دوشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۱:۲۶

واگذاری ستاره‌ایران و تاپ‌خودرو ایران‌خودرو

گروه صنعتی ایران خودرو در راستای کاهش تصدی گری خود و مشارکت بیشتر بخش خصوصی در زنجیره تامین و نیز کوچک سازی ساختار گروه، سهام شرکت های ستاره ایران و تاپ خودرو را به صورت مزایده واگذار می کند.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از ایکوپرس، تعداد سهام قابل واگذاری شرکت ستاره ایران به صورت بلوکی، هزار سهم و تاپ خودرو هفت هزار سهم است.
قیمت پایه فروش سهام هر دو شرکت جمعاً ۱۲۰ میلیارد ریال و رقم سپرده شرکت در مزایده، سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تعیین شده است.
این گزارش حاکی است، ۴۰ درصد از ارزش سهام مورد نظر، به صورت پیش پرداخت و مابقی آن به صورت اقساط در مدت سه سال با نرخ ۱۷ درصد دریافت می شود.
شایان ذکر است، شرکت تولیدی خدماتی ستاره ایران (نمایندگی خودرو سواری بنز ) به واردات و فروش خودرو، خدمات پس از فروش می پردازد و ۶۶.۷ درصد متعلق به ایران خودرو دیزل و ۳۳.۳ درصد متعلق به تاپ خودرو است.
شرکت تاپ خودرو نیز تولید کننده سواری بنز و ۱۰۰ درصد به ایران خودرو دیزل تعلق دارد.
آگهی مزایده فروش سهام شرکت های تولیدی خدماتی ستاره ایران و تاپ خودرو در روزنامه ایران روزهای یکشنبه و سه شنبه اول و سوم خرداد ۹۰ و روزنامه دنیای اقتصاد دو شنبه و چهار شنبه دوم و چهارم خرداد ۹۰ و در وب سایت ایران خودرو درج می شود.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1370
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما