سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۳:۴۸

تنهایی عامل افزایش وزن است

مردم وقتی دچار احساس تنهایی و افسردگی می‌شوند به دنبال غذاهایی می‌گردند که آنان را آرام و راضی کنند.

پزشکان در یک مطالعه جدید دریافته‌اند که تنهایی می‌تواند باعث افزایش وزن و چاقی شود.

به گزارش ایسنا، روانشناسان می‌گویند: جهان به دلیل وجود فناوریهایی مثل اینترنت و تلفن همراه به یک دهکده جهانی تبدیل شده است اما بسیاری از مردم دنیا هنوز با تنهایی و نگرانیها و نابسامانی‌های احساسی دست به گریبان هستند که اغلب به پرخوری و افزایش وزن به طور جدی و خطرناک تبدیل می‌شود.

روزنامه دیلی اکسپرس در این باره گزارش داد: دکتر ماری جو راپینی، روان درمان مرکز کنترل وزن متدودیست در شهر هوستون آمریکا در این باره اظهار داشت: مردم وقتی دچار احساس تنهایی و افسردگی می‌شوند به دنبال غذاهایی می‌گردند که آنان را آرام و راضی کنند. برخی از آنها کم‌کم وزنشان بیشتر می‌شود و از ظاهر خود احساس رضایت و اعتماد به نفس بالاتری پیدا می‌کنند اما در نهایت این افزیش وزن آنها را به افسردگی عمیق‌تر فرو می‌برد.

دکتر راپینی می‌گوید برای انسان بیان کردن خودش، موضوع بسیار مهمی است و برای اشخاصی که در تنهایی زندگی می‌کند این بیان خود می‌تواند با کشیدن نقاشی‌هایی از چهره خودشان و یا نوشتن احساساتشان، سرودن شعر یا نوشتن داستانهای کوتاهی از شرایط زندگی‌شان صورت گیرد، اما بهترین راهکار صحبت کردن با دیگران و حتی بهتر از آن شرکت کردن در فعالیتهای گروهی و دسته جمعی است.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1305
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما