شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۲۰:۲۸

برای سال مالی ۹۰ صورت گرفت؛ ۵۵۰ ریال پیش بینی درامد هرسهم سایپا

شرکت سایپا برای سال مالی منتهی به اسفندماه سال ۱۳۹۰ مبلغ ۵۵۰ ریال سود به ازای هر سهم پیش بینی کرده است .

به گزارش دنیای خودرو به نقل از(سنا)، این درحالی است که درامد هرسهم سایپا نسبت به سال مالی ۸۹ حدود ۱۷ درصد کاهش داشته است که سایپا دلیل این تغییرات راکاهش سود خالص نسبت به سال قبل به دلیل عدم پیش بینی افزایش قیمت فروش محصولات و در مقابل افزایش هزینه ها به دلیل اجرای برنامه های ارتقاء کیفیت محصولات وافزایش هزینه حقوق و مزایا و سایر هزینه ها عنوان کرده است .

بر اساس این گزارش سایپا مبلغ ۵۹ هزار و ۲۲۵ میلیارد ریال درامد حاصل از فروش پیش بینی کرده است که با کسر بهای تمام شده که ۲۲ درصد نسبت به سال مالی قبل افزایش دارد ، مبلغ ۷ هزار و ۴۸۹ میلیارد ریال سود ناخالص پیش بینی کرده است .

با کسر هزینه های عمومی ، اداری و تشکیلاتی و هزینه های عملیاتی مبلغ ۳ هزار و ۳۷۶ میلیارد ریال سود عملیاتی کسب کرد که با کسر هزینه های مالی و افزودن سایر درامد های سرمایه گذاری این شرکت به سود خالصی بالغ بر ۵ هزار و ۷۱۵ میلیارد ریال رسیده است و به ازای هر سهم ۵۵۰ ریال سود پیش بینی شد.

یش‌بینی عملکرد سال مالی منتهی به ۲۹/۱۲/۹۰ در مقایسه با پیش بینی عملکرد سال مالی قبل به ترتیب فروش ۱۸درصد افزایش ، بهای تمام شده کالای فروش رفته ۲۲درصد افزایش ، هزینه های عمومی و اداری ۲۰درصد افزایش ، سود عملیاتی ۱۶ درصد کاهش ، هزینه های مالی ۲۲ درصد افزایش و سود پس از کسر مالیات ۱۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.

شرکت دلایل عمده کاهش درصدسود خالص نسبت به سال قبل را به دلیل عدم پیش بینی افزایش قیمت فروش محصولات در مقابل افزایش هزینه ها به دلیل اجرای برنامه های ارتقاء کیفیت محصولات وافزایش هزینه حقوق و مزایا و سایر هزینه ها عنوان نموده است . همچنین شرکت دلایل عمده افزایش هزینه های مالی را به علت افزایش تسهیلات دریافتی عنوان کرده است .

از طرف دیگر شرکت پیش بینی درآمد تلفیقی هر سهم سال مالی منتهی به ۲۹/۱۲/۹۰ را مبلغ ۵۶۹ ریال اعلام کرده است .

بر اساس اطلاعات دریافتی، هیئت مدیره درنظر دارد تقسیم ۸۰ درصد از سود عملکرد سال مالی ۹۰ را به مجمع عمومی عادی سالیانه پیشنهاد کند.

نویسنده : هوشمند امینی

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1094
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما