شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۲

بازگشت پرقدرت اسپرت‌های ژاپنی

مزدا، نیسان و حتی سوبارو ثابت کرده‌اند که بازیگران بزرگی در عرصه تولید این‌گونه خودروها هستند و در سال‌های آینده ما شاهد تولید کوپه‌های بسیار خوبی توسط این خودروسازان خواهیم بود.

اخبار خودرو -مزدا، نیسان و حتی سوبارو ثابت کرده‌اند که بازیگران بزرگی در عرصه تولید این‌گونه خودروها هستند  و در سال‌های آینده ما شاهد تولید کوپه‌های بسیار خوبی توسط این خودروسازان خواهیم بود. ولی سوال اصلی ما این است: کدام یک از این خودروها شما را بیشتر هیجان‌زده خواهد کرد؟ بیایید نگاهی به چند خودرو بیندازیم.

تویوتا سوپرا

شایعات زیادی مبنی بر تولید سوپرای جدید شنیده می‌شود. ما مطمئن هستیم که این اتفاق خواهد افتاد، اما کی، کجا و چگونه هنوز برای ما مشخص نشده است.

درباره این خودرو باید بگوییم که اصلا عجیب نیست اگر سیستم انتقال قدرت هیبریدی، گیربکس اتوماتیک و قدرتی بیش از 500 اسب بخار در آن دیده شود. برای آنهایی که عاشق سوپرا بودند این تغییرات بسیار زیادند ولی آن قدر خوب هستند که به واقع آدم را ذوق زده می‌کنند.

نیسان Z

با آنکه نیسان Z جایی نرفته بود (370Z) ولی از زمانی که با نام داتسون معرفی شد محبوبیت خود را از دست داد. نیسان سعی کرد تا برخی از قسمت‌ها را نو کند ولی واقعیت این است که Z باید از پا تا به سر نو شود.

در چند سال آینده شاهد حضور Z سبکی با موتور چهار سیلندر خواهید بود. درباره طراحی این خودرو هم می‌توان گفت که در طراحی کانسپت IDx می‌توان شباهت‌های بسیاری پیدا کرد.

مزدا RX-7

میاتا همیشه می‌تواند جواب دهد، مگر اینکه صحبت از RX-7 به میان آید. مزدا RX-7 همچون NSX و سوپرا متعلق به یک گروه کلاسیک است و قبل از بازنشستگی‌اش در اوایل دهه 2000  توانسته بود کانون توجه بسیاری از علاقه‌مندان به اتومبیل‌های اسپرت قرار گیرد.

شایعات زیادی درباره تولد دوباره RX-7 به گوش می‌رسد ولی به نظر می‌رسد هیچکدام از آن‌ها بر پایه واقعیت نباشند. به واقع درباره این یکی نمی‌توانیم با قاطعیت صحبت کنیم.

هوندا S2000

به نظر می‌رسد بعد از NSX هوندا قصد دارد دوباره روی S2000 که به شدت مورد علاقه آمریکایی‌ها بوده کار کند. به نظر می‌رسد که S2000 جدید قرار است ظاهری شبیه به NSX، سقف کانورتیبل داشته باشد و ما امیدواریم که گیربکس این خودرو از نوع دستی باشد.

سوبارو BRZ STI

سوبارو BRZ خودرویی دوست‌داشتنی است ولی عاشقان آن دیگر نمی‌توانند با 200 اسب بخار قدرت کنار بیایند. نسخه پرقدرت‌تر این خودرو در راه است و با غرور و افتخار پسوند STI را یدک می‌کشد.

نویسنده : هوشمند امینی

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما