شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۰ - ۰:۵۱

تحقیق و تفحص از سایپا زمان زیادی نمی‌برد

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه طرح تحقیق و تفحص از سایپا یکشنبه یا سه‌شنبه هفته آینده از سوی هیئت رئیسه به کمیسیون صنایع ارجاع می‌شود، پیش بینی کرد تحقیق و تفحص از سایپا در مدت یک ماه به نتیجه برسد

حمیدرضا فولادگر در گفت‌‌وگو با فارس، اظهار داشت: طرح تحقیق و تفحص از سایپا نیز که در صحن علنی مجلس رأی آورد هفته آینده از سوی هیئت رئیسه مجلس به کمیسیون صنایع ارجاع داده می‌شود و پس از آن با انتخاب اعضای کارگروه مربوطه، کار تحقیق و تفحص آغاز خواهد شد.
وی پیش‌بینی کرد، طرح تحقیق و تفحص از سایپا یکشنبه یا سه‌شنبه هفته آینده از سوی هیئت رئیسه به کمیسیون صنایع ارجاع داده شود.
فولادگر افزود: طبق قانون، مدت زمان انجام تحقیق و تفحص ۶ ماه است ولی تحقیق و تفحص از سایپا زمان زیادی نمی‌برد و پیش‌بینی می‌شود در مدت یک ماه به نتیجه برسد.

* تأخیر در طرح ممنوعیت ادغام برای جلوگیری تشدید جو بین دولت و مجلس

عضو کمیسیون صنایع مجلس در ادامه با اشاره به تهیه طرحی برای تعویق ادغام وزارتخانه‌ها در دولت دهم گفت: قرار شد با هماهنگی و مذاکره بین دولت و مجلس، مطابق با مصالح کشور در این مورد تصمیم‌گیری شود تا به جو موجود بین این دو دستگاه دامن زده نشود.
به گفته وی قرار شد طرح ممنوعیت ادغام وزارتخانه‌ها در دولت دهم با تأخیر در صحن مجلس مطرح شود.
وی ادامه داد: طبق جمع‌بندی انجام شده توسط هیئت رئیسه مجلس، مقرر شد هماهنگی بیشتری بین دولت و مجلس در مورد ادغام وزارتخانه‌ها صورت گیرد.
فولادگر تصریح کرد: در صورتی که مذاکرات دولت و مجلس به نتیجه مشخصی نرسد، روز یکشنبه هفته آینده طرح ممنوعیت ادغام در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.
وی تاکید کرد: قرار شد با ایجاد هماهنگی بین دولت و مجلس به جو موجود بین این دو دستگاه دامن زده نشود.
عضو کمیسیون صنایع مجلس در ادامه با اشاره به جلسه روز سه شنبه کمیسیون صنایع با غضنفری، سرپرست وزارت صنایع و فرزین، سخنگوی ستاد هدفمندی یارانه‌ها گفت: در این جلسه موضوع تأثیر هدفمندی یارانه‌ها بر بخش صنعت بحث و بررسی شد.
وی همچنین با اشاره به افزایش نرخ واقعی ارز طی روزهای اخیر در کشور، افزود: طبق قانون برنامه پنجم، قیمت ارز باید به صورت شناور مدیریت شود، به همین دلیل نه می‌توان نرخ ارز را رها کرد و نه می‌توان یک رقم واحد برای آن مشخص کرد.
فولادگر افزود: موضوع تعیین نرخ واقعی ارز توسط دولت و بخش خصوصی در حال بررسی است.

نویسنده : هوشمند امینی

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1626
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما