چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۲:۳۲

ادغام صنایع در بازرگانی، بی‌مهری دولت به تولید داخلی است

رئیس کمیسیون صنایع و معادن، ادغام وزارت صنایع را در وزارت بازرگانی، نشان‌دهنده بی‌اعتنایی دولت به تولید داخلی خواند و گفت: در همه جای دنیا وزارت بازرگانی را در صنایع ادغام می‌کنند، نه برعکس.

\”سیدحسین هاشمی\” در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت افزود: تصمیم دولت به ادغام صنایع و معادن در بازرگانی، حاوی پیام غلطی به ملت است و آن چیزی جز بی‌اعتنایی گسترده دولت به تولید داخلی نیست.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به عنوان یک کارشناس تولید صنعتی، باید بگویم که اصل قضیه ادغام صنایع و معادن در بازرگانی مشکل دارد.

وی ادامه داد: یک کاسه شدن وزارت صنایع و بازرگانی با توجه به این که بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی، تصدی‌گری دولت باید کاهش پیدا کند، مفید است.

هاشمی توضیح داد: ادغام بازرگانی در صنایع و معادن به این دلیل که مدیریت واردات را یک دست و متمرکز می‌کند، نتیجه‌های مفید و مؤثری خواهد داشت.

این نماینده تأکید کرد: باید توجه داشت که در ادغام وزارتخانه‌ها، حمایت از تولید صیانتی، تنظیم بازار، حفظ حقوق مشتری و کاهش تصدی‌گری دولت در اولویت باشد.

به گفته این نماینده، شایسته نیست که در سال جهاد اقتصادی و با شعار تولید ۲.۵ میلیون شغل، تولید داخلی را مورد بی‌مهری قرار داد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، یادآور شد: ادغام بی‌برنامه صنایع در بازرگانی و نفت در نیرو، کاملا خلاف شعارهای اقتصادی دولت و الگوهای توسعه بخش کشور است.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1218
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما