سه شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۴:۱۳

حذف تدریجی تعرفه واردات خودرو یکی از راهکارهای پیوستن ایران به WTO

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت : پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی امری اجتناب ناپذیر است و پرداختن به زیر ساختها یکی از ضروریات به شمار می آید.

به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت : پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی امری اجتناب ناپذیر است و پرداختن به زیر ساختها یکی از ضروریات به شمار می آید.
حمید رضا فولادگر در ادامه گفتگو با خبر خودرو افزود : ایران برای ورود به روند اقتصاد بازار جهانی و دست یابی به موفقیت ها چاره ای جز پیوستن به سازمان تجارت جهانی WTOنخواهد داشت .
وی با بیان اینکه بدون تقویت ساختار بخشهای صنعتی بویژه صنعت خودرو ، عضویت در WTOتقریبا ممکن نخواهد بود ، گفت : در اقتصاد بازرا جهانی قیمت خودرو باید قابل رقابت با تولیدات سایر کشور ها باشد ضمن آنکه یکی از راهکارهای تقویت کیفیت تولید خودرو در داخل ، ازمیان برادشتن تعرفه واردات خودرو به کشور است .
وی تصریح کرد : هنگامیکه با حذف تعرفه واردات ،خودروهای تولید داخل براحتی به بازار های جهانی راه یابند آنگاه عضویت در WTOمساله ای غامض نخواهد بود . به همین دلیل یکی از راهکارهای تقویت کیفیت تولید خودرو در ، حذف تعرفه واردات خودرو به کشور بشمار می آید .
فولادگر با تاکید بر حذف تعرفه واردات برای ایجاد رقابت در صنعت خودرو گفت : پرداختن به زیر ساختهای لازم برای پیوستن به سازمان تجارت جهانی ، قطعا شکوفائی را برای صنعت خودرو کشور به همراه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه در حال حاضر توانائی پیوستن بهWTO درکشور احساس نمی شود ،خاطر نشان کرد : ایران تا پذیرش نهائی در سازمان تجارت جهانی حدود ۸ سال فرصت دارد تا زمینه که برای عضویت در این سازمان مهیا سازد .

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1492
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما