یکشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۱:۵۸

موتورسيكلت‌ها هم مشمول طرح «زوج وفرد» شوند

معاون عمراني استاندار تهران، گفت: استانداري تهران پيشنهادي مبني بر مشمول شدن حذف تردد موتورسيكلت‌هاي در محدوده طرح ترافيك و زوج و فرد را به شوراي عالي ترافيك رائه كرده است.

محمد رضا محمودي در گفت‌وگو با ايسنا، با اعلام اين خبر، گفت: انتظار مي‌رود با تصويب اين پيشنهاد از ميزان آلودگي ناشي از اين موتورسيكلت‌ها كاسته مي‌شود.

وي افزود: جلسه اختصاصي مربوط به ساماندهي موتورسيكلت‌ها در اين هفته و با حضور دست‌اندركاران حوزه مديريت شهري شامل وزارت بازرگاني، محيط زيست استان تهران، شهرداري و استانداري تهران و سازندگان اين موتورسيكلت‌ها تشكيل مي‌شود تا در زمينه توليد، واردات و عرضه، استانداردها و نقش اين موتورسيكلت‌ها در آلودگي هوا تصميم‌گيري شود.

معاون عمراني استاندار تهران در ادامه عنوان كرد: كارگروه آلودگي هواي تهران به شوراي عالي ترافيك و كارگروه صنعت و معدن پيشنهاد داده‌اند تا محدوديتي را براي تردد موتورسيكلت‌هاي برقي در طرح زوج و فرد قائل نشوند. همچنين براي توليدكنندگان اين موتورسيكلت‌ها معافيت مالياتي و توليد در محدوده 120 كيلومتري تهران در نظر گرفته شود.

وي با بيان اينكه با اجراي طرح زوج و فرد و تغيير ساعت اداري كارمندان دولت، شاهد ترافيكي روان در تهران هستيم، عنوان كرد: در ساعات پر ترافيك عصرگاهي در محدوده طرح زوج و فرد گره كور ترافيكي مشاهده نمي‌شود و ترافيك روان است.

محمودي در پايان تاكيد كرد: تصميم جديدي براي تغيير ساعت كاري كارمندان و تردد اصناف گرفته نشده است.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1471
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما