چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۴:۲۰

تشدید برخورد قانونی با کم‌فروشان

معاون وزیر بازرگانی گفت :در حال حاضر تیم‌های بازرسی و نظارت سازمان حمایت به همراه مجموعه‌هایی از دستگاه‌های مرتبط‌، بحث استاندارد‌، بهداشت، کم‌فروشی و افت کیفیت برخی از محصولات را پیگیری و با واحدهای متخلف به شدت برخورد می‌کنند.

مدیرعامل سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به طرح مبارزه با کم‌فروشی از دهم اردیبهشت ماه، ادامه داد: تیم‌های بازرسی و نظارت بحث کم‌فروشی و افت کیفیت برخی از محصولات را پیگیری و با واحدهای متخلف به شدت برخورد می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسن نکویی‌مهر، طرح مبارزه با کم‌فروشی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این طرح در راستای مقابله با هرگونه کم‌فروشی به مدت ۴۵ روز و تا نیمه خرداد ماه ادامه خواهد یافت.
وی با بیان این مطلب که واحدهای تولیدی و خدماتی برای هرگونه تغییر قیمت باید درخواست‌ها و دلایل خود را به دستگاه مربوطه و یا سازمان حمایت ارائه دهند تا مورد بررسی قرار گیرد، تصریح کرد: هیچ تغییر قیمتی بدون تایید و مجوز سازمان حمایت مورد قبول نیست.

این مقام مسئول کاهش حجم و افت کیفیت محصولات را نیز نوعی افزایش قیمت دانست و ادامه داد: در حال حاضر تیم‌های بازرسی و نظارت سازمان حمایت به همراه مجموعه‌هایی از دستگاه‌های مرتبط‌، بحث استاندارد‌، بهداشت، کم‌فروشی و افت کیفیت برخی از محصولات را پیگیری و با واحدهای متخلف به شدت برخورد می‌کنند.

نکویی مهر اظهار داشت: در حال حاضر با تغییر قیمت برخی از محصولات همچون روغن و کره به دلیل تغییرات جهانی نرخ‌ها موافقت شده است.

وی تغییر قیمت مواد پتروشیمی را مورد توجه قرار داد و گفت: مواد پتروشیمی از جمله مواد اصلی در تولید شوینده‌ها به شمار می‌آید؛ لذا تثبیت قیمت شوینده‌ها با توجه به چنین شرایطی به معنی از بین رفتن حاشیه سود تولید و نابودی آن است‌.

وی با تاکید بر اینکه نمی‌توان با تغییر منطقی قیمت‌ها مخالفت کرد‌، افزود‌: در صورتی که افزایش قیمت تمام شده تولید با کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری امکان پذیر نباشد، سازمان حمایت با درخواست تغییر نرخها موافقت خواهد کرد.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1217
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما