یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۰:۴۴

فعال شدن گشت ارشاد در نمایشگاه کتاب

و این‌جا محل عروسی یا بزم نیست …از مساله پوشش در نمایشگاه راضی نیستم… از همه‌ کسانی که با رعایت عفاف و حجاب در نمایشگاه حاضر شده‌اند تشکر می‌کنم.

پس از گذشت چند روز از نمایشگاه کتاب تهران گشت ارشاد در نمایشگاه فعال شد.

به گزارش خبرآنلاین، گشت ارشاد در نمایشگاه کتاب مستقر شدو به کسانی که شئونات اسلامی را رعایت نمی‌کنندتذکر می‌دهد.

رییس بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز روز گذشته با اعلام نارضایتی از وضعیت حجاب در نمایشگاه تصریح کرده بود: «برخی افراد ناآگاه با پوشش بد، مردم را به نمایشگاه بدبین می‌کنند.»

بهمن دری در پاسخ به سوالی در مورد گشت ارشاد در نمایشگاه کتاب و هم‌چنین ارزیابی‌اش از وضعیت رعایت حجاب در این دوره از نمایشگاه گفته بود: «از مساله پوشش در نمایشگاه راضی نیستم. البته از همه‌ کسانی که با رعایت عفاف و حجاب در نمایشگاه حاضر شده‌اند تشکر می‌کنم.»

دری اخوی تصریح کرده بود: «آن‌چه مسلم است نمایشگاه کتاب تهران، نمایشگاه جمهوری اسلامی است و ضرورت دارد حریم آن رعایت شود و باید بر اساس ضوابط قانونی جمهوری اسلامی فعالیت کنیم و اگر قرار باشد بستری فراهم شود که قوانین و مقررات نظام مورد تخطی قرار گیرد باید برخورد شود. نمایشگاه باید یک آوردگاه فرهنگی باشد.»

وی تاکید کرده بود: «این‌جا محل عروسی یا بزم نیست که عده‌ای با آرایش‌های وحشتناک حضور داشته باشند که من هم از دیدن آنها شرم دارم. تعداد معدودی از بازدیدکنندگان با وضعیت نامناسبی در نمایشگاه حاضر شدند که شخصا راضی نیستم و نباید هم راضی باشم.»

شعار نمایشگاه کتاب امسال ارتقای معرفت دینی و بصیرت فرهنگی درسال جهاد اقتصادی عنوان شده بود و رییس نمایشگاه کتاب اعلام کرده بود که برنامه‌های امسال بر اساس این شعار خواهد بود.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1179
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما