چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۴:۲۲

قيمت جهاني نفت از بشکه ای 117 دلار گذشت

نفت برنت درياي شمال نيز با 7 سنت افزايش، 117.70 دلار به ازاي هر بشكه معامله شد. قيمت اين نفت روز گذشته به 117.63 دلار رسيده بود كه بالاترين ميزان از ماه مي بوده است.

در پي نگراني سرمايه گذاران نسبت به خسارات ناشي از سيل آمريكا به تاسيسات نفتي اين كشور قيمت جهاني نفت از مرز 117 دلار در هر بشكه فراتر رفت.

به گزارش فارس با ويران شدن مخازن نفتي بر اثر سيل مي‌سي‌سي‌پي و نگراني براي افزايش تقاضاي چين دومين مصرف‌كننده نفت جهان، قيمت نفت افزايش يافت.
بر اساس گزارش بلومبرگ با احتمال آسيب‌ديدگي پالايشگاه‌ها و حمل و نقل‌هاي دريايي و پس از گزارش كاهش موجودي بنزين آمريكا، قيمت نفت امروز 0.7 درصد افزايش يافت.
تورم چين از اهداف تعيين شده دولت فراتر رفته است و احتمال مي رود بانك مركزي اين كشور نرخ بهره براي آرام كردن اقتصاد را كاهش دهد.
سنره ليم يك استراتژيست در زمينه انرژي و كالاهاي نفتي گفت: بازار در 2 روز گذشته داراي نوسان بوده است و اكنون ممكن است در حالت تثبيت باشد.
وي افزود: بازارهاي نفتي بسيار آشفته است و احتمال اشتباهات در زمينه خريد و فروش در آن زياد است .
بر اساس اين گزارش قيمت نفت سبك آمريكا براي تحويل در ماه ژوئن با افزايش 12 سنتي به 104 دلار به ازاي هر بشكه رسيد. روز گذشته قيمت نفت 1.33 دلار افزايش يافته و به 103.88 دلار بيشترين ميزان از ماه مي رسيده بود.
قيمت نفت نسبت به سال گذشته 36 درصد افزايش را نشان مي دهد.
نفت برنت درياي شمال نيز با 7 سنت افزايش، 117.70 دلار به ازاي هر بشكه معامله شد. قيمت اين نفت روز گذشته به 117.63 دلار رسيده بود كه بالاترين ميزان از ماه مي بوده است

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1224
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما