جمعه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۳:۲۱

پیشنهاد استفاده از دوچرخه به جای خودروهای شخصی در آمل

نائب رئیس شورای اسلامی شهر آمل گفت: تنها راه‌حل برای رفع معضل ترافیک شهر آمل استفاده مردم به ویژه کارمندان دولتی از دوچرخه به جای خودروهای شخصی در سطح شهر است.

سید عماد حسینی در نشست خبری به مناسبت ۹ اردیبهشت‌ماه و روز شوراها با اشاره به اینکه بسیاری از پروژه‌ها در سطح شهر در توان شهرداری نیست، اظهار داشت: سر‌مایه‌گذاران در این بخش بهترین راه برای ایجاد توسعه در شهر هستند.
وی با بیان اینکه رسانه‌ها می‌توانند راهکارهای دیده نشده در توسعه شهری را انعکاس دهند، گفت: رسانه‌ها می‌توانند در ابتدای هر سال با نگاهی به بودجه سالانه شورا و شهرداری از مهم‌ترین عملکرد این بخش اطلاع پیدا کنند.
حسینی با اعلام اینکه استفاده از شورایارها یکی از نقاط قوت شورای اسلامی بودده است از وجود ۱۵۰شورایار در سطح محلات آمل خبر داد و یادآور شد: این شورایارها مانند شورای شهر می‌توانند مستقیما با ادارات مکاتبه کنند.
وی با تاکید بر اینکه شورایاری در سال ‌جاری سومین سال خود را سپری می‌کند، اظهار داشت: هنوز تقاضا برای شورایاری سطح شهر وجود دارد و درصدد هستیم تا برای دو سال دیگر اعضای جدید شورا یاری را انتخاب کنیم.
عضو هیئت علمی دانشگاه مازندران با بیان اینکه هم اکنون دستگاه‌های قضایی، پلیس و اوقاف به خوبی با شورایارها همکاری می‌کنند و برخی فعالیت‌های خود در سطح محلات را به آنها واگذار کرده‌اند، افزود: این شوراها به خوبی از نیازها و خواسته‌های محلات خود باخبر هستند و آن را به مسئولین منتقل می‌کنند.

* احداث پارکینگ راه‌حل رفع مشکل ترافیک نیست
نائب رئیس شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه ساخت پارکینگ راه‌حل رفع معضل ترافیک در شهرها نیست، گفت:‌ هر چقدر هم پارکینگ ساخته شود با توجه به روند روبه رشد افزایش خودروهای شخصی این فضاها کفایت نخواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه باید شهرها به سمت فرهنگ دوچرخه‌سازی سوق داده شوند، تصریح کرد: باید رویکردها را عوض کنیم تا مشکلات حل شوند.
حسینی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های دولتی می‌توانند بهترین مروجان استفاده از دوچرخه در سطح شهرها باشند، خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر آمل آمادگی دارد بخشی از هزینه خرید این دوچرخه‌ها را تامین کند زیرا با حذف خودروهای شخصی کارمندان دولت بخش مهمی از حجم ترافیک در شهر کاسته می‌شود.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1037
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما