شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۱:۳۳

تیونینگ حرفه ای خودرو در آپکو انجام می شود

تیونینگ حرفه‌ای موتور خودرو به زودی و برای نخستین‌بار در ایران از سوی شرکت خودروهای سفارشی ایران خودرو (آپکو) اجرایی خواهد شد.

به گزارش دنیای خودرو، این پروژه که حاصل همکاری آپکو و تیونر معروف آلمانی SKN است به گونه‌ای استاندارد، کاهش مصرف سوخت خودرو را در پی خواهد داشت.
اهمیت موضوع کاهش مصرف سوخت در حالی مطرح است که هم اکنون روش‌های مقطعی و غیراستانداردی به مردم معرفی شده که تبعات زیادی برای مشتریان به همراه خواهد داشت.
در این گزارش آمده است، آپکو در مقطع فعلی به روش Chip Tuningتیونینگ موتور بدون تغییر در قطعات آن تیونینگ حرفه‌ای در ایران را آغاز می‌کند، این روش به صورت کاملا علمی و مبتنی بر روش‌های مهندسی و توسعه و با همکاری شرکت SKN آلمان از حدود یک سال پیش به صورت جدی در شرکت آپکو مدنظر قرار گرفت.
پس از امضای قرارداد، تجهیزات مورد نیاز تهیه و در انتهای سال ۸۹ آموزش‌های لازم انجام و گواهینامه‌های افراد متخصص نیز توسط این شرکت صادر شد‌.
براساس این گزارش، برای حصول اطمینان از نتایج طرح در خصوص کاهش مصرف سوخت دو دستگاه خودرو سمند و پژو ۲۰۶ به آلمان ارسال شد تا تست‌های نهایی و Fine Tune در محل تیونر آلمانی و با استفاده از تجهیزات آنها انجام شود.
در حال حاضر تست‌ها به اتمام رسیده و نتایج رضایت‌بخش آن که به تایید TUV آلمان نیز رسیده حکایت از کاهش حدود ۱۵ درصد مصرف سوخت در سمند و ۱۲ درصد در پژو ۲۰۶ بدون کاهش توان موتور را دارد.
شایان ذکر است شرکت SKN آلمان یکی از بزرگترین تیونرهای حرفه‌ای اروپایی در زمینه Chip Tuning است که آپکو موفق به اخذ نمایندگی انحصاری شرکت مذکور در ایران شده است.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1566
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما