جمعه ۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۹

جدیدترین برنامه جنرال موتورز

جنرال موتورز قصد دارد با پنج میلیارد دلار سرمایه‌گذاری، خانواده جدیدی از خودروهای کوچک‌تر شورولت را با همکاری شریک چینی‌اش سایک موتور برای بازارهای نوظهور طراحی و تولید کند.

13940216110702936943102

به گزارش اخبار خودرو به نقل از ایسنا، بزرگترین خودروساز آمریکا قصد دارد در چین، برزیل، هند و مکزیک خودرو تولید کرده و به سایر بازارهای نوظهور صادر کند اما این برنامه شامل آمریکا نخواهد بود.

نخستین مدل جدید شورولت تحت برنامه مذکور، مدل 2019 خواهد بود و انتظار می‌رود این برنامه به تولید بیش از دو میلیون خودرو در سال توسعه پیدا کند.

معماری هسته‌ای و موتور خودروهای جدید به طور مشترک با سایک موتور طراحی خواهد شد که یک خودروساز بزرگ چینی و شریک جنرال موتورز در جوینت ونچرهای مهم در چین است.

جنرال موتورز اعلام کرده است خط شورولت جدید جایگزین چندین مدل کنونی خواهد شد و این برنامه روی اقتصادهای بزرگ جهان و همچنین خرید قطعات در سطح محلی حساب می‌کند.

به گفته سخنگوی جنرال موتورز، بخشی از کار طراحی خط جدید شورولت توسط “پان اشیا تکنیکال اتوموتیو سنتر” انجام خواهد گرفت که جوینت ونچر جنرال موتورز و سایک با سهم 50-50 است. این جوینت ونچر در سال 2013 یک مرکز تحقیقات و توسعه جدید در شانگهای گشود.

جنرال موتورز در دهها شرکت چینی سهم دارد که شامل شرکتهای تولیدکننده خودروهای شاسی بلند و سدان و یک شرکت فاینانس خودرو است. این خودروساز آمریکایی بیش از 58 هزار کارمند در چین دارد.

به گفته مارک رئوس، نایب رییس بخش توسعه محصول جهانی جنرال موتورز، خط جدید شورولت شامل فناوریهای سخت افزاری و نرم افزاری پیشرفته در زمینه قابلیت اتصال، ایمنی و بهینگی مصرف سوخت خودرو خواهد بود.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، این خودروها توسط یک گروه بین المللی از مهندسان ساخته خواهند شد.

ماری باررا، مدیرعامل جنرال موتورز اوایل امسال پیشنهاد سرجیو مارچیونه، مدیرعامل فیات کرایسلر اتوموبیل را برای ادغام دو شرکت به منظور صرفه جویی در هزینه‌های طراحی و تولید خودروهای جدید رد کرد.

پروژه خودروهای کوچک جنرال موتورز واضح‌ترین نمونه از استراتژی باررا برای یکپارچه کردن برنامه‌های تولید خودرو و موتور خودرو در فعالیتهای جهانی این شرکت به جای ادغام شدن است.

مدلهای کامپکت کنونی جنرال موتورز مانند شورولت آوئو یا اونیکس از معماریهای مکانیکی طراحی شده توسط فعالیتهای کره ای یا اروپایی این شرکت استفاده می‌کنند اما نسل جدید این خودروها از قطعات مشترک استفاده خواهند کرد.

خودروهای کامپکت جدید جنرال موتورز با مدلهای ارزان قیمت رنو-نیسان الاینس، فولکس واگن و سایر خودروسازان رقابت خواهند کرد.

نویسنده : هوشمند امینی

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما