یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۸:۲۹

چهار شرط ورود خودرو به کشور

در حال حاضر، متقاضیان واردات خودرو در حال ارایه مدارک و مستندات خود به اداره کل نیرومحرکه وزارت صنایع و معادن هستند و مستندات در حال بررسی است.

شابا – رییس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران با بیان این مطلب که تغییری در قوانین ورود و خروج خودرو ایجاد نشده است، گفت: همانند سال‌های گذشته ورود خودرو منوط به رعایت ضوابط واردات است.

وي درخصوص شرایط ورود خودرو به کشور، گفت: داشتن نمایندگی‌ مجاز، رعایت استانداردهای اعلام شده از سوی موسسه استاندارد، رعایت شرایط بهینه‌‌سازی مصرف سوخت و آلایندگی‌های محیط زیست، چهار شرط اصلی برای ورود یک خودرو به کشور است.

رییس‌کل سازمان توسعه تجارت اظهار داشت: متقاضیانی که مایل به واردات خودرو هستند، گواهی را به اداره کل نیرو محرکه در وزارت صنایع و معادن ارائه دهند، تا این اداره موضوع را در کارگروه جمع‌بندی کرده و ضمن تایید اصالت گواهی صادره مجوز ‌دهد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مجوزی برای واردات خودرو در سال‌جاری صادر شده است، گفت: در حال حاضر، متقاضیان واردات خودرو در حال ارایه مدارک و مستندات خود به اداره کل نیرومحرکه وزارت صنایع و معادن هستند و مستندات در حال بررسی است.

صافدل تصریح کرد: در حال حاضر به لحاط قانونی منعی برای واردات خودرو وجود ندارد و متقاضی در صورت تطبیق شرایط می‌تواند با تعرفه مصوب، اقدام به واردات خودرو كند.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1100
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما