یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۶:۲۴

ممنوعیت تردد وانت‌های بالای ۲۵ سال و تمدید مهلت ثبت‌نام خروج وانت‌های فرسوده

قائم مقام معاونت نوسازی ناوگان ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت با اشاره به اجرای آیین‌نامه ممنوعیت تردد وانت‌های بالای ۲۵ سال عمر، از تمدید مهلت ثبت نام در طرح جایگزینی وانت‌های فرسوده خبر داد.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از فارس، امیر رضا رجبی امروز (شنبه) در نشست خبری با اعلام خبر تمدید مهلت ثبت نام طرح جایگزینی وانت‌های فرسوده، گفت: مهلت ثبت نام در این طرح ۱۵ روز بوده است که ظرف امروز و فردا مهلت ثبت نام در این طرح تمام می‌شود؛ بنابر این زمان ثبت‌نام را تا روز پنج‎شنبه ۱۸ شهریور تمدید کردیم.

وی با اشاره به درخواست‌های مردم مبنی بر تمدید این مهلت ثبت نام افزود: با توجه به قرار داشتن در ماه مبارک رمضان و کاهش ساعات کاری مراجعه‌کننده‌ها فرصت کافی برای تکمیل پرونده خود نداشتند بنابراین در کمیته این موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

رجبی با اعلام این خبر مبنی بر این‌‌که مهلت ثبت نام وانت‌های فرسوده تا پایان روز پنج‎شنبه ۱۸ شهریور تمدید شد، بیان کرد: در این طرح گروه خودروساز بهمن و زامیاد با همکاری بانک ملت شرایط خوبی را برای ثبت نام وانت‌های مدل‌های ۵۴ تا ۶۲ فراهم کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه نیمی از ظرفیت تکمیل شده است، اظهار داشت: دارندگان وانت‌های فرسوده هر چه سریعتر نسبت به ثبت‌نام و تکمیل پرونده اقدام کنند.

تردد وانت‌های فرسوده از بهمن ممنوع می‌شود
———————————————————-

وی در ادامه با دادن هشدار به دارندگان وانت‌های فرسوده افزود: وانت‌هایی با عمر بالای ۲۵ سال یعنی مدل ۶۴ و پایین‌تر از آن از ابتدای بهمن مشمول آیین‌نامه ممنوعیت تردد می‌شوند؛ بنابراین هر چه سریعتر دارندگان وانت‌ها نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند قبل از اینکه زمان اجرای آیین‌نامه ممنوعیت تردد وانت‌ها فرا برسد.

قائم مقام معاونت نوسازی ستاد مدیریت حمل ونقل سوخت در رابطه با وانت‌های مدل ۵۴ به پایین که مشمول طرح جایگزینی نمی‌شوند، اظهار داشت: این گروه نیز می‌توانند از طرح‌های نقدی نسبت به تعویض وانت فرسوده خود استفاده و اقدام کنند.

پایان ثبت‎نام طرح جایگزینی مینی‌بوس‌های فرسوده به تکمیل ظرفیت بستگی دارد
——————————————————————————————————

رجبی در ادامه به ثبت نام طرح خروج مینی‌بوس‌های فرسوده اشاره کرد و گفت: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته با سازمان راهداری حمل و نقل جاده‌ ای، ۲ هزار و ۵۰۰ مینی‌بوس فرسوده قرار است با شرایط ویژه از رده خارج شوند.

وی با اعلام این خبر که ثبت نام مینی‌بوس‌های فرسوده همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: با توجه به هماهنگی صورت گرفته با سازمان راهداری حمل و نقل جاده‌ای قرار شد زمان خاصی را اعلام نکنیم، اما در صورت تکمیل ظرفیت سایت ثبت نام بسته می‌شود.

رجبی در ادامه با بیان اینکه مالکان مینی‌بوس‌های فرسوده باید هر چه سریعتر برای استفاده از شرایط این طرح اقدام کنند، گفت: با توجه به تسهیلات ۸ میلیون تومانی، پرداخت ۳ میلیون تومان به عنوان ارزش گواهی اسقاط از سوی ناوگان ستاد حمل ونقل سوخت و وام ۲۰ میلیون تومانی شرایط خوبی ایجاد شده است و فکر نمی‌کنم پس از این قابل تکرار باشد.

قائم مقام معاونت نوسازی ستاد مدیریت حمل ونقل سوخت گفت: ثبت نام مینی‌بوس‌ها در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده به ظرفیت بستگی دارد و پس از تکمیل ظرفیت، ثبت نام تمام می‌شود.

ممنوعیت تردد مینی‌بوس‌های فرسوده به تدریج آغاز می‌شود
————————————————————————–

وی با اشاره به این‌که مینی‌بوس‌های فرسوده به تدریج مشمول ممنوعیت تردد خواهند شد، گفت: هر چه سریعتر دارندگان مینی‌بوس‌های فرسوده برای ثبت نام در این طرح اقدام کنند.

رجبی در ادامه گفت: مینی‌بوس‌های بالای ۳۰ سال با پلاک (ع) و البته دارای کارت هوشمند شامل ثبت نام در این طرح هستند.

به‌خلاف مصوبه دولت تولید وانت‌های بنزین سوز همچنان ادامه دارد
——————————————————————————

قائم مقام معاونت نوسازی ستاد مدیریت حمل ونقل سوخت همچنین درباره اجرایی نشدن مصوبه دولت مبنی بر عدم تولید وانت‌های بنزین سوز با مصرف سوخت بیش از ۱۰ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر، گفت: سال گذشته دولت مصوبه‌ای در این زمینه داشت و بر اساس آن از ابتدای سال ۸۹ وانت‌های بنزین سوز با مصرف بالای ۱۰ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر نباید تولید شود.

وی با اشاره به پیگیری طرح خروج خودروهای فرسوده، گفت: امیدواریم همزمان اجرای مصوبه عدم تولید وانت‌های بنزین سوز با مصرف بالای ۱۰ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر نیز پیگیری شود.

نویسنده : هوشمند امینی

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=15
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما