دوشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۴:۰۱

مجوز واردات 8 مدل خودروي سواري و 3 مدل تجاري صادر شد

رئيس كارگروه خودروي سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران از صدور مجوز واردات 8 مدل خودروي خارجي و 3 مدل خودروي تجاري توسط وزارت صنايع خبر داد و گفت: تأييديه لازم براي واردات اين خودروها توسط وزارت صنايع صادر و جهت ثبت سفارش به وزارت بازرگاني ارائه شده است.

محمدرضا روشني مقدم در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت:‌ وزارت صنايع پس از بررسي تقاضاي واردات خودرو با ورود 8 مدل خودروي سواري خارجي و 2 يا 3 مدل خودروي تجاري موافقت كرده است.
وي تصريح كرد‌: اين ليست براي وزارت بازرگاني ارسال شده تا مجوز لازم جهت واردات خودروها توسط وزارت بازرگاني نيز صادر شود.
به گفته وي، خودروهاي وارداتي از نظر استانداردهاي اجباري و ارائه شبكه خدمات پس از فروش مورد بررسي قرار گرفتند و در نهايت براي واردات 8 برند خارجي در زمينه سواري و 3 محصول تجاري مجوز صادر شده است.
روشني‌ مقدم با بيان اينكه وزارت صنايع استانداردهاي مربوط به خودروهاي وارداتي را بررسي و تطابق آنها را با استانداردهاي مورد قبول كشور مورد ارزيابي قرار مي‌دهد، گفت: اين استانداردها به ويژه از نظر آلايندگي بررسي مي‌شود و علاوه بر اين، شركت‌هاي وارد كننده بايد خدمات پس از فروش مناسبي را براي خودروهاي وارداتي ارائه دهند كه در اين زمينه شبكه خدمات پس از فروش شركت‌ها مورد ارزيابي قرار مي‌گيرد.
وي تأكيد كرد:‌ وزارت صنايع پس از حصول اطمينان در اين مورد مجوز لازم را صادر و درخواست واردات را جهت ثبت سفارش به وزارت بازرگاني ارسال مي‌كند.
رئيس كارگروه خودروي سازمان گسترش با بيان اينكه واردات خودرو نيازمند تصويب در شوراي سياست‌گذاري خودرو نيست، افزود: اين مسئله در وزارت صنايع گردش كار مخصوص خود را دارد و از نظر رعايت استانداردهاي اجباري و ارائه خدمات پس از فروش ارزيابي مي‌شود.

نویسنده : هوشمند امینی

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1355
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما