سه شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۰ - ۹:۰۱

واردات کامیون‌های دست دوم

واردکنندگان کامیونهای دست دوم خارجی باید در قبال کیفیت این محصولات و هرگونه مشکل احتمالی آنها در آینده پاسخگو باشند.

مسعود هراتی‌فر – مدیرعامل بهمن دیزل، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان مطلب بالا افزود: واردات کامیون‌های دست دوم خارجی جو بی‌اعتمادی به تولیدکنندگان داخلی را تشدید می‌کند، در حالیکه در صورت اعتماد به تولیدکنندگان داخلی و تقویت آن‌ها از نظر منابع مالی و تقاضای بازار، آنها ظرفیت پاسخگویی به تمام نیاز بازار داخل را دارند.

وی با بیان این‌که در غیر این صورت شاهد وجود ظرفیت‌های خالی در خودروسازان تجاری خواهیم بود، خاطرنشان کرد: فعالیت با ظرفیت پایین تا حدی صرفه اقتصادی تولیدکنندگان در تولید خودروهای تجاری را تحت‌ تاثیر قرار داده و قیمت تمام شده محصولات را نیز افزایش می‌دهد.

وی ادامه داد: از آن سو نیز تولیدکنندگان داخلی باید به دنبال افزایش کیفیت و تنوع محصولات تولیدی خود باشند تا بتوانند تمام تقاضاهای متنوع موجود در بازار را پاسخ دهند.

او خاطرنشان کرد: در مجموع اگر قرار است واردات خودروهای دست دوم تجاری به هر دلیلی صورت گیرد، این کار باید توسط یکی از تولیدکنندگان داخلی و نه تجار و واسطه‌ها انجام شود تا این تولیدکننده مسئولیت موضوعاتی همچون خدمات پس از فروش این خودروها را نیز بر عهده گیرد.

هراتی‌فر تصریح کرد: همچنین شرکت واردکننده کامیونهای دست دوم خارجی باید در قبال کیفیت این کامیونها و هر نوع مشکل احتمالی آنها در آینده پاسخگو باشد؛ همانگونه که تولیدکنندگان داخلی نیز در قبال کیفیت تولیدات خود پاسخگو و البته تحت نظارت هستند.

به گزارش ایسنا، سال گذشته مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای واردات کامیونهای دست دوم با طول عمر حداکثر سه سال کارکرد را آزاد اعلام کرد. اخیرا نیز شنیده شده یکی از بنگاه‌های داخلی با استفاده از این مصوبه و با کمک یکی از بانک‌های تجاری درصدد واردات تعداد قابل توجهی کامیون دست دوم به داخل کشور است.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1484
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما