یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۲:۴۹

رویترز مدعی شد: ایران هنوز بنزین وارد می کند

یک مقام ارشد بازرگانی در دبی به رویترز گفت: براساس گزارش های موجود، ایران در ماه مارس 2011 روزانه 48 هزار و 500 بشکه بنزین وارد می کرد اما این رقم در ماه آوریل گذشته، به 49 هزار و 400 بشکه در روز رسید.این در حالی است که مقامات ایرانی تاکید دارند که تولید بنزین به خودکفایی رسیده اند و حتی آن را صادر هم می کنند.

رویترز مدعی واردات بنزین توسط ایران شد ؛ این در حالی است که مقامات ایرانی تاکید دارند که تولید بنزین به خودکفایی رسیده اند و حتی آن را صادر هم می کنند.

به گزارش عصر ایران، رویترز به نقل از منابع آگاه در تجارت نفت و فرآورده های نفتی در دبی نوشت: ایران در ماه های مارس و آوریل گذشته (از نیمه اسفند 89 تا نیمه اردیبهشت 90)، روزانه 50 هزار بشکه بنزین وارد می کرد ؛ بیشترین این بنزین از تولیدکنندگان آسیایی بوده است.

ایران براساس تحریم های یکجانبه آمریکا، تحت تحریم واردات بنزین است و شرکت های اروپایی و آسیایی، صادرات بنزین را به ایران متوقف کرده اند.

یک مقام ارشد بازرگانی در دبی به رویترز گفت: براساس گزارش های موجود، ایران در ماه مارس 2011 روزانه 48 هزار و 500 بشکه بنزین وارد می کرد اما این رقم در ماه آوریل گذشته، به 49 هزار و 400 بشکه در روز رسید.

در سه محموله بنزین منتقل شده به ایران نیز، محموله های بنزین در تنگه هرمز از یک کشتی به کشتی منتقل شده اند.

ایران قبل از تحریم بنزینی آمریکا، روزانه حدود 13 تا 15 محموله بنزین وارد می کرد.

بازرگانان نفتی در دبی می گویند ایران هم اکنون در زمینه واردات بنزین به چند کشور دوست مانند چین تکیه دارد.

براساس گزارش های منتشر شده مصرف روزانه بنزین ایران حدود 410 هزار بشکه است که ایران قبل از تحریم آمریکا، بیش از 30 درصد از آن را وارد می کرد.

علیرضا ضیغمی معاون وزیر نفت ایران هم آبان سال گذشته میزان مصرف روزانه بنزین ایران را حدود 61 میلیون لیتر اعلام کرده بود.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1181
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. Dora Moussette
    در ارتباط با مطلب : رویترز مدعی شد: ایران هنوز بنزین وارد می کند

    Good work, thanks.

دیدگاه شما