چهارشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۰:۱۷

واردات برنج از اول مردادماه ممنوع می شود

وزیر جهاد کشاورزی از ابلاغ ممنوعیت واردات برنج در زمان عرضه تولید داخل در روزهای آینده به وزارت بازرگانی و گمرک کشور خبر داد و گفت : واردات برنج به کشور از اول مردادماه تا پایان آذر ماه ممنوع می شود.

\’صادق خلیلیان\’ در حاشیه افتتاح بزرگترین کشتارگاه صنعتی طیور کشور در آمل به خبرنگاران گفت: این اقدام در راستای ممنوعیت عرضه برنج خارجی در زمان تولید و توزیع برنج داخلی صورت می گیرد.
به گزارش ایرنا، وی اظهار داشت: بنا به دستور رییس جمهوری و براساس ماده ۱۶ قانون افزایش بهره وری این اختیار به وزارت جهادکشاورزی داده شد تا زمان ورود محصولات کشاورزی تنظیم و نیازسنجی شود.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ابلاغ و اجرای ممنوعیت ورادات برنج از اول مردادماه تا دیماه سال گذشته، بیان داشت: سیاست وزارت جهادکشاورزی استفاده از تولید داخل است و در صورت نیاز به برخی محصولات در حد مشخصی اقدام به واردات خواهد شد.
خلیلیان از بیان میزان واردات برنج به کشور در سال گذشته خودداری کرد و افزود : میزان واردات محصولات کشاورزی طی سال گذشته از نظر وزنی حدود ۲۷درصدکاهش داشت که به طور حتم این روند کاهش در سال جاری ادامه خواهد یافت و شاهد کاهش واردات محصولات کشاورزی خواهیم بود.
خلیلیان با تاکید بر لزوم ساماندهی واردات محصولات کشاورزی، گفت: به منظور حمایت از تولید محصولات داخلی، واردات کشور باید مدیریت و ساماندهی شود.
وزیر جهاد کشاورزی در مورد توسعه مکانیزاسیون کشت برنج در مازندران نیز گفت: در برنامه پنجم توسعه اقتصادی و اجتماعی توجه جدی به امر مکانیزاسیون برنج شد و در این راستا تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری شمال کشور در اولویت قرار گرفت.
خلیلیان با اشاره به نشای مکانیزه حدود ۳۰ هزار هکتار از شالیزارهای مازندران طی سال جاری، افزود : پیش بینی می شود تا سال ۹۲ بخش عمده ای از مراحل کشت و برداشت برنج در کشور به روش مکانیزه انجام شود.
وزیرجهاد کشاورزی روز سه شنبه برای افتتاح بزرگترین کشتارگاه صنعتی طیور کشور به شهرستان آمل سفرکرد.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1383
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما