سه شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۴:۲۶

اظهار نظر شورای رقابت در خصوص معامله عمده ایران خودرو اعلام شد

نظر قطعی در این زمینه در حال حاضر به شرکت بورس فکس شده که طبق آن گفته شده چنانچه معامله مذکور منجر به دستیابی به صندلی مدیریتی برای خریدار نشود اشکالی نداشته و حال آنکه صندلی مدیریتی نمی توانند داشته باشند چرا که زیر مجموعه ایران خودرو هستند.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از بورس نیوز، رییس شورای رقابت نتیجه نهایی بررسی معامله بلوک ۴.۹ درصدی ایران خودرو را اعلام کرد .

جمشید پژویان در زمینه نظر نهایی شورای رقابت درباره معامله عمده ایران خودرو اظهار داشت : نظر قطعی در این زمینه در حال حاضر به شرکت بورس فکس شده که طبق آن گفته شده چنانچه معامله مذکور منجر به دستیابی به صندلی مدیریتی برای خریدار نشود اشکالی نداشته و حال آنکه صندلی مدیریتی نمی توانند داشته باشند چرا که زیر مجموعه ایران خودرو هستند.

دوم آنکه شرکت زیر مجموعه های سایپا در این رقابت غیر قانونی بوده و حق ورود به رقابت را نداشته اند .

وی در برابر سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه آیا این معامله از دید شورای رقابت در حال حاضر ابطال می شود ؟ پاسخ داد : باید دید که آیا تجمیع سهام خریداری شده با سهام تحت تملک خریدار منجر به دستیابی به یک کرسی مدیریتی می شود یا خیر ؟ در صورت تحقق چنین چیزی از نظر شورای رقابت معامله باید ابطال شود .

این مقام مسئول با بیان اینکه نظر شورای رقابت در رابطه با این معامله قطعی و به هیچ وجه قابل بررسی در هیأت تجدید نظر نیست افزود : اینکه گفته می شود خریدار این بلوک می تواند پس از قطعی شدن از طریق لابی کردن با سایر شرکت های هم گروه اقدام به جمع آوری رای و به هر شکلی یک صندلی مدیریتی را اشغال کنند بطور قطع شورای رقابت در موضوع وارد شده و باید آشکار شود که این کرسی از کجا انتخاب شده است .

در عین حال علی صحرایی ، مدیر نظارت بر بازار شرکت بورس از واریز وجه نقد ۱۰ درصدی معامله عمده ایران خودرو از سوی خریدار خبر داد و گفت : تا این لحظه فکس ارسالی از سوی شورای رقابت به دست ما نرسیده که پس از رویت آن اطلاع رسانی می شود .

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1493
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما