دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۴:۱۴

سازمان استاندارد: فراز مشکلی داشته باشد هر گواهی داده باشیم پاره می کنیم

رئیس سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران گفت: خودروی فراز هیچ مشکل فنی ندارد و خودرویی پیشرفته، تقویت شده و کیفیت آن ارتقا یافته است.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از واحد مرکزی خبر، آقای برزگری در نشست خبری همایش گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن افزود: برای صدور هر نوع گواهی استاندارد کار کارشناسی می کنیم و درباره خودروی فراز نیز بر اساس نتایج آزمون ، برای پلیس گواهی صادر کردیم.

وی اضافه کرد: با وجود این ، پلیس از شماره گذاری خودروی فراز خودداری و به سامانه ترمز آن ایراد وارد کرد که برای بررسی این موضوع ، یک نمونه خودروی وارداتی و یک نمونه تولید داخل را با حضور پلیس به طور تصادفی انتخاب و برای بررسی به آزمایشگاه های اتحادیه اروپا اعزام کردیم.

برزگری با بیان این که سازمان استاندارد هم به اندازه پلیس دلسوز مردم است ادامه داد: به پلیس اعلام کردیم اگر بر اساس نتایج آزمایشگاه های اتحادیه اروپا ، خودروی فراز مشکلی داشته باشد هر گواهی و مدرکی داده باشیم پاره می کنیم و جلوی ورود آن را می گیریم.

وی علت ارسال نمونه ها را برای تائید به اتحادیه اروپا ، نبود مرکز آزمون جاده ای در کشور بیان کرد .

برزگری افزود: با همکاری بخش خصوصی احداث این مرکز در استان آذربایجان شرقی در دستور کار قرار دارد و در صورت تامین نشدن اعتبار ، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری ، آن را در بودجه سال۹۱ پیش بینی خواهد کرد.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان استاندارد نیز در این نشست گفت: از سال ۸۷ که ایرادات خودروی هوو مشخص شد به پلیس اعلام کردیم که این خودرو امکان شماره گذاری ندارد.

آقای کاظمی درباره خودروی فراز هم گفت: این خودرو نمونه پیشرفته و ارتقا یافته ای است که شرکت سازنده هوو تولید کرده است اما به رغم دارا بودن تائیدیه از شعبه چین شرکت بازرسی وی سی اِی و شعبه اصلی آن در انگلیس ، پلیس این نتایج را تائید نکرد.

وی اضافه کرد: ما نمونه های آن را به یک شرکت معتبر آلمانی آزمون جاده ای که در کشور چک مستقر است ارسال کردیم و نتایج آن نیز در تائید خودروی فراز بود.

آقای کاظمی گفت: خودروی فراز مشکل فنی ندارد البته پلیس هر تصمیمی بگیرد باید مسئولیتش را بپذیرد.

وی افزود:دامن زدن به موضوع هوو در رسانه‌ها به صلاح کشور نیست و پرونده هوو در مراجع قضایی هیچ ربطی به کامیون فراز ندارد اگرچه در این پرونده هم تاکنون کسی متهم و محکوم نشده است.

۱۰ تیر روز ملی صنعت و معدن و ۵ تا ۱۲ تیر هفته صنعت و معدن است و به همین مناسبت مسئولان معاونت ها و سازمان های وزارت صنایع و معادن با برگزاری نشست هایی عملکردها و برنامه های خود را بیان می کنند.

نویسنده : هوشمند امینی

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1668
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما