سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۴:۳۸

نرخ رشد ۸۷ اعلام نشد؛۸۸ اعلام شد!

معاون اقتصادی بانک مرکزی رشد اقتصادی سال ۸۷ را اندک و رشد اقتصادی سال ۸۸ را با نفت ۳.۵ درصد و بدون نفت ۴.۳ درصد اعلام کرد.

معاون اقتصادی بانک مرکزی رشد اقتصادی سال ۸۷ را اندک و رشد اقتصادی سال ۸۸ را با نفت ۳.۵ درصد و بدون نفت ۴.۳ درصد اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، حسین قضاوی در همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی در مورد آخرین ارقام رشد اقتصادی گفت:‌ این ارقام البته هنوز نهایی نشده‌اند اما می‌توان به آن‌ها اتکا کرد.

وی گفت:‌ در سال ۸۷ سرمازدگی و خشکسالی باعث رشد منفی بخش کشاورزی به میزان ۱۱.۳ شد. بخش نفت هم به دلیل تولید صیانتی که عاملی بود برای رهیافت‌های احتیاطی در تولید نفت و سهمیه بندی اوپک رشد منفی دو درصدی داشت. در بخش صنایع و معادن رشد ۴.۶ درصدی و در بخش خدمات در سال ۸۷ شاهد رشد دو درصدی بودیم برآیند این‌ها موجب شد در سال ۸۷ رشد اقتصادی اندک رقم بخورد.

وی رقم دقیقی در مورد رشد اقتصادی ۸۷ اعلام نکرد.

معاون اقتصادی بانک مرکزی به رشد بخش‌های مختلف اقتصاد در سال ۸۸ اشاره کرد و گفت:‌ بخش کشاورزی در این سال با یک جهش ۲۸ درصدی نسبت به سال قبل به رشد ۱۶.۴ درصد رسید بخش صنایع رشد ۱.۹ درصدی داشت و بخش خدمات رشد ۲.۳ درصد.

به گفته وی زیر بخش‌های بخش صنعت در سال ۸۸ اوضاع بهتری داشتند اما روند رشد در بخش‌های دیگر مربوط به معادن کمتر بود.

وی گفت:‌ درنهایت در سال ۸۸ رشد اقتصادی با نفت ۳.۵ درصد و بدون نفت ۴.۳ درصد بود.

قضاوی وضعیت اقتصادی سال ۸۹ را با توجه به آمار و ارقام زیر بخشی که اعلام شده بهتر از دو سال قبل ارزیابی کرد و گفت:‌ انتظار می‌رود رشد اقتصادی بهتری برای سال ۸۹ داشت.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1313
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما