چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۵:۵۸

کشف ۳۵ هزار لیتر آب معدنی غیرمجاز در قم

این واحد متخلف پس از بازرسی و با دستور قاضی اداره کل تعزیرات حکومتی استان پلمب شده و پرونده نیز برای بررسی هر چه بیشتر تحویل مراجع قضایی شد.

با شناسایی و پلمب یک واحد متخلف تولید آب معدنی در قم ۳۵ هزار لیتر آب معدنی غیرمجاز در قم شناسایی شد.

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، معــاون غــذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قم به همراه کارشناسان اداره نظارت بر مواد غذایی این دانشگاه در بازرسی از این واحد متخلف تولیدی حدود ۳۵ هزار لیتر آب معدنی را کشف و توقیف کردند.
نداشتن مجوزهای لازم برای تولید آب معدنی سالم و بهداشتی از تخلفات این واحد تولیدی اعلام شده است.

این واحد متخلف پس از بازرسی و با دستور قاضی اداره کل تعزیرات حکومتی استان پلمب شده و پرونده نیز برای بررسی هر چه بیشتر تحویل مراجع قضایی شد.

* پلمپ یک واحد تولیدکننده نان صنعتی غیرمجاز
همچنین یک واحد تولیدکننده نان صنعتی غیرمجاز در استان شناسایی شد و در بازرسی‌های انجام شده از این واحد تولیدی مقادیری نان صنعتی کشف و از فعالیت این واحد جلوگیری شد.
در بازرسی کارشناسان اداره نظارت بر مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی قم از خط تولید این واحد تولیدکننده نان‌های صنعتی که با حضور قاضی اداره تعزیرات حکومتی استان انجام گرفت، تخلفات بهداشتی متعددی از این واحد مشاهده شد.

نداشتن مسئول فنی در هنگام تولید محصول، استفاده از مواد اولیه غیرمجاز، بی‌توجهی به نکات بهداشت محیط، وجود حشرات در سالن تولید، رعایت نکردن اصول برچسب‌گذاری و غیر فعال بودن آزمایشگاه کنترل کیفیت از جمله تخلفات این واحد تولیدی گزارش شده است.

پرونده این واحد متخلف جهت بررسی هرچه بیشتر به مراجع قضایی ارسال شد.

شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در زمینه تهیه و تولید مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی مراتب را برای بررسی و پیگیری هرچه بیشتر با شماره ۰۹۶۴۶ معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قم در میان بگذارند.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1230
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما