شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۰ - ۸:۳۲

تدوین آیین‌نامه جابه‌جایی شماره موبایل

برای انجام عملیات ترابرد شماره، مشترک یک اپراتور باید درخواست خود را با ارائه روگرفت سند اشتراک، به صورت کتبی و حضوری به اپراتور پذیرا ارائه کند. این درخواست باید حاوی هرگونه مدارک یا اطلاعاتی که برای ترابرد لازم است، نظیر شماره مورد درخواست ترابرد، نام، مشخصات و نشانی اقامتگاه مشترک و برای اشخاص حقیقی همراه با روگرفت شناسنامه و کارت ملی و برای اشخاص حقوقی همراه با روگرفت اساسنامه سند موسس آنها باشد.

در صورت تصویب این آیین‌نامه مشترکان می‌توانند با حفظ شماره تلفن، اپراتور خود را تغییر دهند

سرانجام پس از مدت‌ها آیین‌نامه مربوط به جابه‌جایی شماره موبایل مشترکان تلفن همراه بین اپراتورها توسط سازمان تنظیم مقررات کشور تدوین شد. هر چند که این آیین‌نامه هنوز به تصویب نهایی نرسیده و رگولاتور هم از صاحبنظران برای بررسی و ارائه پیشنهادها نسبت به این آیین‌نامه دعوت به عمل آورده است، اما به هر حال آنچه در این بین از اهمیت برخوردار است نهایی شدن این آیین‌نامه پس از زمانی نزدیک به دو سال است.

سازمان تنظیم مقررات همچنین عنوانی جالب را برای این آیین‌نامه در نظر گرفته است. عنوانی که شاید هیچ کاربر تلفن همراهی یا نتواند آن را به درستی تلفظ کند یا بر فرض تلفظ هم نمی‌تواند رابطه‌اش را با جابه‌جایی شماره بین اپراتورها درک کند. ضوابط و مقررات اصول حاکم بر «ترابردپذیری» شماره‌های تلفن موبایل (Mobile Number Portability) عنوانی است که سازمان تنظیم مقررات روی این آیین نامه گذاشته و آن را برای طرح در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تدوین می‌کند.

اصول حاکم بر «ترابردپذیری» شماره‌های موبایل این امکان را به مشترکان می‌دهد که بدون جابه‌جایی و تغییر شماره تلفن، اپراتور موبایل خود را تعویض کنند. این طرح که از سال گذشته به شکل جدی‌تر از قبل در دستور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مطرح شده به دلیل سیستم شماره گذاری اپراتورهای تلفن همراه، نیازمند امکانات فنی و حقوقی است که بسیار زمانبر خواهد بود، اما گفته شده تاکنون دو اپراتور همراه اول و ایرانسل موافقت خود را در این باره اعلام کرده‌اند. با این حال مسوولان سازمان تنظیم مقررات معتقدند که اصول حاکم بر آیین‌نامه جابه‌جایی شماره مشترک بین اپراتورها مختص دو اپراتور فعلی نخواهد بود و اپراتورهایی را که پس از این نیز وارد فضای ارتباطی کشور می‌شوند شامل می‌شود.

چگونگی انتقال شماره
برای انجام عملیات ترابرد شماره، مشترک یک اپراتور باید درخواست خود را با ارائه روگرفت سند اشتراک، به صورت کتبی و حضوری به اپراتور پذیرا ارائه کند. این درخواست باید حاوی هرگونه مدارک یا اطلاعاتی که برای ترابرد لازم است، نظیر شماره مورد درخواست ترابرد، نام، مشخصات و نشانی اقامتگاه مشترک و برای اشخاص حقیقی همراه با روگرفت شناسنامه و کارت ملی و برای اشخاص حقوقی همراه با روگرفت اساسنامه سند موسس آنها باشد.

اپراتور پذیرا ظرف مدت حداکثر ۴۸ ساعت از دریافت تقاضانامه مزبور، روگرفتی از تقاضانامه و مدارک شناسایی را برای اپراتور فرستنده ارسال می‌کند، اپراتور فرستنده مکلف است ظرف حداکثر ۴۸ ساعت از تاریخ دریافت روگرفت‌ها، این اسناد را بررسی کرده و در صورت احراز صحت آنها، تاییدیه‌ای برای اپراتور پذیرا ارسال نماید، چنانچه درخواست به دلایلی قابلیت ترتیب اثر نداشته نباشد، اپراتور فرستنده با ذکر دلایل رد درخواست، سندی مبنی بر عدم تایید درخواست، برای اپراتور پذیرا خواهد فرستاد، در صورت اخیر بدیهی است که مشترک می‌تواند با رفع نقایص و فراهم آوردن شرایط، درخواست خود را دوباره به اپراتور پذیرا تقدیم نماید.

در صورتی که مشترک بخواهد شماره خود را به اپراتور سابق ترابرد نماید، درخواست به اپراتور فرستنده اول (اپراتور پذیرای فعلی) داده شده و بررسی درخواست وی توسط اپراتور پذیرای اول (اپراتور فرستنده فعلی) و با استفاده از مستندات قبلی و استعلامات مورد نیاز از اپراتور سابق و پایگاه داده مرکزی صورت خواهد گرفت.

تعهدات اپراتورها نسبت به مشترکان
اطلاع‌رسانی کامل تمام اپراتورهای فعال در مورد ترابرد پذیری شماره به مشترکین خود از طرق مختلف. اطلاع‌رسانی کافی توسط اپراتور پذیرا در مورد حقوق و تعهدات مشترک جدید. اعطای اختیار کامل به مشترکین در زمینه تقاضای ترابرد شماره، انتخاب نوع خدمات سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری و انتخاب اپراتور مورد نظر به صورت آزادانه. اعطای حق صرف نظر از ترابرد شماره به مشترک در تمامی مراحل. حفظ سایر اطلاعات مشترک در جریان ترابرد شماره توسط اپراتورها.

برخی از نکات این آیین‌نامه

مشترک باید به ازای هر شماره مبلغی بابت انجام عملیات مزبور به اپراتور پذیرا پرداخت نماید که این مبلغ هنوز نهایی نشده است.

مشترک موظف است پس از اطلاع اپراتور پذیرا، ظرف مدت ۲۰ روز برای دریافت سیم‌کارت جدید خود به اپراتور پذیرا مراجعه نماید.

خدمات‌رسانی توسط اپراتور پذیرا به مشترک جدید با همان قیمت و کیفیت خدمات ارائه‌شده به مشترکین عادی است.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1434
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما