکاری دارد.
ازمتخصص کمک بگیرید.

خرابی فرمان هیدرولیک.
تعمیر و یا از پمپ نو استفاده کنید.

کاسه نمد خراب شده.

پمپ آب نشت می کند.
در صورتیکه شکستگی مشاهده نگردید از واشر نو استفاده کنید.

واشر سر سیلندر سوخته و یا سر سیلندر ترک برداشته است.

وجود دائمی حباب هوا در رادیاتور و داغ کردن موتور.
لوله ها را بررسی کنید، اگر لازم بود تعویض نمایید. واشر سرسیلندر را در صورتیکه لازم بود تعویض نمایید.

نشتی خارجی (معمولا محل نشت گچ و شوره می زند).

رادیاتورمرتبا آب کم می کند.

نشتی آب به داخل موتور را با استفاده از گیج روغن و بالا آمدن سطح روغن می توان کنترل نمود. در حالت خیلی بد روغن بصورت سفید رنگ است. بخار اضافی لوله اگزوز را کنترل کنید.

نشت به داخل موتور.
کاربراتور را تنظیم کنید.

کاربراتور احتیاج به تنظیم دارد.

موتور زیاد بنزین مصرف می کند.
فیلتر هوا را تمیز و یا تعویض نمایید.

گرفتگی در ورود هوای مکشی است.
ساسات را رفع گیر نمایید.

ساسات گیر کرده است.
ازمتخصص کمک بگیرید.

خوردگی سیلندر، پیستون، رینگ (ها) و یا خرابی کاسه نمد روی گاید سوپاپها.

موتور مرتبا روغن کم می کند و دود آبی از اگزوز خارج می شود.
موتور را کاملا بشوئید و موتور را درحالت گرم نگه دارید و نشت آن را کنترل کنید، واشرهای لازم را تعویض و یا پیچ آنها را محکم کنید.

روغن ریزی موتور.

دود اگزوز عادی است ولی مرتبا باید روغن به موتور اضافه شود.
تمیز کن


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۲-۱-۸
Thumb up 3 Thumb down 1

باید اینقدر خرید و فروششان کرد تا بلاخره یکی شون خوب از آب در آید*من هم ماشین را که تحویل گرفتم معیوب بو رفع عیب که نشد بلکه به تدریج چند تا عیب دیگر پیا کرد که بعد از اتمام گارانتی و بیمه فروختمش


نويسنده ديدگاه : امیر
|
|
۱۳۹۲-۱-۹
Thumb up 2 Thumb down 1

سلام
من پراید صبا دوگانه ۸۹ دارم بیش از یک سال وقتی سویچ رو باز میکنم یا صدای سوت انژکتور(پاشش بنزین)نمیاد یا زمان کمتر از معمول میاد که در اینحالت ماشین روشن نمی شه قبلا باید سیمهای فیوز رو تکون میدادم تا ماشین روشن شه ولی مدتیه دیگه اینکار فایده نداره و سنسور روی گیربکس (که نمیدونم همون سنسور سرعته یا نه)رو عوض کردم حدود یک ماه خوب شد(نمی دونم چرا گیربکس روغنیش میکنه و هر بار که تمیزش میکنم چندروز خوب میشه) ولی بازم مشکل حل نشد دوبار رله دوبل رو عوض کردم چند بار سیمهای فیوز و جعبه فیوز و سرباتری و پمپ بنزین رو عوض کردم اما بازم نشد چندجا نشون دادم اما کسی چیزی نفهمید دیاگ هم چیزی نشون نداد لطفا راهنمایی کنید


نويسنده ديدگاه : مانی
|
|
۱۳۹۲-۱-۱۱
Thumb up 1 Thumb down 1

با عرض سلام یک پراید ۱۴۱ مدل ۸۷ دارم یک مدت درجا گاز میخوره یا در دور پایین شدت گاز زیاده این کارا رو کردم شمع عوض کردم انژکتور شستشو دادم استیپر عوض کردم و سنسور دریچه گاز عوض کردم رله فن و مقاومت فن رو عوض کردم همه اینکارا رو توسط مکانیک انجام شده و پیش حرفه ای دیاگ شده اما بازم ماشین پر گازه سیم گاز هم بستاش حالت طبیعی داره دیگه دارم روانی می شوم هیچ کس نمی دونه همش میگن اینو عوض کن اونو عوض کن تو رو خدا کمک کنید

پاسخ ها
فریدون
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۱

آقامانی اگرمحفظه دریچه گاز راتعویض کنی درست می شود مطمِِِن باش.


نويسنده ديدگاه : فرهاد
|
|
۱۳۹۲-۱-۱۹
Thumb up 1 Thumb down 1

با سلام . تازگیا یه ۱۴۱ مدل ۸۷ خریدم که وقتی روشنش میکنی فن روشن می شه و علامت چک میاد . لطفا راهنماییم کنید


نويسنده ديدگاه : محسن باسمنجی
|
|
۱۳۹۲-۱-۲۶
Thumb up 2 Thumb down 2

پراید مدل۸۶ دوگانه سوز دارم در حالت بنزین د ر زمان گاز دادن موتور تک کار میکندویک لحظه دور موتور یک مقدار به سمت پایین میرود انژکتورها و شمعها تست شده مشکلی نداشت ولی درست نشده لطفا مرا راهنما کنید متشکرم


نويسنده ديدگاه : مصطفی
|
|
۱۳۹۲-۲-۲۱
Thumb up 3 Thumb down 0

با سلام . پراید مدل ۹۱ صفر خریدم ، ولی هر دوهفته یکبار که مسیر ۳ ساعته رو رانندگی میکنم باید داخل مخزن انبساطش ۲ لیوان آب بریزم آیا این مقدار آب کم کردن طبیعیه؟ ماشینو بردم نمایندگی تمام مسیرهای آب وموتور چک کردن حتی ترموستاتش رو هم عوض کردم ولی هنوز همونجوریه ؟ لطفا راهنمایی کنید

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۶-۲۳

اگر آب منبع انبساط از حد مجاز بالاتر باشه کم کردن عادیه ولی در غیر اینصورت دلایل زیادی داره اول از همه باید به آمپر دمای آب توجه کنی چون اگه دمای آب بیش از حد بالا بره بازم آب کم می‌کنه. بعد سعی کنید در هر حالتی ضد یخ -ضدجوش تو رادیات باشه.


نويسنده ديدگاه : حبیب کرمی
|
|
۱۳۹۲-۲-۲۴
Thumb up 2 Thumb down 1

سلام ماشینم مدل ۸۶ مزقعی که فن ماشین روشن میشه چراغ چک روشن میشه به نظر شما ایراد از چیه?

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۱۰

مقاومت فن خرابه


نويسنده ديدگاه : سا
|
|
۱۳۹۲-۳-۴
Thumb up 2 Thumb down 0

سلام
من یک پراید دارم که دو تا مشکل داره ۱- موقعی که دنده عقب میرم میخوام که ترمز بگیرم یک صدای تق مانند از ترمز میاد
۲- دومین مشکل هم اینه که موقع حرکت یا عوض کردن دنده ماشین تقه میزنه و یا صدای مثل تقه موقع برداشتن پا از روی کلاج صدای تقه احساس میکنم از دیفرانسیل بیاد ممنون میشم اگه کمک کنید

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۶-۷

صدا از پولک های لنت های جلو می باشد


نويسنده ديدگاه : آرش
|
|
۱۳۹۲-۳-۹
Thumb up 0 Thumb down 3

بابا جمع کنید قوطی کبریت رو

پاسخ ها
شیطان
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۶-۳

چراغ بنزی … حالا خودت این قوطی کبریت رو داری فوکوووول جون.

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۱-۷

بوشو ………


نويسنده ديدگاه : منوچهر
|
|
۱۳۹۲-۳-۲۰
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام من یه پراید انژکتوری ( نیمه انژکتور )دارم متاسفانه تعضی از مکانیکها وبرق کارها جهت تعمیرات بهش دست نمی زنند ومی گویند که نمی توانیم آن را تنظیم کنیم وبه من توسیه می کنند که آن را هرچه سریعتر بفروشم ولی این ماشین ده سال است برای من بدون هثچ مشکلی کار کرده وکلیه سیستمهای آن از قفل وشیشه بالا بر تا کولز وفن هنمه به خوبی کار میکند ومصرف سوخت آن هم پائین است ولی میترسم برای من ایحاد مشکل کنم آیا آن را بفروشم یا نگرش دارم آیا تنظیم آن واقعا کار مشکلی است.

پاسخ ها
حسین
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۶-۱۰

منم تازه یکیشو گرفتم ، به نظر من نباید مشکلی باشه شمافقط قطعاطی
که ممکنه خیلی نیاز باشه و ضروری هستش همیشه توی ماشین داشته باش بقیه هم که عمومی هست وهمه می تونن تعمیر یا تعویض کنن توی هرشهری دراصل می خوان خودشونو راحت کنن. ضمنا ظاهرا نمایندگی های سایپا هم مشکلی با تعمیراین مدل نداره فقط می گه بعضی قطعات رو ندارم .

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۲-۹

منم یکیش رو دارم و راضیم


نويسنده ديدگاه : رامین
|
|
۱۳۹۲-۳-۲۸
Thumb up 1 Thumb down 1

سلام
یه پراید ۱۳۲ دارم که دستی گاز سوزش کردم . کسی که این کارو کرده میگه منبع ۱۳ کیلوی وصل کرده ولی منبع ماشین من از ۷ یا۹ تا البته جدیدا فیکس۷ کیلو بیشتر پر نمیشه و هر جا بردم میگن این ۱۳ کیلویی
با تشکر

پاسخ ها
پارس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۶-۲۳

شما باید توجه میکردین که در اولین بار سوختگیری چقدر گاز جا گرفت. چون بعد از اولین بار سوختگیری حتی بعد از تخلیه به ظاهر کامل، مقداری گاز داخل منبع باقی میمونه. ولی خیال میکنیم که منبع خالیه.


نويسنده ديدگاه : امید
|
|
۱۳۹۲-۳-۳۱
Thumb up 3 Thumb down 0

سلام
حدود یک ماه است پراید صفر خریدم ولی موتورش به شدت داغ میشود و گاهی اوقات جوش میاورد.میشه راهنمایی کنید

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۲-۵

داغ کردن دلایل مختلفی داره
۱-معیوب بودن شمع فن
۲-معیوب بودن ترموستات
۳-معیوب بودن سیم کشی فن
۴-سوختن واشر سرسیلندر

پاسخ ها
حسن
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۲-۲۷

برو بگو ماشین رو عوض کنن


نويسنده ديدگاه : رضامهدوی
|
|
۱۳۹۲-۴-۱۳
Thumb up 0 Thumb down 1

قیمت پراید رو میخوام بدونم


نويسنده ديدگاه : علی
|
|
۱۳۹۲-۴-۱۵
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام من یه پراید ۱۴۱ مدل ۸۴ خریدم ۲ تا مشکل داره یکی اینکه هنگام شب وقتی چراغها روشن میشن دمای اب بالا میره و فن دیر عمل میکنه به شدتی که آبش جوش میاره و ۱قول قول میکنه و از قمقمه میپاشه بیرون و یکی هم صبها هنگام روشن شدن اولش خیلی صدا فیلر میکنه انگار یه چیزی تو موتور ول هستش و هنگامی که در دنده ۳ گازش میدی خیلی صدا فیلر میده باتشکر


نويسنده ديدگاه : adonis
|
|
۱۳۹۲-۴-۱۶
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام پراید ۸۶ دارم که در سربالایی امپر اب به خط سوم میرسه وبعد ازون اب کم میکنه با اینکه فن هم کار میکنه بازم امپر پایین نمیاد در ضمن من ترموستات در رادیاتور فشنگی وشیلنگ ها رو عوض کردم
تا الان به چند میکانیک بردم هیکدوم نتونستن علتو پیدا کنن

پاسخ ها
سعید
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۵-۲۷

احتمالا مشکل از تسمه دینامت باشه چون یا فرسوده شده یا پاره

پاسخ ها
آشنا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۸

سلام ترموستارد را بازدید کنید ۹۰ در صد از او باید باشد

پاسخ ها
پارسا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۶-۲۳

با توجه به‌اینکه تو سربالایی بیشتر این اتفاق می‌افته دلیلش احتمالا از سرسیلندر است. شما توجه کنین زمانی که جوش میاره شیلنگ ورود آب از موتور به رادیات کمی باد میکنه یا نه؟ اگر اینطور باشه ۱۰۰% سرسیلندر مشکل داره.

پاسخ ها
علی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۱۸

ببین سیم های فن رادیاتت برعکس نیست. اگه برعکس باشه فن باد رو در جهت مخالف میزنه و هین مشکلاتی که میگی پیش میاد.
اگه با این کار حل شد به من زنگ بزن و خبرش رو بده و ازم تشکر هم بکن.
۰۹۱۵۴۱۵۵۰۶۳

پاسخ ها
کاوه
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۲-۱۹

دوست گرامی! احتمال داره فن رادیاتور ضعیف شده باشه یا فیش های برق فن رسوب داشته باشه.که باعث میشه فن با دور نهایی کار نکنه و یا اینکه باطری شما ضعیف شده. کلا از اتصال کابلهای باطری باید چک کنی تا اتصالات فن و در نهایت خود فن.

پاسخ ها
الهام
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۹-۹

باسلام.ماشین ۱۴۱ منم همین مورد رو داشت .همه مراحلو طی کردم.آخرش کل عیبش از درب بشکه آب رادیات بودکه بعدازتعویض اوکی شد.صدرصد

پاسخ ها
komak
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۲-۱۴

شلنگ اب پشت منی فول رو چک کن


نويسنده ديدگاه : مهدی
|
|
۱۳۹۲-۴-۲۲
Thumb up 2 Thumb down 0

با سلام من یک پراید ۱۳۲ دارم از وقتی که دادم فِیلر زدند پشت فرمان که میشینی ماشین در جا لرزش شدید داره لطفا کمکم کنید
با تشکر از دوستان

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۵-۱۲

موتورش می خواد برقصه

پاسخ ها
پارسا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۶-۲۳

فیلر هارو صفت گرفتن و ماشین تو فشار کار میکنه و باید ببیننی که ماشین تک کار میکنه یانه اگر تک کار منه باید شمع ها و میزان کمرس موتور و وایر ها هم بازدید بشه.


نويسنده ديدگاه : حسام
|
|
۱۳۹۲-۴-۳۰
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام من یه پراید ۱۳۱ LE بتازگی خریدم
بعدازیه ماه نمی دونم چرا امپر بنزین خیلی کم نشون می ده درصورتی که مطمئنم بیش ازاین بنزین داره اول تحویل خوب بود ولی یکدفعه اینجوری شده لطفا راهنمایی کنید

پاسخ ها
شیطان
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۶-۳

احتمالا” شناورش خراب شده باشه


نويسنده ديدگاه : سعید
|
|
۱۳۹۲-۵-۳
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام
من یه پراید ۱۱۱ دارم گاهی اوقات در حین رانندگی با حر سرعتی ماشین یهو خاموش میشه ((بیشتر در فصل تابستان))و هر چی استارت میزنم روشن نمیشه بعد مدتی که وای میسم و سیم جعبه فیوز داخل موتور ((فیوز ۳تا سیم داره)) رو بر میدارم و باز جا مزنم (( حالت ریست کردن)) ماشین بعد از استارت زدن روشن میشه

بگم که سنسور سرعت و رله دوبل هم عوض کردم
راستی ماشین من یه آمپ با یه جفت باند هم داره
امکان داره از باطری باشه ؟
خواهشن کمکم کنید ببخشین طولانی شد

پاسخ ها
کاوه
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۲-۱۹

سیستم های صوتی مصرف برق بالایی دارن. اگر با راهنمایی دوستان در سایر موارد نتیجه دلخواه رو نگرفتین باید یک باطری اضافه تهیه کنین و دینام ماشین رو هم عوض منین و قوی تر بندازین.

پاسخ ها
محسن کیخایی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۷-۱۱

هسلام من پراید۸۷دارم فن که روشن میشه چراغ چک روشن میشه مقاومت فن هم عوض کردم فایده نداشتلطفا راهنمایی کنید ?ممنون

پاسخ ها
محسن
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۴-۳

مشکل ماشینت از برق مگنتیت می باشد . باید عوضش کنی درست میشه (البته فکر کنم )


نويسنده ديدگاه : احمد
|
|
۱۳۹۲-۵-۶
Thumb up 0 Thumb down 0

کمک کمک

سلام الان ساعت ۲ نصفه شبه ومن متوجه شدم که باک بنزین پرایدم نشتی میده و بوی فجیعی توی ساختمون راه انداخته این مشکل تا چه حد مشکل ساز هست؟؟؟؟؟

کمکم کنید؟؟؟؟

پاسخ ها
هوشمند امینی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۵-۶

صابون خوبه – موقتا جلوی نشت بنزین رو میگیره


نويسنده ديدگاه : مهران
|
|
۱۳۹۲-۵-۸
Thumb up 1 Thumb down 0

کمک کمک کمک
سلام

یک پراید ۸۵ ساژم دارم وقتی که کولر روشن میکنم یا شب چراغ و فن همزمان کار می کنه (بدون کولر) درو موتور افت شدیدی پیدا می کنه . هر جا میبرم کسی ایرادشو پیدا نمیکنه بخدا کلی خرجش کردم همه قطعات برقی عوض کردم ولی ب نتیجه نرسیدم. کمک کمک کمک

پاسخ ها
حامی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۵-۱۲

گاز بده درست میشه اگه درست نشد بوق بزن درست میشه اگه درست نشد اهنگ بستکی بلند کن اگه درست نشد جعبه را باز کن اگه درست نشد جیق بزن اگه درست نشد اتشش بکش

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۳-۲۲

آقا حامی تاحالاخودت بستکی رقصیدی اگه بلدی برقص تاماهم نگات کنیم کف بزنیم بعدهم آخرسرآتیشت بزنیم . مسخره

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۵-۱۲

موتورش را عوض کن

پاسخ ها
ناشناس131
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۵-۳۰

دینامشوبده باتری سازسرویس کنه

پاسخ ها
پارسا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۶-۲۳

اگه با سرویس دینام درست نشد سیم اتصال دینام به باطری رو باید تقویت کنی.ولی کلا دینامها چون از جنس چین یا ایرانی هستن همیشه این مشکل با اکثر پرایدها هست.

پاسخ ها
رضا غلامى
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۱۳

عزىز ماشىنت افت برق داره

پاسخ ها
زخم خورده ساژم
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۱-۲۷

اگه ساژم S2000 والئو هستش
مشکل از ECUته باید برنامش عوض بشه به ۱۲۰۰


نويسنده ديدگاه : جك
|
|
۱۳۹۲-۵-۱۷
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام
پراید کاربوراتی مدل ۸۰ دارم که وقتی با کولر کار می کنه موقع توقف یا چراغ قرمز موتور خاموش میشه و باید دوباره استارت زد. مشکل چیست؟ ممنون

پاسخ ها
ناشناس131
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۵-۳۰

برقش زعیفه بایدازصحت عملکرد دینامش اطمینان حاصل کنید

پاسخ ها
ناشناس131
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۵-۳۰

البته تنظیم کاربراتورهم شرط است

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۰-۱

دوست عزیز ایراد از لوله های واکیوم کاربراتور و دلکو هست یا پارگی دارند یا جابجا وصل شدند


نويسنده ديدگاه : اصغر
|
|
۱۳۹۲-۵-۳۰
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام من یه پراید مدل ۷۴ دارم یکی دو روزه گلگیر جلو سمت راننده صدا میکنه انگار که مثلا یه تیکه از گلگیر پاره شده باشه با دست که روی گلگیر می زنی صدای پارگی میده لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم .

پاسخ ها
استاد شادمان صافکار با12سال سن باور نمی کنی بیا شهرک سنعتی صنندج
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۵-۳۰

پیج ومهره روی گلگیر شل می باشد


نويسنده ديدگاه : اصغر
|
|
۱۳۹۲-۵-۳۰
Thumb up 1 Thumb down 0

مدل ماشینم ۸۴ می باشد


نويسنده ديدگاه : شادمان
|
|
۱۳۹۲-۵-۳۰
Thumb up 1 Thumb down 0

پدرم یک پراید انژکتوری ۸۳داره بنزین زیاد می سوزونه ودود سیاه از اگزوزبیرون می ده مشکلش چیه به خدا۱۵۰هزار تومان خرجش کردیم ولی تنظیم موتور می گه هیجیش نیست کمکم کنید

پاسخ ها
boran
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۸

سلام یک پیشنهاد عمومی برای بازدیدکنندگان دارم که کلیه خودرو داران حتما یک اسپری انژکتور شور خریده و از ورودی هوا به طرف منیفولد در سوخت بنزین در اولین مرطبه سه بار به همراه گاز دادن اسپری کنند و یک قطعه بران boran با خاصیت شتاب دهنده و کاهش سوخت و آرامش دهنده موتور که افتخار این مرز و بوم است تهیه و بر روی موتور خودرو نصب کنند – احمدیان از تبریز


نويسنده ديدگاه : bijan
|
|
۱۳۹۲-۶-۲
Thumb up 2 Thumb down 0

mamnoon az etelaateton…khayli mamnoon


نويسنده ديدگاه : Taraetemady
|
|
۱۳۹۲-۶-۳
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام من ی پراید مدل ۹۰ دارم چند وقتیه وقتی ماشین در جاکار میکنه به همراه روشن بودن کولرچراغ چکش روشن میشه دلیلش چیه؟


نويسنده ديدگاه : سامان
|
|
۱۳۹۲-۶-۲۲
Thumb up 3 Thumb down 0

موتور پرایدجزو بهترین موتورهای اتومبیل در ایران است گذشته ازضعفهای مونتاژوبدنه وترمز ضعیف ولی موتورش خوب است.


نويسنده ديدگاه : روزبه
|
|
۱۳۹۲-۶-۲۳
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام
من یه پراید مدل ۸۰ دارم. بعد ۶-۷ سال که همیشه روغن تکتاز توش میریختم دفعه قبل پایا ریختم. دیدم که روغن کم کرده. دوباره همون تکتازو ریختم ولی بازم روغن کم میکنه ولی قبل این دوبار حتی ۱ قطره هم کم نمی‌کرد. از طرفی تو هیچ حالتی هم ماشین دود نمی کنه. حتی تو جاده گردنه‌ای هم چک کردمش بازم دود نداشت. روغن ریزی هم نداره. یه نفر اگه جنین حالتی واسش پیش اومده یه راهنمایی کنه. ممنون.

پاسخ ها
سامان
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۶-۲۴

کم کردن روغن به میزان کم زیاد جای نگرانی نداره بهران پیشتاز بریز فیلترهواوروغن رو عوض کن.

پاسخ ها
مجتبی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۷-۱۹

سلام.از روغن مرغوب استفاده کنید و روغن به موقع تعویض شود.روغن نامرغوب و بیش از حد استفاده شدن روغن باعث تبخیر آن می شود.


نويسنده ديدگاه : ساسان
|
|
۱۳۹۲-۶-۲۴
Thumb up 0 Thumb down 1

باسلام . من یک پراید مدل ۸۳ انژکتوری دارم . حدود چندماه است .درحال حرکت و در هنگام سرعت، یکدفعه ماشین دچار نفس تنگی می شود(ریپ می زند و دوباره به حالت قبل بر می گردد).گاهی در حال ترمز کردن و در سرعت کم چراغ چک روشن شده و خاموش می شود. پیش چندتا برقکار و مکانیک بردم و هرچه قطعه برقی بوده تعویض شده و انژکتورها چندبار شستشو داده شده ولی بازهم عیب برطرف نشده ،نمی دانم دیگر چه کار کنم. خواهشآ منو راهنمایی کنید

پاسخ ها
مجتبی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۷-۱۹

اگر ماشین به حالت سلو کار میکند. ایراد یا از انژکتورهاست و یا برق دزدی دارد.به نمایندگی ها مراجعه شود.

پاسخ ها
مهدي
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۲-۱۱

من یه همچین مشکلی داشتم ایراد از آفتامات دینام بود
چند وقت دیگه کامل از کار میفته


نويسنده ديدگاه : سامان
|
|
۱۳۹۲-۶-۲۴
Thumb up 0 Thumb down 0

فیلتر بنزین چک کن.شمعهات روهم چک کن.


نويسنده ديدگاه : رضا
|
|
۱۳۹۲-۶-۲۵
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام
من ماشینم وقتی ۱ روز روشنش نکنم , موقع روشن شدن استارت میخوره ولی روشن نمیشه !!!!!!!!
رله ۲بل هم عوض کردمه بازم همونجوریه!!

لطفا راهنمایی کنید

پاسخ ها
آشنا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۸

نوع ماشین ! در ضمن اگر پراید باشد تمام فیوز سیمیهای بغل موتور را عوض کن نوعش را بخر احتمالا فیوز فستی داخلش سوخته


نويسنده ديدگاه : بهار
|
|
۱۳۹۲-۶-۳۰
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام پراید مدل۹۰دارم بعضی وقتا توی حرکت خامو شمیشه بردم نمایندگی دستگاه گذاشت گفت عیب ازشیربرقی عوضش کردم درست نشد چکارش کنم


نويسنده ديدگاه : مهدی
|
|
۱۳۹۲-۷-۹
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام
من یه پراید ۱۳۱ مدل ۹۰ دارم هنگام روشن شدن گاز میخوره. قبلا ۱۷۰ تا میرفت حالا ۱۴۰ به زور میره. ضمنا آمپر آبش زیادی بالا میاد.

پاسخ ها
مجتبی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۷-۱۹

فیلر گیری، تعویض شمع و دیاگ

پاسخ ها
نام
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۷-۲۷

سلام.واقعا منطقیه با پراید بیشتر از ۱۱۰ بری؟به جوانیت رحم کن عزیز


نويسنده ديدگاه : مهرداد
|
|
۱۳۹۲-۷-۱۶
Thumb up 0 Thumb down 0

درود
پراید مدل ۸۲ من کاربراتوری است استارت هنگام خاموش کردن سویچ صدار فیژ میداد آنرا تعمیر کردند الان هنگام سرد بودن ماشین براحتی استارت میخورد اما اگر موتور گرم باشد دیگر استرت عمل نمیکند میگویند باید آرمیچر هم عوض شود خواهش میکنم مرا راهنمای کنید
سپاسگذارم


نويسنده ديدگاه : محسن
|
|
۱۳۹۲-۷-۱۷
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام.من یه پراید صبا دوگانه سوز کارخانه مدل ۸۹ دارم، چند وقتیه که یعضی وقتا سرعتش با فشار دادن پدال گاز تا نصفه هم از ۱۴۰ رد میکنه ولی بعضی وقتا تا ته هم که گاز میدی از ۱۳۰ بالاتر نمیره…علتش چی میتونه باشه..فیلتر بنزین رو هم عوض کردم..شتابش بهتر شد ولی مشکل سرعت رو داره…لطفا راهنمایی کنید

پاسخ ها
مجتبی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۷-۱۹

فیلرگیری.دیاگ.تعویض شمع

پاسخ ها
آشنا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۸

استوپر موتور را عوض کنید

پاسخ ها
نیما
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱-۱۵

سلام ببرش به یه مکانیک بگو انژکتور هاشو شستوشو بده شاید اون وقت درست بشه


نويسنده ديدگاه : موحد
|
|
۱۳۹۲-۷-۱۹
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام.ماشین پرایدمدل ۸۴ دارم.آمپرش زود میره بالای۹۰ درجه،وقتی کولرروشن میکنم جوش میاره تا حالا بیش از ۱۲ تعمیرگاه نشون دادم،رادیاتور،درب قمقمه آب،واترپمت،ماسوره های آمپرکه جلو موتوره همه را عوض کردم ولی درست نشده همه میگن راهش اینه که بفروشیش بنظر شما که تعمیرکار ماهری هستید باید چیکار کنم درست بشه؟ممنون

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۷

شما تمام قطعات مربوطه رو عوض کردید!! یا منفی بدنه به موتور ضعیفه ویا به احتمال زیاد مسیرهای اب که تو پوسته ی موتور وجود دارن گرفتگی دارن که دلیلش هم میتونه استفاده از آب معمولی به جای آب رادیات باشه.

پاسخ ها
boran
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۸

سلام ترموستات را عوض کردید اون را درارید بدون اون برانید اگر در ست شد عوض کنید و مرا دعا


نويسنده ديدگاه : امید
|
|
۱۳۹۲-۷-۲۳
Thumb up 1 Thumb down 0

باسلام خدمت دوستان من ی ۱۱۱ دارم ک روش سیستم هس یبار سوئیچ باز کردم ک استارت بزنم یهو ی صدایی اومد خلاصه بگم فهمیدم ک باتریم قطع شد و انداختم دور و یکی دیگه خریدیم تا اینکه دیشبم دوباره یهو سوئیچ باز کردم همین اتفاق افتاد منتهی این دفعه این سیم ک فک میکنم مربوط ب فیوز کنار باتری سوخته بود ک این سیم رو هم تعویض کردم علتش چیه ی توضیحی راجع ب این جعبه مشکی کنارباطری میدین چی هس؟؟ ممنون میشم

پاسخ ها
سجاد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۳۰

فیوز اصلی است که اگر دینام برق اضافی تولید کنن فیوز اصلی سیم وسطی می پرد بده باتری ساز دینامتو تنظیم کنه شاید داخل دینام مشکل از افتامات و یا دیود باشد عوض کنه حله داداش .

پاسخ ها
سجاد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۳۰

به نظر من سیستم صوتی که در ایران بسته میشه هیچ کس به استانداردیش فکر نمیکنه و پدر دینامو باتری را درمیاره برا اونا پول باشه تمام. اگه سیستم نبندی بهتره . اصلا کلا نباید روی خودروی کارخانه چیزی به برقش اضافه کنی.مثل سیستم و یا پروژکتور. و…


نويسنده ديدگاه : asa
|
|
۱۳۹۲-۷-۲۴
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام
تازه سیستم رادیاتور و آب آن را عوض کردم امروز در حالی که موتور روشن بود و آمپر آب تا نیمه بالا بود پس از خاموش شدن فن در رادیاتور را با احتیاط باز کردم پس از چند ثانیه آب بالا آمده و آب سیاه از دهانه رادیاتور خارج شد.
موضوع چیست؟


نويسنده ديدگاه : zahra
|
|
۱۳۹۲-۷-۳۰
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام تورو خدا یکی جواب بده..ماشینم پراید مدل ۹۰ هستش خاموش که کردم فرمانش زیادی چرخید به چپ بعدش دوباره خواستم روشن کنم که اصلا سویچ توش باز نمیشه

پاسخ ها
هوشمند امینی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۷-۳۰

سلام
سوییچ رو که می پیچونی همزمان با فرمون بازی کن اوکی می شه


نويسنده ديدگاه : مهران
|
|
۱۳۹۲-۸-۱
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام
ماشینم پراید ۱۳۲sx مدل ۹۰ هستش که چند وقتیه صبح ها بد روشن میشه یعنی اینکه حدوداً ۲ثانیه باید استارت رو نگهدارم و بعد از روشن شدن هم دور موتور نوسان داره اولش تا ۱.۵ میره بالا بعدش میاد زیر ۱ و بعد از چند ۵ ثانیه درست میشه ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۷

سلام. این مشکل میتونه از استپر موتور باشه .ولی در کل این مشکلی نیست که بخواید واسش هزینه کنید.


نويسنده ديدگاه : mojtaba
|
|
۱۳۹۲-۸-۶
Thumb up 1 Thumb down 1

صبحها پس ازروشن شدن موتورپرایدریپ میزنه ولی بعدازده دقیقه رانندگی درست میشه علت چیست


نويسنده ديدگاه : علیرضا
|
|
۱۳۹۲-۸-۶
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام؛
یه پارس ای ال ایکس دارم ک هنگامی که پشت چهارراه توقف میکنم و ماشین ب حالت سلو میره دورموتور کم کم کاهش پیدا میکنه و ماشین خاموش میشه البته این همیشه این اتفاق نمی افته و در مواقعی که موتور گرم میشه این حالت رخ میده . استپر رو هم عوض کردم ولی تاثیری نداشته . خواهشا راهنماییم کنین که دقیقا مشکل چیه و چطوری میتونم برطرفش کنم؟؟ 

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۹

میتونه خیلی دلایل داشته باشه که با دیاگ مشکل مشخص میشه. ولی اگه دیاگ چیزیو نشون نده احتمال اینکه کوئل خراب باشه هست.حتما به یک تنظیم موتور کار بلد مراجعه کنید.


نويسنده ديدگاه : لیلا
|
|
۱۳۹۲-۸-۹
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام یه پراید مدل ۸۷دارم بعضی شبا خود به خود بوق ماشین میگیره مشکل کجاست

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۹

منظورتون از بوق ماشین میگیره چیه؟!! سیستم بوق پراید خیلی سادست. به یه برقکار نشون بدید درستش میکنه.

پاسخ ها
محمد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۴-۲-۱۵

رله بوقت خرابه عوضش کن قطعا درست میشه


نويسنده ديدگاه : فرهاد
|
|
۱۳۹۲-۸-۱۲
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام اگه سنسور اکسیژن رو رو پراید نصب نکنم مشکلی برای ماشین پیش نمیاد؟

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۱۴

بله مصرف ماشین میره بالا و موتور بنزین رو خام میسوزونه. بعد از یه مدت موتور از تنظیم خارج میشه. علتش چیه که قصد ندارید نصب کنید؟؟؟؟


نويسنده ديدگاه : مسعود
|
|
۱۳۹۲-۸-۱۴
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام
وقتی ماشین در جا کار میکنه یه صدای سوت آروم از استپر و ورودی هواکش میده.البته این صدا از وقتی شروع شد که از اسپری انژکتور استفاده کردم. همراه با گاز به ورودی هوا اسپری کردم.

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۱۸

یا هواکش رو درست جا نزدی یا استپرت خراب شده. هواکش رو باز کن دوباره ببند.


نويسنده ديدگاه : پیام
|
|
۱۳۹۲-۸-۱۵
Thumb up 0 Thumb down 1

سلام به اساتید محترم. پراید۱۳۱ ساژم تحویل ۱۸/۱۲/۹۱ دارم که ۱ مشکل ناجور پیدا کرده با سرد شدن هوا هر روز بدتر از روز قبل روشن میشه نمایندگی بردم میگن باید برنامه استارت سرد بریزی رو ecuاما کل اصفهانو گشتم کسی نداشت کسی میتونه کمکم کنه ؟؟؟

پاسخ ها
بهادر
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۱۶

سلام. دوست عزیز رو استارت خوردن ماشین زیاد حساس نشید مخصوصا هوای سرد چون آب رادیات روغن وتمام قطعات موتور سرد است ماشین با سه یا چهار استارت خوردن طبیعیهمشکلی نیست نگران نباشید

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۱۹

این بار که خواستی استارت بزنی پات رو یه مقدار رو پدال گاز فشار بده اگه زود روشن شد ماشینت مشکل ساسات داره که ۲ تا دلیل داره یا استپر موتورت خرابه یا همون برنامه ی ecu که خودت گفتی در ضمن این برنامه رو میتونی پیدا کنی باید بگردی ببینی کی تو برنامه هاش اینو داره اصفهان کاربلد کم نداره خدا رو شکر!!!


نويسنده ديدگاه : بهادر
|
|
۱۳۹۲-۸-۱۶
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام بههمگی عزیزان.آقا من یک پراید ۸۵ دارم از نوع ساژم دمای ماشین به وسط که میرسه یا بالتر میره که فن شروع به کار کنه قمقمه بقل رادیاتور شروع به قل قل میکنه بعد آب رومیده بیرون.در قمقمه در رادیات رو عوض کردم تمام اتصالات رادیات رو چک کردم ترموستات ۸۲ درجه است سالمه نشتی نداره فقط دما میره بالا آب کم میکنه.از عزیزان خواهش میکنم جواب بدین ممنونم

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۱۶

این مشکل میتونه از خراب بودن سنسور دمای آب باشه یا از ضعیف بودن گردش اب . که ضعیف بودن گردش اب میتونه دلایل زیادی داشته باشه. یک را حل برای اینجور ماشینها اینه که حوزینگ ترموستات ماشینتون رو کاربراتوری کنید .روی حوزینگ کاربراتوری محل نسب فشنگی دما هست که با نسب فشنگی اب مدل کاربراتوری فنها در دمای پایین تر مثلا ۸۰ درجه روشن میشوند و دیگه مشکل پس دادن اب از قمقمه رو ندارید. با این روش مشکل رو حل نکردید بلکه دور زدید. ابتدا به یک تنظیم موتور ماهر مراجعه کنید اگر جواب نگرفتید یا اینکه هزینش خیلی میرفت بالا از اون روش که گفتم استفاده کنید.

پاسخ ها
سواد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۵-۲۲

درب قمقمه یک واشر مشکی رنک داره که این واشر سوراخ کوچکی داره که بالوله خروجی اب باید یکی بشه
این دستورالعمل از سایت سایپاکپی شده
نشتی و یا کمبود آب را کنترل کنید ولی قبل از اضافه کردن آب نیم ساعت جهت خنک شدن موتور صبر کنید.

کمبود آب در سیستم خنک کننده.

داغ کردن موتور
سفتی تسمه پروانه را به مقدار مشخص شده تنظیم کنید و در صورتی که تسمه خراب شده باشد تعویض نمایید.

تسمه پروانه شل است.
تعویض نمایید.

لوله های جنت خراب است.

واشر درب رادیاتور را کنترل کنید و مطمئن شوید که در حالت خوبی است و درب رادیاتور نسبت به درجه حرارتهای متفاوت مناسب عمل می کند، در غیر این صورن تعویض نمایید.

درب رادیاتور خراب و یا مناسب نیست
مسیر را تمیز کنید.

مدار دستگاه خنک کننده گرفتگی دارد.
ترموستات خراب شده را با یک ترموستات مناسب درجه حرارت کارکرد موتور تعویض نمایید.

ترموستات خراب است.
طبق مشخصات داده شده در کاتالوگ، اتومبیل را تنظیم کنید.

دلکو میزان نیست.
پمپ آب را تعمیر و یا تعویض نمایید.

پمپ آب خراب و یا نشت می کند.
اتصال لوله را از نظر نشت کنترل کنید.

عیب در لوله خارجی اتصال به رادیاتور جهت تنظیم و خروج بخار آب.
مسیرها را به وسیله گریس حل شده در آب باز کنید. از به کار بردن وسایل خشن خوداری کنید.

راههای عبور هوا به رادیاتور مسدود شده مخصوصا مسیرهای عمود بر رادیاتور. (پروانه، مگس و آشغال مسیر عبور هوا را مسدود کرده).
از متخصص کمک بگیرید.

ترمال سوئیچ پروانه برقی خراب است.

اگر گرفتگی وجود دارد بر طرف سازید. لوله مکشی را چک کنید. آوانس دلکو را طبق مشخصات داده شده در کاتالوگ اتومبیل تنظیم کنید. قطعات فرسوده را تعویض نمایید.

آوانس اتوماتیک دلکو خراب است.

داغ کردن موتور

پاسخ ها
امیرعرفانی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۱۲-۱۷

عزیز ترموستات قفل کرده


نويسنده ديدگاه : بهادر
|
|
۱۳۹۲-۸-۱۶
Thumb up 0 Thumb down 0

عزیزان دمای زیاد ماشین پراید فکر کنم ایده ای غلط باشه چون موتور پراید با کاربراتو تفاوتی نداره فقط سیستم انژکتور روش نصب شده .کاربراتور روی دمای پایین کار میکند.دمای بالا برای کل قطعات ماشین مضر هست باتری رو خراب میکنه قطعات رو میپوسونه من نمیدونم چرا دمای بالا رو صحیح میدونن.

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۱۶

ماشینهای کاربراتوری با دمای ۸۰ درجه کار میکردند سیستمشون اینطوری بود ولی پراید انژکتوری دمای کارکردش ۹۰ درجه هست که این با توجه به سیستم تزریق سوختش هست. ولی ماشینهایی هستن که با بالا بردن دمای موتور بهره وری سوخت رو بالا بردن مثل ۲۰۶ که دمای کارکردش ۹۷ درجه هست یعنی فن رادیتور تا دما به ۹۷ نرسه روشن نمیشه. بعضی از ۴۰۵ های قدیمی هم با توجه به برنامه ی کامپیوترشون دمای کارکرد موتورشون ۹۷ بود. هر موتوری براش تعریف شده که در چه دمایی بالاترین بهره وری سوخت رو داره.
اینکه شما میگید موتورش با کاربراتوری فرق نداره درسته ولی اتفاقا این سیستم انژکتور هست که با دمای موتور کار میکنه و تزریق سوخت رو تنظیم میکنه.

پاسخ ها
شاهین
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۳۰

این مشکل رو منم داشتم خودم راننده اژانسم چند بار این بلا سرم اومد تا پیداش کردم . مشکل از رادیاتور ماشینته . در ظاهر سالمه اما برو یه کوشش رادیاتور یا ولوو بنداز مشکلت هل میشه من خودم سر گرم شدن موتور همه کار کردم از ترموستات . درب . درب قمقمه . فشنگی اب . رله . مقاومت . همه رو عوض کردم نشد . تا اخر رادیات عوض کردم درست شد .


نويسنده ديدگاه : علیرضا
|
|
۱۳۹۲-۸-۱۶
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام.
اگه کوئل سالم نباشه یا تنظیم نشده باشه چه مشکلی ایجاد میکنه و دقیقا در ماشین چه حالتیو بوجود میاره؟؟

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۱۶

منظورتون از تنظیم نشده باشه چیه؟؟؟؟؟ اگه کوئل درست کار نکنه شمع نمیتونه درست جرقه بزنه ماشین عطسه میزنه یا قدرتش کم میشه یا ولو میزنه اگر هم یکی از پایه هاش جرقه نفرسته ماشین ۳ کار میکنه و … . در ضمن آوانس جرقه در ماشینهای انژکتوری رو کامپیوترشون تعین میکنه بر خلاف کاربراتوری که دلکو این کارو میکنه.


نويسنده ديدگاه : بهادر
|
|
۱۳۹۲-۸-۱۷
Thumb up 0 Thumb down 0

بهروز جان جواب منو هم میدی بالا نوشتم


نويسنده ديدگاه : بهادر
|
|
۱۳۹۲-۸-۱۷
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام بهروز جان. اتفاقا صاحب قبلیش هم همین کارو کرده بود حالت کاربراتوریش کرده بود ولی بعد از یه مدتی فن یا خیلی زیاد کار میکرد یا تند تند هر ۱۰ ثانیه یک بار فن میزد.بردم باتری ساز حالت فابریکیش کرد.میگم مشکل از واشر سر سیلندر نمیتونه باشه؟که نیمسوز شده باشه .شتاب ماشین هم یه مقدار کم و زیاد میشه.جواب بدین ازتون ممنونم

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۱۸

سلام. حتما مشکلی داشته که حالت کاربراتوری کرده بودش. فک کنم فشنگی ابش رو عوض میکرد درست میشد و دیگه احتیاجی به برگردوندنش به فابریک نبود. واسه چک کردن سرسیلندر بهترین روش اینه که کمپرس ۴ تا سیلندر رو بگیری. ولی همه ی تعمیرگاهها ندارند باید بگردی ببینی کی تو لوازمش داره. به نظر من ماشین شما باید یه سرویس اساسی بشه کامل سیستم انژکتورش چک بشه. از من میشنوی فشنگیش رو کاربراتوری کن یه خورده هم تر و تمیزش کن بفروش ماشینو. خیلی خرج میزاره رو دستت اخرشم درست نمیشه .به خصوص اگه لوله های گردش اب از تو موتور گرفتگی داشته باشن. تا بیان تشخیص بدن چشه کلی خرج میتراشن. البته ممکنه رادیاتور هم گرفتگی داشته باشه از داخل اونم چک کن.


نويسنده ديدگاه : مجتبی
|
|
۱۳۹۲-۸-۱۷
Thumb up 0 Thumb down 1

سلام خدمت دوستان من یه خودروی پرایدمدل۸۴ ساژم دارم که بعدازتوقف دوازده ساعته یاصبها دیر روسن میشه وبعدروشن شدن موتورش ریپ میزنه ولی بعد ده دقیقه رانندگی درست میشه ضمنا این مورد در هنگام رانندگی بابنزین پیش میادلطفا اگه میدونید راهنماییم کنید.

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۱۸

یه فشار از پمپ بنزینش بگیر ببین ۳ بار هست یا نه بعد ماشین رو خاموش کن فشار پمپ بنزین نباید بیاد پایین اگه فشار خوابید مشکل از پمپ بنزینه .در غیر اینصورت انزکتورهاش رو با دستگاه سرویس کن. این کارا همشون کار تنظیم موتوریه .

پاسخ ها
مجتبی
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۱۹

سلام با تشکر از بهروزجان چندین باردادم تنظیم موتوردرست نشده اگه ممکنه بگیدچطورفشارپمپ بنزین بگیرم؟

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۱۹

به یه گیج فشار که واسه مایعات باشه احتیاج دارید که رنجش هم بین ۰ تا ۶ به بالا باشه .راستش فک نکنم بتونی چون یه مقدار تجربه میخواد. یه شلنگ بنزین از بالای فیلتر بنزین میاد واسه ریل سوخت اون شلنگ رو از ریل سوخت میکشی میزنی به یه طرف گیج اون طرف گیج هم با یه شلنگ دیگه میزنی به ریل سوخت.( گیج رو تو مسیر قرار میدی)
بعد میزاری بنزین که ریخته خشک بشه بعد سوییچ رو دو بار بازو بست میکنی تا ببینی فشار چنده باید ۳ تا ۴ بار باشه. بعد سوچ رو ببند ببین فشار میاد پایین یا نه نباید فشار باد پایین. اگه اومد پایین که دیگه باید ببری تنظیم موتور اگرم که نه ماشین رو روشن کن چنتا گاز اساسی بش بده بازم نباید فشار از ۲.۵ باد پایین.


نويسنده ديدگاه : بهادر
|
|
۱۳۹۲-۸-۱۸
Thumb up 1 Thumb down 1

بازم سلام بهروز جان.ممنون که جواب دادین یه سوال دیگه داشتم.چطوری خودم دوباره کاربراتوریش کنم فن رو.سوکت و رله و سیمها و فشنگیشو دارم.نقشه سیستم فنشو میگی خودم این کارو کنم.ممنون میشم.

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۱۸

رله ۵ فیش باید باشه حتما.
یه برق ثابت امپر بالا ( سیم ضخیم) میدی به پایه ۳۰ – یه برق مثبت امپر پایین ( سیم نازک)میدی به پایه ۸۶ -سیم خروجی فشنگی کاربراتوریت به پایه ی ۸۵ بده – برق ورودی به فن رو هم از ۸۷a بگیر-
اگه ماشینت سرد بود ولی فن همینطور یک سره کار میکرد بهد وقتی گرم شد موتور فن خاموش شد یعنی عملکرد فن برعکس شد ورودیه فن رو به جایه ۸۷a از ۸۷ بگیر . بستگی به نوع فشنگیت داره ولی همون اولی که گفتم احتمال خیلی زیاد همونه. انجام بده نتیجش رو بم بگو. ۳ تا از سیم های بالا که میخوای وصل کنی اماده تو فیشی که الان به رله ی فنت وصله هستن فقط میمونه تشخیص که اونم به عهده ی خودته. سیم ۴ م هم که از فشنگی میگیری . سوالی بود در خدمتم


نويسنده ديدگاه : علیرضا
|
|
۱۳۹۲-۸-۱۸
Thumb up 0 Thumb down 0

بهروز دادا ماشین من وقتی درحالت سلو قرار میگیره لرزش داره وبعضی مواقع یه تکونی میخوره میخواستم ببینم دقیقا مشکلش چیه؟ .ممونن.

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۱۹

لرزش موتور ماشین دلیلای زیادی داره. میتونه کیفیت جرقه تو یکی یا چنتا از سیلندهات پایینن باشه دلایلش میتونه کویل باشه یا وایر شمع یا خود شمع که اینها باید یکی یکی چک بشن.شمعا رو باز کن ببین رو چینیشون ترک نخورده بعضی ترکها خیلی ریزن باید دقت کنی اگه ترک داشت حتما شمعها و وایر شمها رو با هم عوض کن.
یکی دیگه از دلایل میتونه انژکتور ها کثیف باشن سوخت مساوی وارد ۴ تا سیلند نشه که باید با دستگا شسته بشن.
یکی دیگه از دلایل میتونه استپر موتورت باشه که به اندازه ی کافی هوا رو عبور نده موتور واسه یه لحظه خفه کنه .
دلیل مکانیکیش میتونه از کمپرس سیلندر ها باشه که همشون برابر نیستن در حالی که باید مساوی باشن. تشخیصش هم فقط با کمپرس سنجه که متاسفانه ۹۹ درصد تعمیرگاهها ندارن.


نويسنده ديدگاه : بهروز
|
|
۱۳۹۲-۸-۱۹
Thumb up 2 Thumb down 0

دوستان شرمنده اگه من جوابهام خیلی کلیه . اخه نمیشه هر عیب ماشین چنتا دلیل میتونه داشته باشه واسه همین جوابا طولانی میشه.
در ضمن از راه دور نمیشه عیب یابی کرد همینطوریش میبریم ماشین رو پیش ۱۰ تا استادکار ماشین رو میبینن تو عیبش میمونن چه برسه به اینکه از را دور بخوای عیب یابیش کنی. دوستان هم لطف میکنن فقط عیب رو به شکل کلی میگن نه میگن ماشین چیه نه میگن چقد را رفته نه میگن گاز سوزه یا تک سوز نه میگن تا حالا چه کارهایی واسش کردیم جواب نداده خلاصه اطلاعات میدن در حد لالیگا!!!!!


نويسنده ديدگاه : مجتبی
|
|
۱۳۹۲-۸-۱۹
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام با تشکر از بهروزجان چندین باردادم تنظیم موتوردرست نشده اگه ممکنه بگیدچطورفشارپمپ بنزین بگیرم؟

[پاسخ]

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۱۹

داداش مشکل ماشینت میتونه از جاهای دیگه هم باشه مثلا باید همون موقع که داره ریپ میزنه دیاگ بش وصل باشه تا پارامترها هم چک بشه این کاری نیست که خودت بتونی حتی میتونه از برق ماشینت هم باشه که نمیتونه کویل رو تغذیه کنه به خصوص وقتی باطریت شارژ کم کرده مثل صبح . اون گیج بنزین هم اگه اشتباهی کنی باعث اتیش سوزی میشه . نکن این کارو !!!!!!! برو یه تنظیم موتور حرفه ای با سواد پیدا کن. شما کدوم شهری؟؟؟


نويسنده ديدگاه : بهادر
|
|
۱۳۹۲-۸-۱۹
Thumb up 0 Thumb down 1

سلام بهروز جان ممنونم ازت فن پایین تر از وسط میزنه خیلی عالیه مثل اولش شد.فقط یه مشکل.سیم پیچ رله(همون که بقل ال ایدی هست بقل پلاتین رله) یه مقداری داغ میکنه آخه من در پوشش رو باز کردم تونستم دست بزنم مشکلی نداره رله فن نمیسوزه؟

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۱۹

معمولا تا یه حد گرم میشه مشکلی نیست رله شما ۴۰ امپر اگه بعد از یه مدت دیدی پوسته ی رله رو ذوب کرد یه رله امپر بالا تر بذار ولی همین ۴۰ هم عالیه. راستی حتما اون سیم مثبت ضخیمه رو از همون رله قبلی گرفتی دیگه؟؟؟!! چون اگه برق مثبت مستقیم بش از جای دیگه داده باشی عملا فیوز فن رو از مدار خارج کردی و در صورت اتصالی به جای سوختن فیوز سیم کشیت میسوزه!!!!

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۱۹

چراق چک روشن نموند ؟


نويسنده ديدگاه : بهادر
|
|
۱۳۹۲-۸-۱۹
Thumb up 0 Thumb down 0

بهروز جان یه سوال دیگه این عقربه دمای آب پراید.هر خطش چند درجه نشون میده .مثلا وسطش چند درجه هست؟خیلی آقایی فدات

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۰

بستگی به مقاومت فشنگیت داره .بین فشنگی ها اختلاف هست. معمولا وسط ۹۰ درجه خط پایینش هم تقریبا ۸۰ اما زیاد دقیق نیست.


نويسنده ديدگاه : بهادر
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۰
Thumb up 0 Thumb down 0

بهروز جون سیم مثبت ضخیم رو از پشت سوییچ گرفتم.کلا به هیچ فیوزی وصل نیست یه مدار جداست.مدار فابریکش یه سیم زرد داشت به مثبت فن اونو قطع کردم.به جاش اینو وصل کردم. حالا کجاش فیوض بزارم تا نسوزه سیم کشیم.از پشت سوییچ گرفتم برقشو؟؟

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۰

۲ تا کار میتونی کنی یا اینکه تو مسیر همین سیمه که خودت جدا کشیدی قبل از رله یه فیوز بزاری .ببین فیوز فنت چند امپره همون امپر رو بزار یا اصلا همون فیوز رو در بیار بزار واسه این. اگه میخوای اصولی باشه جعبه فیوزت ۲ تا پیچ میخوره اونا رو باز کن پشت جعبه فیوزت رو نگا کن ببین سیمی که از فیوز امپر رفته واسه فن چه رنگیه همون زردست یانه خلاصه اون سیمو پیدا کن دنبالش کن بزنش به رله به جای این سیمی که خودت کشیدی. سعی کن قبل از باز کردن جعبه فیوز سر باطری رو بکشی

پاسخ ها
صادق
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۳-۲۲

باسلام خدمت آقا بهروز. میتونین با شماره ۰۹۱۷۲۳۸۴۳۸۴ تماس بگیرین من چندتا سؤال داشتم هروقت پیامک کنیدخودم باهاتون تماس میگیرم . قربان تو صادق . ممنون میشم .منتظرم .


نويسنده ديدگاه : بهادر
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۰
Thumb up 0 Thumb down 0

آقا بهروز برقی رو که از پشت سوییچ گرفتم فیوض باهمون آمپر بزارم سر راهش امکاه سوختن نداره فیوز.یعنی فیوض ضعیف نیست برای اون برق؟ راستی ایمیل داری اگه سوالی در مورد ماشین داشتم ازت بپرسم لطف میکنی.

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۰

امپر فیوز رو مصرف کننده مشخص میکنه ربطی نداره از کجا برق رو گرفتی . فن های ۲ دور فک کنم ۴۰ امپر میذارن ولی بازم از تو جعبه فیوزت چک کن. behruz.mc69@yahoo.com


نويسنده ديدگاه : بهادر
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۰
Thumb up 1 Thumb down 0

راستی پرایدم رو بفروشم.نظرت با ۲۰۶ مدل ۸۲ تا ۸۴ چی هست خوبه بگیرم.یا نه.ماشین به نظرت چی خوبه برا زیر پام میخوام؟

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۰

۲۰۶ که از عمرش گذشته باشه خرج زیاد داره واسه ماشین بازا خوبه که خودشون تا یه حدی دس به اچارن. بهترین ماشین واسه زیر پات همین پراید. اگه مشکلت حل شد نگهش دار. ۴۰۵ مدل ۸۵ تا ۸۸ اگه تمیز گیرت بیاد خوبه. من خودم اصلا به بدنه و رنگ ماشین اهمیت نمیدم اصل موتورشه . خرج نگه داریش از ۲۰۶ کمتره.


نويسنده ديدگاه : علیرضا
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۱
Thumb up 1 Thumb down 0

بچه ها با ۲۰میلیون بین ۲۰۶و ال۹۰چه مدلی وکدوماشو میتونم بردارم ؟


نويسنده ديدگاه : مهدی
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۱
Thumb up 1 Thumb down 0

پراید ۸۳ دارم دنده ۵ یا ۴ و در دور بالا کلاچ چند ثانیه نگه دارم یا خلاص کنم خاموش میکنه مشکل از کجاست؟

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۱

ببر تنظیم موتور ولی یه فیلر گیری هم کن میتونه از فیلر هات باشه

پاسخ ها
ستار
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۲

اقا بهروز سلام پراید مدل۸۹دارم گاهی اوقات با زدن راهنما استفاده از شیشه بالابرها ویا هروسیله برقی ماشین خاموش میشه دینامش رو چک کردم سنسور دور موتورش رو عوض کردم سیم اتصال بدنه روقوی تر کردم فایده ای نداشت چیکارش کنم

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۲

سلام. دیاگ بزن ببین اون لحظه که مثلا شیشه رو بالا میبری ماشین میخواد خاموش بشه چه سنسورهایی درست عمل نمیکنن. با این حال یکی از دلایلش میتونه استپر موتور باشه. کولر که میگیری خاموش میشه باز؟؟؟


نويسنده ديدگاه : وحید
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۲
Thumb up 1 Thumb down 0

آقا بهروز سلام
من یه پرایدمدل ۸۲ نیمه انژکتور دوگانه سوز دارم، چندتا مشکل داره
ریپ میزنه( بعضی میگن از برقشه)
دور موتور خیلی پایین میاد
با گاز تقریبا حرکت غیرممکنه مگه در سرعت بالا
موقع استارت سخت روشن میشه
موقع ترمز ناگهانی خاموش میشه
لطفا راهنمایی کنید

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۲

سلام. من از سیستم نیمه انژکتور اطلاعی ندارم فقط تمام انژکتور کار کردم .


نويسنده ديدگاه : سعید 0122
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۲
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام دوستان ماشینم مدل ۹۰
اوایل فنش رو دو تا خونه روشن میشد معد مدتی رو سه خونه روشن الان فن خنک کننده رو چهار تا خونه روشن میشه یکی به دادم برسه محبت شما کم نشه

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۲

۲ تا سنسور دما داره ماشین که یکیش تک سیمه و دما رو برای صفحه امپر میفرسته و یکی دیگه ۲ سیمه که به ecu دما رو میفرسته باید دیاگ بزنی ببینی فن رو چه دمایی روشن میشه و با درجه ی صفحه امپرت مقایسه کنی اینطور معلوم میشه کدومشون خرابه. تنظیم موتور مراجعه کن. آب رادیاتورت رو هم وقتی ماشین سرده از درب رادیاتور چک کن نه قمقمه شاید اب کم کرده.


نويسنده ديدگاه : سعید 0122
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۲
Thumb up 1 Thumb down 1

سلام دوستان ماشینم مدل ۹۰
اوایل فنش رو دو تا خونه روشن میشد بعد مدتی رو سه خونه روشن الان فن خنک کننده رو چهار تا خونه روشن میشه یکی به دادم برسه محبت شما کم نشه

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۴

۲ تا سنسور دما داره ماشین که یکیش تک سیمه و دما رو برای صفحه امپر میفرسته و یکی دیگه ۲ سیمه که به ecu دما رو میفرسته باید دیاگ بزنی ببینی فن رو چه دمایی روشن میشه و با درجه ی صفحه امپرت مقایسه کنی اینطور معلوم میشه کدومشون خرابه. تنظیم موتور مراجعه کن. آب رادیاتورت رو هم وقتی ماشین سرده از درب رادیاتور چک کن نه قمقمه شاید اب کم کرده.


نويسنده ديدگاه : بهادر
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۲
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام بهروز جون میگم.فشنگیه مال فابریکش کمتر از ۹۰ درجه داره که کمتر از وسط بزنه دیگه کاربراتوریش نکنم؟؟ یه سوال دیگه ترمز دستیم رو چطوری ریگلاژ کنم که زودتر بگیره ؟؟ممنون

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۲

ترمز دستی تجربه میخواد چون اگه درست رگلاژ نکنی لنتات درگیر میمونن بعد ۱۰ دقیقه رانندگی دود از چرخای عقب در میاد. این یکی رو دیگه بیخیال شو بده مکانیک. واسه اطلاعت میگم حالا یه مهره داره جفت همون دسته ی ترمز یکی اونه یکی دیگه هم زیر ماشین اونجا که سیم ترمز دستی عمود میشه رو یه سیم دیگه که اون سیمه وسله به دوتا چرخا. سوال اولت رو هم اصلا متوجه نشدم منظورت چیه؟


نويسنده ديدگاه : بهادر
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۲
Thumb up 1 Thumb down 0

بهروز جون سنسور اکسیژن از کجا معلوم میشه که خرابه.بعد چه تاثیری رو کارکرد ماشین داره.رله کنیستر رو شتاب ماشین تاثیر داره ؟ ببخشید که سوالام زیاد شد اگه این مشکلات تو این مبحث گفته بشه شاید مشکل خیلی از افراد دیگه حل بشه.پس بهتره اینجا سوالاتمون رو مطرح کنیم دوستان.

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۲

شیر کنیستر هیچ تاثیری رو شتاب و هیچ چیز دیگه نداره فقط واسه اینه که بخارات بنزین تو باک رو بیاره تو موتور و بسوزونه که این بخارات در برابر بنزینی که انژکتور میفرسته ناچیزه . بعضی از ماشینا اصلا کنیستر ندارن. اکسیژن اگه از مدار خارج بشه که چک روشن میشه اگر درست کار نکنه ۲ حالت داره یا بنزین کم تزریق میشه که ماشین کم جون میشه یا زیاد تزریق میشه که خام میسوزونه نشونشم اینه که شمعها دوده میزنن. شمع ماشین انژکتور به هیچ عنوان نباید دوده بزنه دوده ی شمع هم کیفیت جرقه رو میاره پایین بازم ماشین کم جون میشه. دیاگ که بزنی تو پارامتر ها باید بین ۱۰۰ تا ۹۰۰ میلی ولت متغیر عدد نشون بده که نشون دهنده ی سلامتشه.در ضمن اگه ماشین وقتی سرده سرده مثل صبح بد کار کنه هیچ ربطی به سنسور اکسیژن نداره چون از مدار خارجه بعد که گرم شد میاد تو مدار. من در خدمتم.


نويسنده ديدگاه : مسعود
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۳
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام اقا بهروز
دیروز از سفر اومدم صبح خاستم استارت بزنم اصلا هیچ عکس العملی نشون نمیده موقع استارت قبلنا که اینجوری میشد سر باطری رو سفت میکردم درست میشد وی الان برق همه قسمتها قعطعه حتی قفل مرکزی ایا باطری خراب شده باید تعویض بشه؟

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۴

سلام. میتونه از باطری هم باشه. وقتی سویچ رو باز میکنی چراغ های پشت امپر روشن میشه؟؟


نويسنده ديدگاه : مسعود
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۳
Thumb up 0 Thumb down 0

یه سوال دیگه اقا بهروز بعضا موقع دور زدن یا حتی در حالت عادی هم صدای تق تق تند با صدای کم از طرف شاگرد میاد ممکنه از سر پولوس باشه هفته قبل طرف راننده رو تعویض کردم اون از سرپوولوس بود
و همچنین لاستیک طرف راننده نصفش بیشتر از نصف دیگه ساییده شده این علتش از چی میتونه باشه؟

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۴

اره میتونه از سرپلوس باشه ولی خوب مکانیک باید نظر قطعی رو بده.
لاستیک سایی هم از جلوبندی میتونه باشه .بعد از درست کردن جلوبندی لاستیکا رو ضربه دری عوض کن بعد ببر تنظیم فرمان.


نويسنده ديدگاه : ابراهیم
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۳
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام آقا بهروز گرامی .
بنده یک پراید ۱۳۱ مدل ۹۱ دارم که در تابستان مشگل جوش آوردن داشت و یک بار از جوش آوردن رادیاتور سوراخ شد و با مراجعه به نمایندگی و تعویض رادیاتور که گفتن مشکل از ایسیو بوده و دیر فرمان داده ایسیو هم ساژم است … الان در زمستان هم مشگل بد روشن شدن در هوای سرد را دارد بعد از روشن شدن با چهار یا پنج استارت یعنی با استارت اولیه روشن می شود و همان موقع خاموش می گردد که با زدن ۴یا ۵ استارت روشن باقی می ماند اما اگر پا را روی پدال گاز بگذارم دوباره خاموش می شود به نمایندگی که مراجعه کردم می گوید مشگل از ایسیوی ساژم می باشد از شما خواهشمندم جناب آقا بهروز بنده را راهنمایی کنید . خیلی سپاسگزارم از شما .

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۴

باید برنامه ی اصلاح استارت سرد رو بریزی رو ecu نمایندگی ها باید داشته باشن اگرم نداشتن ببر تنظیم موتور ولی باید بگردی ببینی کی این برنامه رو داره .شما کدوم شهری؟


نويسنده ديدگاه : بهادر
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۳
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام بهروز جان.میگم فشنگی فابریکش که ۹۲درجه هست.کمتر از اون درجه داره مثلا ۸۵ یا ۸۷ درجه که زودتر فن بزنه.برم بخرم دیگه از حالت کاربراتوری بیارمش بیرون .فابریکش رو ۸۵ درجه فن بزنه. میشه؟؟

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۴

نه نمیشه

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۴

ترموستات چند درجه رو ماشینته؟؟


نويسنده ديدگاه : سعید 0122
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۴
Thumb up 0 Thumb down 0

چرا سوال منو جواب نمی دین

پاسخ ها
بهادر
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۵

سلام بالا جواب داده دیگه.


نويسنده ديدگاه : ابراهیم
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۴
Thumb up 0 Thumb down 0

آقا بهروز متشکرم . بنده در اصفهان هستم


نويسنده ديدگاه : بهادر
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۵
Thumb up 0 Thumb down 0

بهروز جان ترموستات ۸۲ درجه هست.

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۵

دمای ترموستات با فشنگی کاربراتوریت همخونی نداره یعنی به محض اینکه ترموستات باز میشه فشنگیت فعال میشه بعد ۳۰ ثانیه کار میکنه دما میاد پایین بلافاصله ترموستات بسته میشه واسه اینه که ۳۰ ثانیه فن روشن میشه دوباره خاموش میشه و دوباره تکرار میشه. باید ترموستات ۷۴ بندازی روش . تا سیستمه فن درست بیاد تو مدار. کلی فکر کردم تا ایراد کارتو پیدا کردم بالاخره!!!!!


نويسنده ديدگاه : بهادر
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۵
Thumb up 0 Thumb down 2

خوب بهروز جون این اولش خوب کار میکرد بعد اینطوری شد.فشنگیم ۹۱ درجه هست.ترموستاتم ۸۲ خوب این خوبه دیگه.ترموستات تا ۸۷ درجه کاملا باز میشه بعد دما که به ۹۱ رسید فن مزنه.فن که زد تا دمای ۸۰ درجه میرسونش بعد این مرحله ادامه داره.فکر کنم به قول خودت فشنگیم خرابه.ترموستاتم اگه ۷۴ بندازم که مصرف میره بالا به نظرت درسته؟؟ تازه فن اگه هر ۲۵ ثانیه یه بار بزنه مشکلی به وجود میاد ؟؟ آخه دمارو فقط یک اندازه نگه میداره.خیلی اذیت میکنه. فنش کاش پراید مثل پیکان فن نداشت همش دردسره این ماشینهای امروزی ۲۵ سال پیش کره.همش باید خرجش کنی اصلا پیاده برم فکر کنم به صرف باشه.انقدی که حال میده ده برابر باید خهرجش کرد.فقط مال من اینطوری نیست.حتی صفرشم دردسره.

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۵

این فشنگیا دقتشون خیلی پایینه. شما ترموستاتو در بیار ببین بازم اون حالت رو داره یا نه اگه درست شد ۷۲ بنداز اگرم نه که همون فشنگیت خرابه. این کارو امتحان کن چون اگه قرار باشه ترموستات این همه بازو بسته بشه ۱ ماه نشده قفل میکنه جوش میاره ماشین..
مصرفتم فکر نکنم اونقدر بره بالا. یه امتحانی بکن شاید دیگه اذیتت نکرد.


نويسنده ديدگاه : علیرضا
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۶
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام من چند باری شده که وقتی خواستم استارت بزنم.ماشین هیچ استارتی نخورد و خالی خالی بود.وقتی گوش می دادم یه صدای چرخیدن مثل آرمیچر می اومد ولی ماشین انگار اصلا استارت نداره و الکی سویچ می چرخه
وقتی ماشین رو حل می دادم و روشن می کردم،بعدش که خاموش می کردم استارت می خود
علتش چی می تونه باشه؟
راستی بعضی وقتها البته خیلی کم
وقتی ماشین روشن بود و در حال رانندگی بودم ساعت ماشین هی نورش کی و زیاد می شد یا خاموش می شد؟
ممنون میشم اول ایراد استارت و بعد این اتفاق ساعات ماشین رو بگید
با تشکر

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۷

سلام. از اتوماتیک استارتته. اینبار که اینطور شد به جای هل دادن با یه چیزی مثا انبردست چندتا ضربه بزن رو اتومتیک( اتوماتیک بالای استارته که سیم اصلی برق روش متصله. بهتره یه نفر همزمان که میزنی رو اتوماتیک استارت بزنه . ولی در کل باید ببری برق کار یه سرویس کنه استارتت رو. به جز ساعت بقیه ی مصرف کننده هاتم برقشون کم و زیاد میشه مثل باد فن تهویه یا نور چراقای جلو؟؟؟ اگه همه درستن و فقط ساعت اینطوره از کیت ساعت میتونه باشه ولی اگه باقی مصرف کننده هاتم کمبود برق میارن از دینامت میتونه باشه.


نويسنده ديدگاه : سجاد
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۷
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام.رادیات پراید نیاز به هواگیری داره؟ اگه داره چطوری خودم انجام بدم؟ برای سریع رفتن بالا شیشه برقی پراید چیکارکنم؟ وقتی پرایدمو بعد از چند ساعت روشن مکنم چه تو هوای گرم چه سرد صدای چق چق از داخل سوپاپ ها میاد فیلر گیریش کردم نمیدونم ازچیه؟ ممنون اگه جواب بدین

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۷

رادیاتور رو پر اب میکنی بعد ماشینو روشن میکنی تا انقدر گرم بشه که ترموستات باز بشه نشونشم اینه که جریان اب رو از تو رادیاتور میبینی (۸۲ درجه) اب یه کم بالا پایین میشه اگه کم شد دوباره پرش کن و فن که روشن شد درب رادیات رو ببند. اون صدایی رو هم که میفرمایید شاید روغن موتور کم شده درستش اینه که ماشین سرد رو که روشن میکنی اول صدا بده بعد که روغن کاری شد صداش قطع بشه اگه اینطور نیست به یه مکانیک خوب نشونش بده.


نويسنده ديدگاه : علی
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۷
Thumb up 0 Thumb down 0

باسلام به دوستان.من یه پراید مدل ۸۷ دارم.نمیدونم چرا اینقدر صدای فنش زیاده راهی هست برای کم کردنش؟ یه سوال دیگه اینه که از طرف تسمه تایم یه صدای تاپ تاپ حالت بم مانند ازش میاد مطمعنم که از فولی دینام و کولر نیست از فولی پایینی هست مال چیه این صدا مشکلی ایجاد نمیکنه؟ با تشکر

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۷

میتونه از بلبرینگ فن باشه معمولا فن رو کامل عوض میکنن چون عمر مفیدش ۳ تا ۴ سال بیشتر نیست. اون صدا هم میتونه از واتر پمپ باشه حتما به مکانیک نشون بده


نويسنده ديدگاه : میترا
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۷
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام یه پراید دارم انژکتوری برای کم کردن مصرف سوخت چیکار کنم؟ ؟ ؟ شمع ماشین رو کی عوض کنم یعنی از کجا معلومه خراب شده؟

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۷

هر ۲۵ هزارتا شمع رو عوض کنید( شمع بوش تک پلاتین شمع خوبیه)
واسه حفظ شتاب و قدرت ماشین انژکتورهاشم همون ۲۵ تا شستشو بشه
فیلتر بنزین هر ۱۰ هزارتا تعویض بشه همه ی اینا کار تنظیم موتوره.
اگه قسمت سرامیکیه شمع ترکهای مو شکل داشت حتما وایر شمعها هم عوض بشه. مدل ماشینتون واینکه دوگانه سوز بودن یا نبودنش رو اگه میکفتید بیشتر راهنماییتون میکردم.


نويسنده ديدگاه : رضا امینی
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۷
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام خدمات دوستان عزیز.می خواستم بدونم تو جاده بهتره از گاز استفاده بشه یا داخل شهر؟

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۷

تو شهر چون سرعت زیر ۸۰ تا هست گاز راحت جواب میده ولی مهم اینجاست که ماشین رو تو سربالایی با گاز نبرید که خیلی بش فشار میاد البته cng رو میگم ولی lpg چیزی از بنزین کم نداره.


نويسنده ديدگاه : علي
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۸
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام
خودرو بنده پراید انژکتور ۸۳ هست. گاهی اوقات در حین حرکت ماشین ریپ میزند . ریپ زدن گاهی به هنگام گاز دادن و گاهی در حالت عادی و بدون فشار دادن پدال گاز صورت میگیرد که معملآ پس از سه الی ۴ بار ریپ به حالت عادی باز میگردد .لطفآ راهنمایی فرمایید این علت از چیست .

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۸

شمعها رو باز کن ببین رو سرامیکشون ترک برداشته اگه اره شمع و وایر شمع ها رو همزمان عوض کن اگه سرامیکشون سالم بود ببر تنظیم موتور دیاگ بزن.


نويسنده ديدگاه : ساسان
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۸
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام.بنده یه پراید دارم آیا پولس خود به خود خراب میشود یا اینکه با پاره شدن گردگیر به صدا می افتد.؟ مال من سه ماهی هست صدا میدهد هر دو طرف موقع دور زدن. تو جاده و مسیرهای مستقیم باهاش برم مشکلی ایجاد نمیکنه خطری نداره؟؟

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۸

پولوسم عمر مفید داره ولی اگه گرد گیر پاره بشه خیلی زودتر خراب میشه. ببر مکانیک حتما خطرناکه ممکنه چرخ ببره!! البته تق تق کردن میتونه از جلوبندی هم باشه.


نويسنده ديدگاه : مینا
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۸
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام-تاخچه فیبری مانند پراید صبا که بلندگوهای عقب بهش وصله رو از کجا تهیه کنم؟ قابل تعویض است؟….ممنون


نويسنده ديدگاه : بهادر
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۸
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام بهروز جان خوبی.ببین این آزمایشی رو که گفتی انجام بدم ترموستاتو بردارم که ببینم فشنگی سالم هست یانه.فشنگیه قطع و وصل میکرد.مشکل فکر کنم از اونه ولی دوباره که ترموستاتو زدم درست شد دیشب امتحان کردم ولی شانسیه باید عوضش کنم.راستی گفتی قل قل از گرفتگی لوله های آب موتور شاید باشه خوب من که ترموستاتو باز کردم ماشینو روشن کردم در رادیاتور باز بود آب به خوبی چرخش میکرد گرفتگی نداشت که؟

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۸

سلام.اگه اب خوب جریان داشته باشه فن هم به موقع کار کنه پس نباید جوش بیاره. فشنگیه خوب بنداز شاید درست شد اگه با فشنگیه خوب هم باز همون حالتو داشت فقط میمونه ترموستات. راستی یه سیم ضخیم از بدنه بالا رادیات پیچ کن به موتور شاید منفیت ضعیف باشه.!!


نويسنده ديدگاه : بهادر
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۸
Thumb up 0 Thumb down 0

بهروز جون این دوستمون اون بالا در مورد هواگیری رادیاتور گفته میگم این قل قل آب میتونه از هواگیری نکردن رادیاتور باشه؟ خیلی گلی

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۸

اره اگه سیستم هوا بگیره هم قل قل میکنه هواگیری باید انجام بشه همیشه


نويسنده ديدگاه : برزگر
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۸
Thumb up 0 Thumb down 0

باسلام ماشین بردم اپارتی روغن گیروبکس تست کنه یکی از سیمهای سنسور کیلومتر قطع ماشین بد کار میکرد خاموش کردم فیش سنسور رو دراوردم جا زدم ماشین روشن نمیشه

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۸

سیمه رو وصل کن اگه میتونی اگرم از ته چیده شده یه فیش بخر یکی یکی سیما رو ببند رو فیش جدیده ( جا به جا نزنی) سر باطری رو ۵ دقیقه بردار دوباره بزار ببین روشن میشه؟


نويسنده ديدگاه : بهادر
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۸
Thumb up 0 Thumb down 0

بهروز جان من یه بار اومدم هواگیری کنم همونطور که اون بالا گفتید برای دوستمون رادیاتور رو پر آب کردم و ضد یخ کردم ماشینو روشن کردم آب و ضد یخ همش داشت سر ریز میکرد پشیمون شدم تا چقدر سر ریز میکنه؟ تا دما به ۸۲ برسه؟ عزیز

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۸

کاری به سرریز کردن نداره باید درب رادیاتور رو باز بزاری تا زمانی که تر موستات باز بشه همون موقع که جریان اب رو بالای رادیاتور میبینی یعنی ترموستات باز شده چند ثانیه صبر میکنی که جریان اب ثابت بشه بعدشم درب رادیات رو میبندی.لازم نیست زیاد دقت کنی همین که ترموستات باز شد یه کم اب بالا پایین میشه بعدش درب رو ببند.


نويسنده ديدگاه : بهادر
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۸
Thumb up 0 Thumb down 1

ببین بهروز جان من آب رادیات رو تا بالای شبکه هاش پر کردم(تادرش نه) بعد ماشین رو روشن کردم حدود ۳ تا ۴ دقیقه که کار کرد آب رادیات روبه بالا میومد گذاشتم تا بالا بیاد دیدم داره از درش میریزه بیرون. چون آب وقی داغ میشه حجم پیدا میکنه مگه ندیدی وقتی درش بسته هست میره تو قمقمه. مال من اینجوریه یعنی باید آبشو کمتر بریزم تو رادیات تا ترموستات باز بشه؟( مال من هنوز ۲۰ درجه گرم نشده میاد بالا چطوری ترموستات ۸۲ درجه رو باز کنه)؟

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۸-۲۸

درسته بزار همونطور کار کنه تا ترموستات باز بشه سر ریز یه مقدار به خاطر هوای تو موتوره یه مقدارم افزایش حجم اب. ماشینت رو هر وقت که جوش میاره هواگیری کن شاید ایراد کارت همینه!! هر چی سر ریز کرد ولش کن موتورت همش هوا گرفته!!!حتی شاید با خارج شدن هوای موتور نصف اب رادیاتور خالی بشه ولی مهم نیست بعد که دیگه سر ریز نکرد بش اب اضاف کن. کلا این کارو چند بار انجام بده تا کامل هوای تو موتور بیاد بیرون.


نويسنده ديدگاه : پوریا
|
|
۱۳۹۲-۸-۲۹
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام یه سوال خیلی مهم دارم:
به خاطر سرقت راحت پراید، میخوام سوییچ مخفی روی پراید مدل ۸۷ نصب کنم. درصورت امکان بفرمایید بهترین قسمت برای اینکار کجاست؟ اگه میشه کامل توضیح دهید.چون خودم باید انجامش بدم.
خیلی ممنون

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۱

معمولا تو مسیر پمپ بنزین میزارن یا برق اصلی کلا هر جایی میشه گذاشت ولی ببر برقکار تا سیم کشی رو ببینه تفاوت دارن ممکنه مثلا برق کوئل رو کلید بزاری تو مسیر بعد ecu بیاد خطای کوئل رو بگیره و چک روشن بمونه. ماشین دزدا معمولا همه فن حریفن با یه تیکه سیم ماشین رو روشن میکنن میبرن خودتو خسته نکن داداش!!!!


نويسنده ديدگاه : علی اصغر
|
|
۱۳۹۲-۸-۳۰
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام. من یه مدل ۸۴دارم بخاریش تا دیشب داغ بود صبح که زدم بیرون دیگه بخاریش یکمم گرم نکرد. ولی آمپر وسط بود موقعی که ۵۰ کیلومتر میرم خیلی کم گرم میشه. اطفا کمکم کنید. ممنون

پاسخ ها
سجاد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۱

دریچه بخاریت باز هست.

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۱

ببر تعمیرگاه باید چک بشه


نويسنده ديدگاه : وحید
|
|
۱۳۹۲-۹-۱
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام
چند روزه عقربه کیلومتر شمار پرایدم (مدل ۹۰) کمتر از سرعت واقعی نشون میده، تو دنده ۵ و دور موتور ۳۵۰۰ ۸۰-۹۰ نشون میده، مشکل ساز میشه این مسله؟

پاسخ ها
سجاد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۱

سلام.رو دور موتور ۳۵۰۰ باید دورو بر ۱۲۰ یا ۱۳۰ کیلومتر نشون بده.احتمالا یا عقربه کیلومترت شل شده که هرز میره مال من یکبار اینطوری شده بود یا باید ببری باتری ساز ۵ دقیقه ای درستش مکنه از برقش شاید باشه.

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۱

شاید سرعت واقعیت همینه واسه اینکه مطمئن بشی تو اتوبان پشت یه ماشین دیگه با همون سرعت هرکت کن ببین سرعت اون چقدره و سرعت شما چقدره اگه تقریبا یکی بودن پس یعنی کیلومتر شمار سالمه و دیسک صفحه تمام کردی کار مکانکیه اگرم کیلومتر شمار کمتر نشون میداد که ببر تنظیم موتور احتمال داره از سنسور کیلومتر باشه.

پاسخ ها
وحید
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۴

بهروز جان سرعتو کم نشون میده، سرعتم رو دور ۳۵۰۰ حدود ۱۳۰ هست ولی کیلومتر شمارم ۸۰-۹۰ نشون میده، یه کم هم شلاقی میزنه عقربه کیلومتر شمار.
فقط یه چیز جالب که هست وقتی ماشین سرده و تازه روشن شده این مشکل وجود نداره ولی ۱۰-۲۰ کیلومتر که باهاش میرم و خوب گرم میشه ماشین کم کم مشکل رو میشه و کیلومتر شمار شروع میکنه کم نشون دادن

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۴

سنسور کیلومتر رو عوض کن.

پاسخ ها
وحید
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۱۳

دیاگ زدم، error سنسور نداشت، سنسورشم مگنتیه!


نويسنده ديدگاه : سعید
|
|
۱۳۹۲-۹-۱
Thumb up 0 Thumb down 0

باسلام.
۲تاسوال دارم. اول:پراید۱۳۲باموتور ارتقاء یافته(Hp+)باپرایدهای دیگه چ فرقی میکنه؟
دوم”هرچندماه باید فیلر بزنم؟ماشین۳۰هزاربیشتر تو۲سال کارنکرده؟
باتشکر

پاسخ ها
سجاد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۱

سلام فکر میکنم هر ۶ ماه یکبار باید فیلر بزنی.

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۱

سلام
این موتور یه کم تراکم بالا تری داره که باعٍ میشه اسب بخار بیشتری داشته باشه یعنی قدرت و شتابشون یه مقدار بیشتر این کارم با دست کاری سرسیلندر انجام شده ولی یه نقطه ضعف دارن نسبت به پرایدهای معمولی اونم اینه که اگه تسمه تایم پاره بشه سوپاپ کج میکنه مثل موتور ۱۸۰۰ پژو ۴۰۵. عمر مفید تسمه تایم هم ۵۰ هزارتاست . فیلرگیری تا وقتی ماشین مشکلی نداره یا صدای چق چق نمیده احتیاجی نیست اونم معمولا ۵۰ هزارتا انجام بشه خوبه


نويسنده ديدگاه : علیرضا
|
|
۱۳۹۲-۹-۲
Thumb up 0 Thumb down 0

با سلام
پراید من مدلش ۱۳۸۷ هستش.می خواستم باطری ماشین بخرم
می خواستم بدونم دینام ماشینم چند آمپری هستش و تا باطری تا چه آمپری می تونم رو ماشین بزارم؟
و اینکه باطری اتمی چه برندی خوبه که بگیرم؟(هم تو خارجی ها معرفی کنید و هم تو ایرانی ها)
با تشکر فراوان


نويسنده ديدگاه : پارکور
|
|
۱۳۹۲-۹-۳
Thumb up 0 Thumb down 1

سلام من یه پراید ۱۳۲sx90 دارم چرا وقتی گاز میدم دور موتور از ۳ رد میشه ماشین خفه میکنه
کیلومتر ماشینم از کار افتاده بود دیشب امروز صبح درست شد و دوباره از کار افتاد ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۴

سنسور دور موتور وقتی خراب میشه دور موتور از ۳ بالاتر نمیره .سوکت سنسور رو در بیار ببین سولفاته نزده اگه سولفاته زده بود با مسواک و روغن ترمز هم سوکت و هم پین های سنسور رو تمیز کن. اگه با مسواک تمیز نشد با یه چیز نوک تیز سولفاته ها رو پاک کن. اگرم تمیز بود که سنسور رو عوض کن .

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۷-۱۴

سلام-درسته سوال قدیمیه ولی جواب میدم شاید به درد یکی خورد.
من ماشینوبردم تست انزکتور.بعد تموم شدن ماشینو برداشتم تا دور موتور به ۳ میرسید ماشین اصلا گاز نمیخورد.مثل اینکه داری ترمز میگیری!!!بردم پیش مکانیکه گفت از کیلومتر شمارشه.چندتا از سیمای کیلومتر شمار رو دستکاری کرد و درست شد.!!


نويسنده ديدگاه : امير
|
|
۱۳۹۲-۹-۴
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام به همه دوستان من یک پراید کاربراتوری مدل ۸۱ دارم که بصورت دستی دوگانه شده است . چند هفته پیش مگنت دلکو سوخت که عوضش کردم اما از اون موقع برق موتور نوسان داره و گاهی نور چراغهاو صدای بوق قوی میشه ولی دور موتور میاد پائین و میخواد خاموش بشه و بعضی وقتها نور چراغها و بوق ضعیف میشه و دور موتور میره بالا در ضمن آمپر دور موتور هم نوسان داره و گاهی وقتها میافته . اگه میتونید راهنمایی کنید . ممنون

پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۸

از نوع مگنت که انداختی جنسش خوب نیست فقط باید میتسوبیشی بندازی تا خوب کار کنه


نويسنده ديدگاه : آرش
|
|
۱۳۹۲-۹-۴
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام
از سر کویل پراید ۸۲ بوی خیلی بدی میاد
مثل بوی لجن
کسی دلیلشو میدونه؟

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۷

تنها چیزی که تو ماشین بوی لجن میده واسکازینه ببین از جایی نمیریزه مثل دور سنسور کیلومتر یا زیر گیربکس


نويسنده ديدگاه : مهدی
|
|
۱۳۹۲-۹-۵
Thumb up 1 Thumb down 0

خودروی پراید اس ال ۹۰ دوگانه دستی دارم.موقع دنده ۱ /۲ پقه میزنه.دوبار هم باکس هواکش ترکونده.شمع و وایرم عوض کردم.دیاگ کردم نوشته سنسور ضربه.اما از اون نبود که خطاشو پاک کردیم

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۵

ببر یه گاز کار حرفه ای احتمال زیاد از ادوانسر باشه این قطعه آوانس جرقه رو تنظیم میکنه.


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۲-۹-۶
Thumb up 1 Thumb down 0

علی هستم بنده یک ماشین دوگانه سوز دارم وقتی که درگاز طبیعی کارمیکنه یک کمی که پدال گازرافشار میدم یک ریپ میزنه علتش رابرام بگین ممنون میشم بخدا خیلی خرج کردم

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۷

باید دیاگ بزنید ولی میتونه از رگولاتور گاز هم باشه . خیلی دلایل میتونه داشته باشه نمیشه اینطوری مشکل رو پیدا کرد .


نويسنده ديدگاه : علی
|
|
۱۳۹۲-۹-۸
Thumb up 1 Thumb down 1

سلام یک پراید مدل ۸۳ دارم هنگامی که می خواهم دنده عوض کنم وقتی پا از روی کلاج بر می دارم ماشین شک میده یعنی انگار یه تق می کنه مخصوصا تو دنده عقب انگار موتور می خواد کنده بشه می دونم دسته موتور سالمه توی سرعت پایین بیشتره لطفا بگید چیکار کنم

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۹

اگه دسته موتورها سالم باشن مشکل از فنرهای دیسکه ( همون دیسک و صفحه ی کلاج )البته اگه فقط صدا میده میتونه از لنت های ترمز جلو هم باشه ولی اگه به جز صدا ضربه هم حس میکنی همون دیسکه


نويسنده ديدگاه : saeed
|
|
۱۳۹۲-۹-۸
Thumb up 2 Thumb down 0

با سلام من پراید دارم دو روز هست که وقتی موتور گرم میشه چراغ روغن روشن میشه البته موقعی که گاز میدم خاموش میشه وقتی به حالت درجا هست روشنه روغن هم فول هست .
میخواستم بدونم دلیل ای مشکل چیه ؟
با تشکر

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۹

یا فیلتر روغن گرفته یا فشنگی روغن خرابه و یا پمپ روغن ماشین خرابه البته احتمال اون ۲ تای اولی بیشتره.

پاسخ ها
saeed
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۱۰

فشنگی روغن خراب بود عوض کردم خوب شد.
مرسی از راهنماییتون


نويسنده ديدگاه : فرشید
|
|
۱۳۹۲-۹-۱۱
Thumb up 2 Thumb down 1

اگر واتر پمپ پراید که تازه تعویض شده باشد نشتی داشته باشد مشکل از کجاست؟آیا باید چند روز صبر کرد تا اب بندی شود؟


نويسنده ديدگاه : بهادر
|
|
۱۳۹۲-۹-۱۲
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام بهروز جان خوبی یه مشکل برام پیش اومده که دیشب داشتم باپرایدم میرفتم یه دفعه یه صدای اهن که گیر میکنه به یه جایی بعد ول مشه از داخل چرخ های جلوم اومد.ترمز که میگرفتم صداش بیشتر میشد.چرخ رو باز کردم لنتهارو در آوردم.پاک کردم دیسک رو تمیز کردم.درست شد ولی نمیدونم صدا مال چی بود .دیشب یواش یواش تا خونه اومدم.انگار دیسک داشت یه آهنی رو خورد میکرد.ممنون میشم اگه مشکلمو جواب بدی؟؟


نويسنده ديدگاه : بهادر
|
|
۱۳۹۲-۹-۱۲
Thumb up 2 Thumb down 0

راستی بهروز جان این صدا از دو تا چرخهی جلوم میومد.

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۱۳

سلام. احتمالا لنتای ترمز برنگشتن و درگیر بودن.اونجایی که لنتا میشینن هم بالاش هم پایین یه تیکه پلیت داره جنسش استیله اونا باید باشن که دیسک راحت بلغذه روشون احتمالا اونا همشون سر جاشون نیستن.

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۱۳

راستی مشکل ماشینت حل شد؟چی شد؟

پاسخ ها
بهادر
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۱۴

آره درست شد از فشنگی بود.


نويسنده ديدگاه : محسن
|
|
۱۳۹۲-۹-۱۲
Thumb up 2 Thumb down 0

سلام چند وقته با وجود فصل سرما امپر پراىدم بدر سر بالاىى ها مى ره روى خط پنجم پراىد مدل ۹۰ هست کسى مى تونه راهنماىىم کنه ¿?

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۱۳

اب رادیاتور رو از خود رادیاتور چک کنید (نه قمقمه) احتمالا اب کم کرده باشه.


نويسنده ديدگاه : سیامک دادفر
|
|
۱۳۹۲-۹-۱۴
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام بهروز جان

۲تا مشکل دارم ممنون می شم راهنمایی کنی

۱- برف پاک کنم رو دور کند که می زنم تا وسط میاد گیر می کنه . مشکل از موتورشه یا تیغشو باید عوض کنم ؟

۲- دنده یک ماشینم خیلی سخت جا می ره روغن واسکازین هم عوض کردم نشد باید دنده برنجی عوض شه یا می تونه از صفحه کلاچ هم باشه چون ۲ سالی هست صفحه داره کار می کنه و به نظرم قدرت ماشین کم شده باید عوضش کنم فکر می کنم

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۱۴

خود موتورش سالمه چنتا چرخ دنده داره روی موتور درپوش اونو باز کن داخلش اسپری چرب بزن خلاصه سرویسش کن احتمال زیاد درست بشه .
دیسک و صفحه هم عمرش ۶۰ هزارتاست اگه انقد کار کرده عوضش کن.دنده برنچی هم نمیشه اینجوری گفت خرابه مکانیک یه دور باش بزنه بهتر متوجه میشه.


نويسنده ديدگاه : بهادر
|
|
۱۳۹۲-۹-۱۴
Thumb up 3 Thumb down 0

بهروز جون.برای کم شدن صدای موتور چه توصیه ای داری. تو اتاق و بیرون صدای موتور کم بشه.مثل کشتی بشه.

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۱۴

کلا صدا زیاد میاد تو کابین پراید کاریشم نمیشه کرد ولی اگه زیاده باید ببینی کجای موتور صدا میده معمولا هرزه گرد تسمه خراب میشه یا فیلرگیری میخواد ماشین دسته موتور شاید خرابه و …..!!!!


نويسنده ديدگاه : نگار
|
|
۱۳۹۲-۹-۱۴
Thumb up 2 Thumb down 0

سلام
آقا بهروز یه سوال ؟
من ماشینمو دوسال پیش صفر خریدم .
بعد اون موقع ضد یخ ریختم . الان دوسال گذشته به نظرت باید دوباره ضد یخ بریزم یا نمی خواد ؟

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۱۴

سلام
اگه ابش تمیزه احتیاج نیست . ( سبز روشن باید باشه)


نويسنده ديدگاه : وحید
|
|
۱۳۹۲-۹-۱۵
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام
کمک فنر جلو سمت راننده ماشینم روغن زده و باید تعویضش کنم، آیا نیاز هست که دو تا کمک رو با هم عوض کنم یا همونکه خرابه عوض کنم مشکلی نداره؟


نويسنده ديدگاه : بهروز
|
|
۱۳۹۲-۹-۱۶
Thumb up 1 Thumb down 0

اگه بیشتر از ۳ یا ۴ سال کار کرده عوضش کن.با خود جلوبندی ساز هم مشورت کنی بهتره


نويسنده ديدگاه : مهدی
|
|
۱۳۹۲-۹-۱۸
Thumb up 1 Thumb down 0

باسلام ووقت بخیر.
پراید مدل۸۷ دارم.برج ۲ باتری اتمی انداختم.ولی برج۷ دینام سوخت و یک دینام نو انداختم. متاسفانه ازون موقع به بعد ماشین بد استارت میخوره.حتی یک بارهم باتری رو گذاشتم زیر شارژ ولی الان که هواسرده یک روز که ماشین کارنکنه روشن نمیشه یا بد استارت میخوره. سوال بعدی اینکه ماشین موقع روشن شدن گازمیخوره. واینکه آمپربنزین بالا نمیره بنزین هم زدم ولی چراغ آمپربنزین روشن هس وبالا نمیرود.شرمنده زیاد شد.خیلی ممنونم.منتظرپاسخ تان هستم

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۱۹

سلام. ماشینتون مشکل برقی داره باید اول سیمهای متصل به دینام استارت و قطبهای باطری رو از نظر سولفاته شدن چک کنی .تمیزشون کن بعد یه تست دینام بگیر ببین زیر ۱۳ ولت نباشه .

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۱۹

ماشین وقتی سرده گاز میخوره طبیعیه.. اون گیج بنزین هم میتونه از گیج تو باک باشه معمولا گیر میکنن اگه تونستی پمپ بنزین رو باز کن سوییچ باز بهد با دست شناور رو بالا پایین کن ببین امپر بالا پایین میشه یا نه.


نويسنده ديدگاه : فرهاد
|
|
۱۳۹۲-۹-۱۹
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام.
لطفآ نحوه باز کردن چراغ ترمز عقب پشته شیشه پراید مدل ۸۸ تک سوزه صدا مییده اعصابمو خرد کرده. با تشکر

پاسخ ها
سجاد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۱۹

سلام.برو روی صندلی عقب بشین برعکس.یه پیچ گوشتی چهارسو بنداز بغل استپ دوتا داره چپ راست بعد بکش بیرون کشویی.صدا مال اون نیست که احتمالا از تاخچه عقب یا زاپاس یا صندو ق عقب یا جک ها. یا آتو آشغالهای صندوقت هست.پراید چیزی نداره بچه ۱۲ ساله میارش پایین بعد جمش میکنه.


نويسنده ديدگاه : عباس
|
|
۱۳۹۲-۹-۲۱
Thumb up 3 Thumb down 0

پراید ۸۲ کاربراتوری دوگانه دستی تو هوای سرد که بارون میومد تو جاده تو سربالایی با سرعت ۹۰یا ۱۰۰ میرفتم یه هو سرعت ماشین یواش یواش کم شد هرچی گاز می دادم هیچ تاثیری نداشت به ۶۰ که رسید زدم تو دنده ۳ ولی فایده نداشت همینطوری کم شد کشیدم کنار تا اینکه خاموش شد دوباره استارت زدم روشن شد و مشکلی نداشت در ضمن باک بنزین از نصف کمتر بود.روز بعد دوباره تو جاده دوبار همین مشکل پیش اومد یه بار هم می خواست بشه که رد کرد از اون موقع توی شهر همچین مشکلی نداشته. میگن از هوای سرد بود درب باک بنزینو شل کن یا جلو رادیات یه کارتن بزار که گرمتر باشه


نويسنده ديدگاه : عباس
|
|
۱۳۹۲-۹-۲۱
Thumb up 2 Thumb down 0

پراید ۸۲ کاربراتور یه ماهی هم هست که وقتی سویچو باز میکنم که استارت بزنم چراخ باتری که روشن میشه چشمک میزنه پرسیدم میگن که از دینامه داره ضعیف مشه البته وقتی که اول صبح ماشین سرده اینطوری نمیشه وقتی که ماشین گرمه خاموش میشه دوباره میخواد روشن بشه ایطوری میشه دیشب هم وقتی که ماشین دوساعتی روشن بود وقتی خاموش کردم که دوباره روشن کنم سویچ که زدم اصلا چراغ باطری روشن نشد ولی ماشین خوب روشن شد ولی فردا صبح دوباره مثلا قبلا بود چراغ چشمک زد


نويسنده ديدگاه : ali
|
|
۱۳۹۲-۹-۲۱
Thumb up 1 Thumb down 0

ایا روشن نشدن چراغ سوبالا به افتاماد چراغ مربوطه


نويسنده ديدگاه : جلال
|
|
۱۳۹۲-۹-۲۱
Thumb up 1 Thumb down 0

مشغول گذراندن آموزش رانندگی هستم.۱۰ جلسه ام تمام شده ولی هنوز نمی دانم چه وقت باید از ترمز وکلاج استفاده کنم وهنگام ایست ماشین خاموش می شود لطفا سریعا راهنماییم کنید.با تشکر


نويسنده ديدگاه : بهروز
|
|
۱۳۹۲-۹-۲۱
Thumb up 3 Thumb down 0

داداش گواهینامه رو بیخیال شو برو ۴ تا فهش نصار مربیت کن که پول گرفته ولی هیچی یادت نداده!!!!


نويسنده ديدگاه : رضا
|
|
۱۳۹۲-۹-۲۱
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام
ماشین من پراید مدل ۸۹ دوگانه کارخانه هست و جدیدا وقتی سرد هست و تازه روشن کردم وقتی میخواد بره روی گاز خاموش میشه حتی اگر ماشین ۱۰ دقیقه گرم بشه فقط وقتی خاموش نمیشه که امپر اب به وسط رسیده باشه که معمولا نیم ساعت طول میکشه؟

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۲۲

به احتمال زیاد اون لحظه کلاج میگیری چون ماشین که دندش درگیر باشه خاموش نمیشه . وقتی میخواد بره رو گاز کلاج نگیر فقط پدال گاز رو ول کن وقتی صدای رله ی گاز اومد دوباره گاز بده.

پاسخ ها
رضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۲۴

این کار را هم کنم خاموش میشه و باید خلاص کنم و دوباره استارت بزنم


نويسنده ديدگاه : فرهاد
|
|
۱۳۹۲-۹-۲۱
Thumb up 2 Thumb down 0

فیوز سالم لامپ سالم ولی چراغ ترمز وstop کار نمیکند پراید ۱۴۱ هست مدل ۸۸ لطفآ راهنمایی فرمایید.

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۲۲

زیر پدال ترمز یه فشنگی هست اون خرابه

پاسخ ها
فرهاد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۲۲

استاد تشکر.چطور میتونم فشنگی ترمز رو تعویض کنم لطفاً راهنمایی کنید سپاس.

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۲۲

اول سوکتش رو بکش سوییچ رو باز کن با یه تیکه سیم دو تا پین سوکت رو به هم اتصال کوتاه کن اگه چراغ استپها روشن شدن نتیجه میشه که فشنگی خرابه . اگه ببینیش یه مهره ۱۴ میخوره بازش کن در میاد!!!


نويسنده ديدگاه : فرهاد
|
|
۱۳۹۲-۹-۲۱
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام استاد امروز چراغ ترمز پرایدم مدل ۸۸ هست تک سوز بنزین چراغ ترمز عقب و STOP پشت شیشه عقب روشن نمیشه فیوز ها رو چک کردم لامپ ها رو چک کردم ولی حل نشد لطفاً راهنمایی کنیدو با سپاس.

پاسخ ها
فرهاد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۲۴

سلام مرسی تعویض کردم درست شد دستت درد نکنه بهروز جان.


نويسنده ديدگاه : سعید
|
|
۱۳۹۲-۹-۲۴
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام و خسته نباشی من یه پراید ۸۵ دارم که وقتی میخوای با دنده یک یا دنده عقب راه بیفتی کلاچ را که آروم ول میکنم هنگام حرکت ضربه میزنه علت چیست. البته یکی بهم گفته دسته گیربکس یکی هم میگه هرزه گر گیربکسه ؟
سوال بعدیم اینه که وقتی تو ترافیک رانندگی میکنم همش هم که دنده یک هستم موقعی که کلاچ میگیرم یه حالتی مثل ضربه به ماشین وارد میشه علت از چیست ؟ منتظر جوابتون هستم با تشکر

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۲۷

میتونه از دسته موتور باشه یا فنرهای دیسک و صفحه به مکانیک نشون بدید بهتر راهنمایی میکنه


نويسنده ديدگاه : عبدالحسن قاسمی
|
|
۱۳۹۲-۹-۲۵
Thumb up 1 Thumb down 0

با سلام وخسته نباشی. ازتون تشکر می کنم که این مطالب بسیار خوب توضیح داده اید من تازه دونستم.
خدا حفظتون کنه


نويسنده ديدگاه : حامد
|
|
۱۳۹۲-۹-۲۶
Thumb up 1 Thumb down 1

ا عرض سلام . من صبح زوداومدم پرایدم روشن کنم . ماشینکم روشن شد بعد از چند دقیه خاموش شد بعد از هرچه استارت زدم ماشین روشن نشد .البته تمسه تایمو نگاه کردم سالمه . ولی شیر بنزین از موتور جدا کردم وقتی استارت میزنم بنزین نمی یاد احتمال داره پمپ بنزین سوخته باشه . ممنون .یا از قسمت دیگه ای هست

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۲۷

اگه همیشه اینطوریه که باید ببری تنظیم موتور اگرم یه بار اینطوری شده بیخیالش بشی بهتره . در کل هر وقت ماشین روشن نشد و صدای پمپ بنزین هم نیومد باید سوییچ رو کامل در بیاری ۱۰ ثانیه از فرمون دورش کنی بعد دوباره استارت بزنی


نويسنده ديدگاه : مهدی
|
|
۱۳۹۲-۹-۲۷
Thumb up 1 Thumb down 1

با سلام
یکی به من بگد عقب اتاق پراید ۱۴۱ خیلی صدا میدهد علت از چی ؟

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۲۷

صندوق رو که باز کنی زیر شیشه عقب یه سری پلیت هست که از هم یه مقدار فاصله دارن بین اونا رو با فوم یا هر چیز دیگه ای پر کنید


نويسنده ديدگاه : مهدی
|
|
۱۳۹۲-۹-۲۷
Thumb up 1 Thumb down 1

سلام
یک سوال
صبح که استارت میزنم از اگزوز خیلی اب می ریزند اشکال از چی؟

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۲۷

یه مقدار اب بیاد از اگزوز طبیعیه ولی میتونه از فشنگیه دمای اب هم باشه به تنظیم موتور نشون بدید راهنماییتون میکنه


نويسنده ديدگاه : مولائی
|
|
۱۳۹۲-۹-۲۷
Thumb up 1 Thumb down 1

پراید۸۹ دوگانه دارم دو تا مشکل دارم۱- باطری رو تازه عوض کردم در هوای سرد وقتی استارت میزنم باید پا رو پدال نگه دارم تا خاموش نشه البته در مراحل بعدی استارت زدن مشکلی نیس قبلا اینطور نبود علت چیه؟۲-چراغ های پشت آمپر گهگاه چشمک میزنه ممنون

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۲۷

استپر موتور خرابه ولی بعد از نسب باید با دیاگ تنظیم بشه


نويسنده ديدگاه : مهدی
|
|
۱۳۹۲-۹-۲۷
Thumb up 1 Thumb down 1

سلام
من یک لیفان ۶۲۰ دارم که چند وقتیه که هوا سرد شده اول صبح که استارت میزنم ماشین بلافاصله خاموش میشه یا با تپ تپ روشن میشود ولی وقتی ماشین گرم میشود دیگه مشکلی ندارد فقط در سرما مشکل دارد با دستگاه دیاک چک کردم هیچ مشکلی نداشت الان نمیدونم چکارش کنم هیچ کس مشکلش رو نمیدونه
لطفا راهنمایی کنیدمتشکرم


نويسنده ديدگاه : عرفاااانم
|
|
۱۳۹۲-۹-۲۷
Thumb up 1 Thumb down 1

من یه پراید انژکتور کیا زیمنس دارم از همون دلکودارها.توی دور آرام موتور فرمان به شدت میلرزه و خیلی رو اعصابمه دلیلش چی میتونه باشه؟


نويسنده ديدگاه : بهادر
|
|
۱۳۹۲-۹-۲۸
Thumb up 2 Thumb down 1

سلام
بهروز جون حالت خوبه؟
یه سوال داشتم لاستیک کره ای رودستون جهت دار یا همون(آبشاری) لاستیکای خوبی هستن؟
۲-چرا موقع ایستادن پرایدم لاستیکهای جلوش از دور حالت یه مقدار کج رو به داخل هست هردوشون.از پولوس یا طبق نیست چون سالمن از چی میتونه باشه؟ میخوام لاستیک سایی پیدا نکنه.ممنون بهروز.

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۹-۲۸

سلام.شرمنده من اطلاعی در این مورد ندارم


نويسنده ديدگاه : بهمن
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۲
Thumb up 1 Thumb down 1

سلام
ممنون میشم پاسخ بنده رو بدید.
من یه پراید کاربراتوری مدل ۸۲ دارم فیوزش میپره طوری که وقتی گاز رو ول میکنم خاموش میشه!بردم پیش باطری ساز گفت اتصالی داره باز کرد و اتصالی هاش رو برطرف کرد ولی امروز باز همون فیوز پرید! ممنون میشم راهنماییم کنید.خدا خیرتون بده.

پاسخ ها
حميد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۳-۶-۱۶

مال من هم این اشکال را داشت فیوز ۱۰ آمپری داخل جعبه فیوز را کلا بیرون بیار بعد فیشی که برق را به کاربراتور میرسانه را پیدا کن مستقیما از برق سر کویل بهش برق بده البته بهتر ه کهی یک فیوز ۱۰ آمپری سرراش بزاری


نويسنده ديدگاه : خشايار
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۳
Thumb up 1 Thumb down 1

سلام من پراید مدل ۸۸ دارم تک سوز هم هستش.میخواستم بپرسم چراوقتی ماشین روشنه دور موتور بالا میره یا بالا پایین میشه.زمانی که موتور هم گرم هستش اینجوری میشه.فکر کنم مشکل از استپر باشه.لطفا شما هم راه کار بگین؟

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۷

باید دیاگ بزنی احتمال زیاد همون استپر موتوره


نويسنده ديدگاه : sou
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۴
Thumb up 1 Thumb down 1

سلام من یک پراید مدل ۹۲ ۱۳۱ EX دارم ولی آب ظرف خنک کننده رادیاتور مرتب کم میشه مثلا بعد از طی مسافت ۳۰ کیلومتر (البته توی شهر)یک بار نمایندگی بردم گفت از درب رادیاتوره. عوض کردم ولی فایده نداشت بازم کم می کنه. لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۷

شما کاری به قمقمه نداشته باش هر روز وقتی ماشین سرده از درب رادیاتور چک کن اگه رادیاتور اب کم نکنه مشکلی نیست

پاسخ ها
sou
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۸

سلام
درسته، آب رادیاتور کم نمیشه ولی من این سئوال را دارم: پس آب قمقمه چی میشه؟زیر ظرف آب(قمقمه) علامتی از نشت وجود ندارد.


نويسنده ديدگاه : محمدصالح
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۴
Thumb up 6 Thumb down 1

سلام آقا بهروز من یه پراید۸۴ دارم انژکتوری سیستم ساژم. بعد از چند ساعت خاموش ماندن در هوای سرد روشن نمیشود، پیش مکانیک و دیاکی هم بردم و قطعاتی مثل باطری، استوپر، وایرها، شمعها را نیز تعویض کردم تنها فرقی که کرده این است که بعد از چند بار استارت روشن می شود ولی باز خاموش می شود، مگر اینکه فقط گاز بدهم تا روشن بماند ولی بعد از مدتی که گرم شد دیگه راحت روشن میشود.
مارک استوپر ایران کاربرات است و شمعها نیز دو پلاتینه می باشد و بنزین هم بیشتر سوپر میزنم.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۷

احتمال داره از فشنگیه اب باشه پشت مینیفولد هواقرار داره ولی در کل دلایل زیادی میتونه داشته باشه که شما اکثر اونها رو رفع کردی. حالا اینم یه امتحانی بکن . اچار ۱۹ میخوره خودت عوض کن


نويسنده ديدگاه : علی1
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۶
Thumb up 1 Thumb down 1

سلام افا.تورو خدا راهنماییم کنید.می پراید مدل ۹۰دارم.۳ماه پیش باتری عوض کردم.بعداز اون ۳بار افتامات دینام هوض کردم.تا اخرش دیناممو عوض کردم.دینام شارزش خوبه.ولی باز از در پوشای باتری خیلی کم اسید میزنه بیرون.باتریو هرجا تست میکنن میگن سالمه.مرسی

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۷

همه ی باطری ها همینطورین یه مقدار نشتی دارن


نويسنده ديدگاه : حمید
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۷
Thumb up 2 Thumb down 1

سلام . آب گرم تو رگلاتور نمی چرخه خودم میتونم تعمیرش کنم یا کار من نیست ؟ چه کنم ؟ سپاسگذارم .

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۷

بده بیرون برات سرویس کنن یه مقدار تجربه لازمه


نويسنده ديدگاه : منصور
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۷
Thumb up 2 Thumb down 1

باسلام وخسته نباشید پرایدمدل۸۵دارم سرسلندر باز کرده بودم ودوبارسوزنهایش تمیزویکی راعوض کردم الان موتور خوب کار میکندولی نسبت دور موتور باکیلو متر هخوانی ندارد قبلادردنده۴دورموتورروی ۳سرعت۱۰۰میرفت ولی الان۹۰تامیرودمثل اینکه قدرت موتورکم شده خواهشمنداست مراراهنمایی کنید

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۷

قدرت موتور با دور موتور تعیین میشه و سرعت خودرو با گیربکس و دیسک و صفحه در ارتباطه. موتور ماشینه شما دور ۳۰۰۰ رو داره یعنی موتور سالمه به احتمال زیاد دیسک و صفحه ضعیف کردی


نويسنده ديدگاه : صمد
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۸
Thumb up 2 Thumb down 1

سلام بهروز جون من یک پراید ۸۹ دوگانه دارم مصرف بنزینش خیلی زیاد شده چه کنم لطفا راهنمایی کنید با تشکر

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۹

دلایل زیادی داره مثل سیستم جرقه ( شمع و وایر و کویل) یا سنسور اکسیژن خوب کار نمیده ولی در کل باید دیاگ بزنی چک کنی همه ی اینا رو


نويسنده ديدگاه : منصور
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۹
Thumb up 1 Thumb down 1

سلام دوستان واقا بهروز مورد قبلی اگراز صفحه دیسک باشد انوقت در سرازیری باید این نسبت رعایت میشد در حالیکه اینطوری نمی شه میگویند شاید یک دندانه تسمه تایمر اشتباه انداخته شده .

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۹

دوست عزیز موتور فقط تولید قدرت میکنه اونم با دور موتور مشخص میشه سرعت به گیربکس مربوط میشه
اگه دور موتور بالا نره مشکل از موتور و تسمه تام و … هست ولی اگه دور موتور بالا میره ولی سرعت کمه از دیسک و صفحه میتونه باشه


نويسنده ديدگاه : علیرضا
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۹
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام
من یه ماشین پراید ۸۵ اسپرت دارم که تو سرعت ۸۰ تا ۲۰اگه یکی از شیشه ها پایین باشه بوی بنزین خام سوخته میاد و چشمایه سرنشین میسوزه.. گه گداری هم بوی بنزین تو ماشین میاد
خیلی جاها بردم نشون دادم و خیلی چیزاشم عوض کردم اما خوب نشد..
تورخدا کمکم کنید چیکار کنم؟!!


نويسنده ديدگاه : علیرضا
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۹
Thumb up 0 Thumb down 0

سرعت۸۰تا ۱۲۰
شستشو انزگتور بردم
سنسور اکسیژن عوض کردم
کنیستر عوض کردم
و…


نويسنده ديدگاه : منصور
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۹
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام

اقای علیرضا بستهای پس وپیش صافی بنزین وورودی انزکتور را چک کن

پاسخ ها
علیرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۱

سلام اونم عوض کردم حتی صافیشم عوض کردم ولی..

پاسخ ها
منصور
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۱

سلام
به احتمال زیاد شما نشتی بنزین دارید زیر صندلی عقب پیچ وبست پمپ بنزین را چک کن

پاسخ ها
منصور
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۲

سلام
از یک اهل فن مورد شمارا پرسیدم گفت دو نوع بو به داخل ماشین میاد یا بوی دوده که به موتور مربوط میشه یابوی بنزینه
در مورد دومی داخل صندوق عقب حبابگیری است که با دوتا شیلنک به زیر باک وصل شده معمولا شیلنکها فرسوده می شوند جای ان به گلگیرعقب وصل شده انهارا چک کن/

پاسخ ها
علیرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۴

سلام منصور جونم
اره اون حبابگیرو عوض کردم ولی بازم خوب نشده..
موتورم رو هم به تعمییر کار نشون دادم و اونم بررسیش کرد و مشکلی نداشت..
حتی وقتی ماشین درجا کار میکنه در کاپوت باز باشه میشه اون بو رو حس کرد..
بنظرم مال گلویه اگزوز باشه نه؟!!


نويسنده ديدگاه : بهروز
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۹
Thumb up 0 Thumb down 0

مطمئن نیستم از چیه ولی یه مورد بود که با در اوردن کاتالیزگراگزوز مشکل برطرف شد

پاسخ ها
علیرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۱

اخه اقا بهروز این مدل ها کاتالیزگر نداره کپسولیه اگزوزشون

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۱

نمیدونستم اینو.
شمعای ماشین دوده نمیگیرن؟؟؟

پاسخ ها
علیرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۴

نه…!!

پاسخ ها
علیرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۴

ربطی به پمپ بنزین نداره؟!
بنظر خودم یا ماله پمپه یا گلویی اگزوز

پاسخ ها
منصور
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۵

سلام علیرضا خوبی
اگر از گلویی یا جای دیگر اگزوز باشه طبیعتا صدای موتور کمی تغییر میکنه برای امتحان ان یک نفر دهانه اگزوز را با کف دست خیلی کوتاه ببنده وخودت موارد فوق راتست کنی/


نويسنده ديدگاه : محمد
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۱۰
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام پراید ۱۳۲ مدل۸۸ دارم که توی سربالایی اتوبان دور موتور بدجور بالا میره صدای موتور در میاد ولی سرعت تغییری نمیکنه همون ۸۰ میمونه

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۱

پراید کلا تو سربالایی کم میاره ولی اگه قبلا اینطور نبوده احتمال زیاد دیسک صفحه ظعیف کردی


نويسنده ديدگاه : امید
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۱۱
Thumb up 0 Thumb down 1

سلام ممنون از راهنمایی های خوبتون .
می خواستم بپرسم یکی از المنت های گرم کننده شیشیه عقب پراید من جدا شده و با لحیم و چسب هم نمی شه اون رو جسبوند . چطور باید درستش کنم که اتصالش برقرار بشه ؟


نويسنده ديدگاه : ناشناس
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۱۳
Thumb up 1 Thumb down 0

با سلام من یه پراید مدل ۸۵ تک سوز دارم صبح ها مخصوصا زمستانها بد روشن میشه یعنی باید ۵،۶بار استارت بخوره تا روشن شه شمعها عوض شده استوپر تعویض کردم سرویس کامل شده باز هم تغییر نکرده در ضمن پمپ انژکتور موقع باز کردن سویچ طول میکشه تا صداش قطع شه ممنون از راهنمایتون

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۴

احتمال داره فشنگیه اب خراب باشه ویا فشار پمپ بنزین کمه.


نويسنده ديدگاه : یاری از شما
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۱۳
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام♥
بنده یه پراید کاربراتوری ۷۹دارم فنش ۹۰ درجه روشن میشه ولی دیگه خاموش نمیشه تا حالا چند تا فشنگی عوض کردم نشده.
ترموستات هم ۸۰درجه .از عزیزان خواهش مندم راهنمای بفرمایید؟؟؟


نويسنده ديدگاه : iman
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۱۴
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام ماشین ۸۶دوگانه شرککتی دارم ماشین که یک ساعت که خاموش میمونه وقتی روشن میکنم سه چهار دقیقه بد کار میکنه وقتی گرم میشه دیگه بد کارنمیکنه -استپر،سنسور دریچه گاز وعوض کردم حتی مپ سنسورم به طور آزمایشی عوض کردم ولی بازم درست نشد مشکل چیه

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۴

میتونه از سنسور اکسیژن باشه ویا نشتی در رگلاتور گاز که باعث میشه هواکش پر از گاز بشه و ماشین بد کار کنه و وقتی این گاز مکش شد دیگه به حالت طبیعی بر میگرده

پاسخ ها
iman
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۵

سنسور اکسیژنو ۶ ماه پیش عوض کردم اصلی پیدا نکردم چینی انداختم در ضمن وقتی ماشین رو بنزینه چراغ چکم خاموشه ولی رو گاز روشن میشه ویکی از شمعهام کمی سرش نم میشه

پاسخ ها
iman
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۵

ونشتیه گاز در رگلاتورو چه جوری باید تشخیص داد

پاسخ ها
منصور
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۵

سلام
ان شمعی که رو گاز نم میشه به احتمال زیاد سوزن انژکتور ان خراب یا خوب کار نمیکنه که موجب نشت بنزین به پیستون همراه گاز میشه وباعث بد کار کردن موتور میشه/

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۶

سنسور اکسیژن چینی معمولا زود خراب میشه . دیاگ بزن ماشین هم روی بنزین کار کنه حتما خطای اکسیژن رو میاره دلیلش هم استفاده از گازه برای همین نمیشه گفت چون خطا زده سیستم پس سنسور باید عوض بشه تشخیصش به ای شکله که تو پارامتر هایی که دیاگ نشون میده ولتاژ سنسور اکسیژن بالایی رو پیدا کن باید بین ۱۰۰ میلی ولت تا ۹۰۰ میلی ولت ویا ۰.۱ تا ۰.۹ ولت متغیر عدد بندازه. اگه عدد مینداخت و خطاش رو هم اورده بود باید یه قطع کن نسب کنی واسش که وقتی رو گازی سنسور رو از مدار خارج کنه.


نويسنده ديدگاه : علی
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۱۴
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام آقا پراید ۸۴ دارم تو حرکت اولیه هر چقدرم کلاچ نرم ول میکنم یه تقه یا ضربه میزنه، ریپ نیستااا ، واسه کجاشه؟ بعد.. از وقتی سنسور کیلومتر عوض کردم و کیلومترش درست شده موتور ضعیف شده و موقع شتاب گیری موتور تق تق میکنه حتی تو دور بالا کم میاره

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۶

بده مکانیک دسته موتور ها رو چک کنه


نويسنده ديدگاه : رضا
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۱۵
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام من پراید دوگانه۸۷دارم تعمیر اثاثی کردم درزمان ومکانوشرایط ثابت قدرتش ۲۰کیلومتر افت کرده چگونه جبران کنم قبلا توپ توپ بود روی گاز با کولر با ۳سرنشین۱۴۰تا رو راحت میرفت.

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۶

احتمال داره پینیون سنسور کیلومتر دنده هاش صاف شده باشه و کیلومتر درست رو نشون نده. دقیقا چه قسمتهایی از ماشین تعمیر یا تعویض شده؟؟؟


نويسنده ديدگاه : صمد
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۱۵
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام می بخشین سنسور اکسیژن پراید کجا قرار داره وچه جور ی تمیز یا چک میشه

پاسخ ها
منصور
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۵

سلام
سنسور اکسیژن زیر محافظ الومینیومی اگزوز قرار داره وبه اگزوز وصل شده نیاز به تمیز کردن نداره وموتور در حالت گرم وسرعت بالا باسوخت بنزین (نه باگاز) بد کارکنه یعنی موتور افت وخیز داشته باشه

پاسخ ها
صمد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۶

ممنون


نويسنده ديدگاه : منصور
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۱۵
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام اقای بهروز
در مورد نسبت دورموتوروکیلومترباخیلی تلاش ومقایسه سرعت باپراید دیگرنهایتاعیب ازدنده سنسور کیلومتر بودوباتعویض ان مشکل برطرف شد ممنون از لطف شما


نويسنده ديدگاه : صمد
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۱۶
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام بچه ها شمع خوب واسه پراید چه مارکی بگیرم خوبه ایا خودم میتونم عوضشون کنم؟

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۱۸

الان تو بازار فقط ngk هست که اصلیه (ژاپنیه)


نويسنده ديدگاه : مجید
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۱۸
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام
من یک پراید ۱۱۱ مدل ۸۹ دارم از همون روز اول یه مشکلی داشت تا حالا هم حل نشده مثلا ماشین بعضی وقتها ایتقدر نرم کار میکنه که صدا از موتورش نمیاد ولی بکدفعه مثلا با یک توقف و یا خاموش روشن کردن موتور و یا خاموش روشن شدن فن صدای موتورش وحشتناک زیاد میشه بعضی وقتها هم کلا صداش زیاده باز یکدفعه کم میشه ممنون میشم اگه راهنمایی کنین – با تشکر


نويسنده ديدگاه : حسن
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۱۹
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام تسمه دینام پراید من سوت می کشید بعد هم پاره شد آن را تعویض کردم مجددا سوت می کشه چه کنم

پاسخ ها
صمد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۲۰

یکم صابون درست میشه


نويسنده ديدگاه : محسن
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۲۱
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام مدتی است از لوله فرعی اب رادیاتورمقداری کمی اب میچکد چجوری میتونم خودم درست کنم تشکر


نويسنده ديدگاه : بهروز
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۲۱
Thumb up 0 Thumb down 0

لوله ی فرعی اون قسمتی که از زیر مینیفولد اگزوز وارد موتور میشه یه دونه اورینگ میخوره معمولا از اونه. قاب روی مینیفولد اگزوز رو باز کن حتما ماشین سرد باشه و به پیچها روغن ترمز بزن چون احتمال بریدنشون هست.خود لوله از ۲ قسمت پیچ شده یکی سمت باطری و یکی جلوی موتور کنار فشنگی امپر. اورینگش رو عوض کن زیر اورینگت حتما نوار تیفلن بزن خود اورینگ هم روغن موتور که هم کیپ بشینه هم موقع جا زدن اورینگ پاره نشه. یکی دو روز ضد یخ نریز تا مطمئن شی نشتی نمیده.


نويسنده ديدگاه : امید
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۲۱
Thumb up 0 Thumb down 0

می خواستم بپرسم یکی از المنت های گرم کننده شیشیه عقب پراید من جدا شده و با لحیم و چسب هم نمی شه اون رو جسبوند . چطور باید درستش کنم که اتصالش برقرار بشه ؟

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۲۲

ماژیک نقره باید بگیری خیلی کم گیر میاد . اون قسمتهایی که جدا شدن رو به هم وصل کنی . ضخامت خطایی که میکشی باید به اندازهی المنتها باشه


نويسنده ديدگاه : محمد
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۲۱
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام. پراید نیمه انژکتور مدل۸۳ دارم. بعد از عوض کردن واترپمپ دور موتور ثابت نمیمونه و تا ۲۰۰ افت میکنه، بعد دوباره تا ۱۴۰۰ بالا میره و مرتب این مساله تکرار میشه، بعضی وقتها هم که دور موتور خیلی پایین میاد خاموش میشه. دیاگ که زدم گفت پارامترهای ای سی یو ثابت مونده و با گازدادن تغییر نمی کنه. ممنون میشم اگر درباره اشکال ماشین کمک کنید.

پاسخ ها
صمد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۲۲

استپ موتور راباز کن وبا اسپری تمیزش کن ولی بهش دست نزن بعد ببند بعد کابل مثبت باطری را جدا کن ۵ دقیقه بعد ببند تا ریست بشه بعدش ماشین رو روشن کن


نويسنده ديدگاه : صمد
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۲۲
Thumb up 0 Thumb down 0

میبخشین اقا بهروز شمع sny چه جور شمعی هستش من از اینترنت یک دست سفارش دادم ایا رو ماشین ببندم ؟

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۲۲

نمیدونم تا حالا ندیدم


نويسنده ديدگاه : مجید
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۲۲
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام
من یک پراید ۱۱۱ مدل ۸۹ دارم از همون روز اول یه مشکلی داشت تا حالا هم حل نشده مثلا ماشین بعضی وقتها ایتقدر نرم کار میکنه که صدا از موتورش نمیاد ولی بکدفعه مثلا با یک توقف و یا خاموش روشن کردن موتور و یا خاموش روشن شدن فن صدای موتورش وحشتناک زیاد میشه بعضی وقتها هم کلا صداش زیاده باز یکدفعه کم میشه ممنون میشم اگه راهنمایی کنین – با تشکر


نويسنده ديدگاه : بهروز
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۲۳
Thumb up 0 Thumb down 0

شاید فن رادیاتور صدا میده چون میگید بعضی وقتا وقتی فن روشن میشه صداش میاد تو کابین


نويسنده ديدگاه : سعید زمردی
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۲۵
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام خسته نباشید
پراید من ۸۳ انژکتوره اخیرا وقتی که دنده رو خلاص میکنم و گاز هم نمیدم با ترمز کردن دور موتور زیر یک میاد و گیج میزنه و بعد خوب میشه دلیلشو میخواستم بدونم
ممنونم


نويسنده ديدگاه : بهروز
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۲۵
Thumb up 1 Thumb down 0

در حالت خلاص کولر بگیر اگه اگه دور موتور از ۸۰۰ اومد پایین تر یا ماشین خاموش کرد مشکل میتونه از استپر موتور باشه. ولی حتما قبلش یه تست از دینام و باطریت بگیر


نويسنده ديدگاه : محمد
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۲۶
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام
پراید مدل ۸۵ دارم.مدتیه وقتی ماشین به دور پایین یا خلاص میرسه انگار یه لحظه داره خاموش میشه که اگه چند تا گاز بدم درست میشه. لطفا راهنمایی کنید که مشکل کجاست؟ با سپاس

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۲۸

میتونه از استپر موتور باشه ولی دیاگ باید بزنی


نويسنده ديدگاه : مجتبی
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۲۷
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام دوستان شماره ترموستات برای زمستان در پراید چنده ؟

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۲۸

ترموستات ربطی به فصل نداره فقط اگه تو مناطق گرمسیری زندگی میکنید ترموستات ۷۲ یا ۷۴ بزارید


نويسنده ديدگاه : مصطفی
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۲۷
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام من پرایدمدل ۸۴دارم که صبحهادیرروشن میشه باطریش تازه گرفتم وقتی هم توبنزین روشن میشه تاده بیست دقیقه ریپ میزنه پس ازاون درست کارمیکنه استپ راهم عوض کردم جواب نداده لطفاراهنماییم کنین ؟

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۲۸

باید دیاگ بزنی ولی احتمالش زیاده که از فشنگی پشت مینیفولد باشه اچار ۱۹ میخوره زیادم سفتش نکن چون تو خالیه زود میبره! دلیل دیگش از کثیف بودن انژکتورهاست.


نويسنده ديدگاه : سامان 00
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۲۸
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام.
علایم خرابی رادیاتور پراید چیست؟
اگه گرفتگی داشته باشه چطور میشه رفعش کرد؟
خیلی ازتون ممنون اگه جوابمو بدید.چند وقته اذیتم میکنه.

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۲۸

گردش اب ضعیف میشه که باعث میشه ماشین زود امپرش بره بالا. مشکل ماشینه شما چیه؟؟؟


نويسنده ديدگاه : امیر
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۲۸
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام
من پراید مدل ۸۶ دارم وقتی موتور سرده مشکلی نداره ، ولی بعد از ۲ دقیقه دور موتور از ۲۶۰۰ بالاتر نمیره. ضمنا سنسور دور موتور را عوض کردم .


نويسنده ديدگاه : بهروز
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۲۸
Thumb up 0 Thumb down 0

یه فشار از پمپ بنزین بگیر نباید زیر ۳ بار باشه.البته وقتی دور موتور از ۲.۶ بالا تر نمیره اگه زیر ۳ بار بود مغذی پمپ رو عوض کن اگه باز کردی دیدی سوکتها سیاه شدن یا سوختن کامل عوض کن یه تیکه شلنگ هم تو پمپ هست اگه اونم پاره شده باشه با عوض کردنش درست میشه.پمپ سالم باید فشار ۲.۵ تا ۳ بار داشته باشه. یکی دیگه از دلایلش سنسور دور موتوره ممکنه سیمها از اون جایی که وارد سوکت میشن به دلیل خشکی شکسته باشن اینم چک کن.داخل سوکت هم باید تمیز تمیز باشه باید برق بزنه خیلی حساسه سنسورش


نويسنده ديدگاه : محمد
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۲۹
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام
با تشکر از دوستان و آقا بهروز
ماشینم پراید مدل ۸۵ بعضی وقتها فقط تو دنده یک وقتی ترمز میگیرم یه صدای تق میده. همیشگی نیست.احساس میکنم از سمت چرخای جلوهست. بعضی موقعها از سمت راست بعضی موقع از هر دو طرف یا از چپه یا شایدم من اشتباه کنم.
بعضیها میگن ممکنه از لنتها باشه. لنتها هم نو هستن.
راستی جلو بندیشم تازه سرویس کردم. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید چون پیش هر کی که بردم تو اون زمانی که پشت فرمون نشسته بود صدای تق نمیداد. مرسی

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۳۰

شاید ناخنی های بالا پایین لنتها افتادن. لنت رو که باز کنی بالا پایینش یه تیکه ورق هست به اسم ناخنی مجموعا ۸ تا باید باشه اونا رو یه چکی بکن باید لنتها رو دربیاری تا ببینیشون وقتی هم که میخوای بزی جا لبه هاش رو یه مقدار خم کن رو به داخل تا نیوفته .


نويسنده ديدگاه : سامان 00
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۳۰
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام.
آقا بهروز مشکل ماشین من اینه آب تو رادیاتور به خوبی چرخش نداره.گاهی اوقات هم تو قمقمه آب اضافه رادیاتور که نگاه میکنم نمیدونم گل یا روغن سوخته ته نشین شده ایراد از چیه؟
موقع روشن کردن در رادیاتور رو نمیبندم میبینم انگاری هوا از تو آب خارج میشه.ترموستات هم دارم ۷۶ درجه.

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۰-۳۰

اون رسوبات باعث شدن گردش ابت کم بشه بیشترین گرفتگی هم تو رادیاتور بخاری پیش میاد چون مجراهای ابش نسبت به جاهای دیگه باریکترن. ببر رادیات ساز شاید بتونه تمیزش کنه


نويسنده ديدگاه : مجید
|
|
۱۳۹۲-۱۰-۳۰
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام موتور ماشینو شستم ماشین ریپ میزنه مشکلش چیه؟


نويسنده ديدگاه : سامان 00
|
|
۱۳۹۲-۱۱-۱
Thumb up 0 Thumb down 0

آقا بهروز منظور از گرفتگی لوله های بخاری همون لوله فلزیه که از زیر کویل و مانیفولد دود رد میشه رنگش طلاییه؟
اگه اون باشه که امروز بعضی از لوله پلاستیکی هایی که بهش وصله رو باز کردم زنگ زدگی خیلی زیادی توش بود.
به نظر شما با چی تمیزش کنم؟
اگه نه که چطور عوض میشه یه دونه نو بگیرم چون واقعا زنگ زدگی زیادی داره؟؟؟؟


نويسنده ديدگاه : بهروز
|
|
۱۳۹۲-۱۱-۱
Thumb up 0 Thumb down 0

اون لوله فرعیه. منظور من خود رادیاتور بخاری و رادیاتور ماشین بود به خاطر شکل مارپیچی که دارن گرفتگی زیاد پیش میاد واسشون. اون لوله فرعی رو بده مکانیک عوض کنن اگه پوسیده چون بعدن یه جایی کار میده دستت. خیلی چیزا میشه ریخت که حتما تمیز میکنه ولی مشخص نیست که به جاهایه دیگه ماشین ضرر میزنه یا نه مثلا میتونی گرد لوله باز کن (چنته)بریزی ۱۰ دقیقه ماشین کار کنه بعد کامل خالی کنی اب رو ولی میگم که معلوم نیست این چنته به اورینگها یا حتی واشر سرسیلندر ضرر میرسونه یا نه. بپرس از رادیاتورسازا ببین چیز مخصوصی ندارن که تست شده باشه.


نويسنده ديدگاه : مرتضی
|
|
۱۳۹۲-۱۱-۲
Thumb up 0 Thumb down 0

سلام من یه پراید۸۳دارم ۲تا ایراد داره یکی موقع استارت زدن وقتی سر هست خاموش میشه و دیگری اینه که ماشینو که بعد از گاز خلاص می کنم دور موتور رو۲ می مونه و خودش گاز می خوره اگر می تونید کمک کنید بفهمم ایرادش از کجاست

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۱-۵

از استپر موتوره باید تعویض بشه و طبق دستورالعملی که رو جعبش نوشته معرفی بشه یا میتونی بعد از نسب دیاگ بزنی و تنظیمش کنی


نويسنده ديدگاه : شهرام
|
|
۱۳۹۲-۱۱-۴
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام
بعضی وقتها ماشین استارت نمیخوره ویه صدای تق میده ولی بعد از چند دقیقه استارت میخوره

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۱-۵

احتمال زیاد از اتوماتیک استارت یا خود استارته برقکار واسط بازش میکنه سرویس میکنه مشکل حل میشه


نويسنده ديدگاه : عرفان
|
|
۱۳۹۲-۱۱-۴
Thumb up 1 Thumb down 0

سلام من یک پراید دارم که وقتی دنده عقب میرم و ترمز میگیرم صدا میدهد علت چیست؟

پاسخ ها
عرفان
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۱-۴

شاید از موتور تکه خورده است

پاسخ ها
بهروز
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۳۹۲-۱۱-۵

صدا مال لنتهای ترمز جلو هست یا لنت استاندارد استفاده نکردی و یا یه سری پلیت داره بالا پایین لنت که اونا افتادن و لنتها تو جاشون حرکت میکنن. اگه دسته موتور هم شکسته باشه همین صدا رو میده


نويسنده ديدگاه : مهدی مسیح زاده
|
|
۱۳۹۲-۱۱-۵
Thumb up 1 Thumb down 0

با سلام
سلام یه پراید۹۱ دوگانه سوز کارخانه ای +hp دارم که وقتی روشن میکنم درو موتور یکم بالا میره بعدش عادی میشه و وقتی حرکت میکنم مخصوصا تو دنده ۱ و ۲ کلاچ میگیرم که یا دنده عوض کنم یا ترمز کنم دور موتور یه کم از ۱ بالا میره بعد عادی میشه.دلیلش چی میتونه باشه؟
ضمنا بعضی مواقع که ماشین برای چند ساعت خاموشه و اونو روشن میکنم و شروع به حرکت میکنم اولش ماشین ریپ میزنه و بعد از طی مسافتی خوب میشه؟
ماشینم هم حدود ۱۸۰۰۰ کیلومتر کارکرد داره؟میتونه از صافی بنزین باشه آخه تا حالا عوضش نکردم؟
مورد دیگه اینه که موقع تعوض دنده که کلاچ رو میگیرم یه صدای خر خر میده و بعد از رها کردن کلاچ تقریبا خوب میشه ؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

پاسخ ها