دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۷:۰۷

تحت هر شرایطی باید صادرات خودرو را حفظ کنیم

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در رابطه با لزوم حفظ صادرات خودرو گفت: به‌دلیل اهمیت صنعت خودرو در کشور و رشد و رونق اقتصادی که با صادرات خودرو نصیب کشور می‌شود می‌بایست تحت هر شرایطی صادرات را حفظ نماییم.

\”یوسف قاسمی\” در گفت‌وگو با نشریه گلچین با بیان این مطب افزود: صادرکنندگان خودرو می‌بایست خود را برای هرگونه آسیب ناشی از بحران جهانی آماده نماید و با تغییر تاکتیک صنعتی به حفظ شرایط صادرات بپردازند.

وی ادامه داد: تغییر تاکتیک صنعتی به ۲ صورت مقابله با بحران و آمادگی در برابر آن و یا ماندن در بازارهای دنیا دیده می‌شود که البته هم‌اکنون این ۲ تاکتیک می‌بایست در کنار یکدیگر اجرا شده تا بتوان با بحران و تهدیدهای اقتصادی مقابله نمود.

قاسمی افزود: در حال حاضر برخی از کشورها برای صادرات صنعت خودروی ایران بستر و بازار ایجاد نموده و خواهان ورود خودروهای ما هستند، خودروسازان نیز می‌بایست با استفاده مناسب از این موقعیت به روند توسعه اقتصادی داخلی نیز کمک نمایند و درصورت عدم‌استفاده از فرصت، ضربه مهلکی به اقتصاد داخلی کشور خواهد خورد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در خانه ملت در رابطه با تعدیل قیمت خودروهای صادراتی کشور گفت: با توجه به کاهش قیمت فولاد که بخش اصلی بدنه خودرو را تشکیل می‌دهد خودروسازان موظف به کاهش قیمت‌ها و تعدیل آن هستند.

قاسمی تصریح کرد: ذکر این نکته ضروریست که یکی از اساسی‌ترین پیامدهای قطع صادرات خودرو، کاهش اشتغال است که به‌طور مستقیم بر اقتصاد خانوار تأثیر گذاشته و جامعه را به‌طور کل با بحران مواجه می‌سازد. بنابراین نه تنها نباید به قطع صادرات بلکه می‌بایست به افزایش و تند نمودن چرخه صدور خودرو به کشورهای هدف پرداخت.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1162
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما