چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۹:۵۶

وام ۱۵۰ میلیونی، دوساله با سود ۹ درصد برای صنایع

وی ادامه داد: اگر واحدها نسبت به تغییر فرآیند سوخت‌رسانی اقدام نکنند به مرور زمان رقابت پذیری خود را از دست خواهند داد.

تسهیلات هدفمندی صنایع برای پروژه های کوچک با سود ۹درصد با باز پرداخت ۲ ساله و مبلغ ۴۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان پرداخت می شود.

وزیر صنایع و معادن شرط پرداخت تسهیلات بازسازی و تکمیل فرآیند تولید به صنعتگران را ارایه اسناد مطالعاتی مربوط به نحوه کاهش مصرف انرژی در واحدهای صنعتی اعلام کرد و گفت: واحدهای کوچک و متوسطی که برای دریافت وام ثبت‌نام کرده‌اند، در صورتی که مطالعات خود را در خصوص چگونگی صرف اعتبارات بازسازی و تکمیل فرآیند تولید ارایه نکنند، این تسهیلات قابل پرداخت نخواهد بود.

به گزارش روابط عمومی وزارت صنایع و معادن؛ «علی اکبر محرابیان» در جمع روسای سازمان‌های صنایع و معادن استان‌ها، با بیان این مطلب افزود: براساس مصوبه روز گذشته ستاد عملیاتی هدفمندی یارانه‌ مقرر شده، تسهیلات تمام صنعتگرانی که تا کنون مدارک و مستندات خود را به طور کامل ارایه کرده‌اندبه زودی پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: برای تسریع این فرآیند، اختیار تکمیل پرونده‌ها و ثبت‌نام را به استان‌ها واگذار کرده‌ایم.

وزیر صنایع و معادن در رابطه با نحوه پرداخت تسهیلات بازسازی و تکمیل فرآیند تولید به واحدهای بزرگ صنعتی هم گفت: تصمیم گیری در مورد اعطای تسهیلات به واحدهای بزرگ که بیش از ۱۵۰میلیون تومان درخواست تسهیلات بازسازی کرده‌اند، اندکی زمان‌بر است؛ به طوری که در ستاد عملیاتی هدفمندی یارانه‌ها مقرر شد تا پایان خرداد ماه کل تسهیلات مربوط به این بخش به بنگاه‌هایی که مراحل ثبت نام خود را تکمیل کرده‌اند پرداخت شود.

«محرابیان» در بخش دیگری از سخنانش به واحدهایی که امکان تغییر سیستم سوخت رسانی دارند، اما هنوز نسبت به تغییر آن اقدام نکرده‌اند هشدار داد: پراخت یارانه سوخت به صنایع به طور قطع همیشگی نخواهد بود، بلکه این فرصت به صنعتگران داده شده تا نسبت به تغییر سیستم مصرف سوخت اقدام کنند.

وی ادامه داد: اگر واحدها نسبت به تغییر فرآیند سوخت‌رسانی اقدام نکنند به مرور زمان رقابت پذیری خود را از دست خواهند داد.

وزیر صنایع و معادن همچنین به تعدادی از شهر‌ک‌های صنعتی که عملیات اجرای سیستم گازرسانی در داخل شهرک انجام شده اما هنوز خطوط گاز به شهرک نرسیده، اشاره کرد و گفت: با تعامل شرکت ملی گاز مقرر شده، عملیات گازرسانی به این دسته از شهرک‌ها با سرعت بیشتری انجام شود.

بنا براین گزارش، نرخ سود تسهیلات بانکی برای پروژه های کوچک ۹درصد با دوره پرداخت ۲ ساله خواهد بود مبلغ این تسهیلات حداقل ۴۰ میلیون و حداکثر ۱۵۰ میلیون تومان و نرخ سود تسهیلات برای پروژه های بزرگ ۱۱درصد تا سقف حداکثر ۸۰درصد مبلغ سرمایه گذاری، دوره اجرای طرح حداکثر ۱۸ ماه، دوره تنفس ۶ ماه و دوره بازپرداخت ۵ سال است.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1150
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما