شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۶:۱۱

هیوندای به دنبال بازار خودروهای تجاری

شرکت خودروسازی هیوندا با امضا یک موافقت‌نامه با گروه خودروسازی سی‌چوآن نانچین در تلاش است تا با مشارکت این شرکت چینی به تولید خودرو تجاری دراین کشور به عنوان بزرگترین بازار این خودرو در جهان مبادرت ورزد.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از پرشین خودرو، براساس یادداشت تفاهم میان هیوندا و طرف چینی مشارکت در تولید خودرو در چین به صورت ۵۰ – ۵۰ میان دو شرکت انجام می شود و به سرمایه‌گذاری معادل ۶۰۰ میلیارد \’وون\’ کره جنوبی نیاز دارد.
براین اساس قرار است شرکت سی‌چوآن هیوندا تا پایان سال‌جاری میلادی در شهر جی یانگ واقع در استان سی‌‌چوآن چین تشکیل شود.
شرکت سی‌‌ چوآن هیوندا می تواند با استفاده از امکانات وسیع شرکت نانجون در زمینه خودروسازی، در آغاز فعالیت خود به سرعت در جهت بهبود کیفیت کار گام بردارد.
به گزارش ایرنا، قرار است این شرکت تا سال ۲۰۱۳ میلادی اقدام به تولید ۱۶۰ هزار دستگاه خودرو تجاری شامل ۱۵۰ هزار کامیون و ۱۰ هزار اتوبوس کند.
از سوی دیگرشرکت هیوندا تا حدودی اطمینان دارد که تولید خودرو تجاری در چین با توجه به تجربه این شرکت در زمینه تولید خوروی مسافری دراین کشور توسط شرکت پکن هیوندا موتورز می تواند موفقیت‌آمیز باشد.
انتظار می رود که همزمان با صنعتی شدن نواحی غربی چین حجم بازار خودروهای تجاری در چین از چهار میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه در سال ۲۰۱۰ به بیش از پنج میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه در سال ۲۰۱۵ میلادی افزایش یابد.
در این میان شرکت هیوندا در نظر دارد درچین بیش از ۷۳ هزار دستگاه خودرو تجاری را به فروش رساند و با افزایش این میزان به ۱۶۰ هزار دستگاه تا سال ۲۰۱۵ سهم خود در بازار خودروهای تجاری چین را به سه درصد برساند.
گزارش پایگاه خبری جاست اوتو حاکی است: گروه خودروسازی سی‌چوآن نانجین در سال ۱۹۹۸ تاسیس شد و هم اکنون یازدهمین شرکت تولیدکننده خودروهای تجاری در چین به شمار می رود و دارای دو واحد تولیدی با ظرفیت تولید بیش از ۱۲۰ هزار دستگاه خودرو در سال است.
درآمد هیوندای به ۱.۷۵ میلیارد دلار رسید
بزرگترین خودروساز کره‌جنوبی از افزایش ۴۶ درصدی سود خود در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۱ خبر داد.
شرکت هیوندای موتور به لطف تضعیف رقبای ژاپنی‌اش در بازار کره‌جنوبی توانست ضمن افزایش تولید خود سودش را در سه ماهه‌ی اول ۲۰۱۱ به میزان ۴۶ درصد افزایش دهد.
رقیب اصلی هیوندای در بازار کره شرکت هوندا موتور ژاپن است.
در سه ماهه‌ی اول امسال درآمد خالص هیوندای به ۱.۸۸ تریلیون وون معادل ۱.۷۵ میلیارد دلار رسید.
به گزارش ایسنا، ارزش سهام هیوندای نیز در بورس کره ۷.۳ درصد افزایش یافت که بالاترین رقم از سال ۱۹۷۵ تاکنون است. همچنین در این سه ماهه فروش جهانی خودروهای هیوندای ۹ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت. رقبای ژاپنی هیوندای در منطقه شرق آسیا به دلیل زلزله و سونامی با افت شدید تولید مواجه شده‌اند.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1071
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما