دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۰:۲۰

بررسی صلاحیت سجادی، فردا در مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی فردا (سه‌شنبه) جلسه علنی دارند که یکی از دستور کارهای این جلسه بررسی برنامه‌ها و صلاحیت حمید سجادی وزیر پیشنهادی رئیس‌جمهور برای تصدی وزارت ورزش و جوانان و رأی اعتماد به وی خواهد بود.

وکلای ملت در جلسه علنی فردای مجلس بررسی برنامه‌ها و صلاحیت سید حمید سجادی گزینه پیشنهادی ورزش و امور جوانان را در دستور کار دارند.

به گزارش فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی فردا (سه‌شنبه) جلسه علنی دارند که یکی از دستور کارهای این جلسه بررسی برنامه‌ها و صلاحیت حمید سجادی وزیر پیشنهادی رئیس‌جمهور برای تصدی وزارت ورزش و جوانان و رأی اعتماد به وی خواهد بود.

حضور محمود احمدی‌نژاد رئیس‌‌جمهوری کشورمان برای دفاع از وزیر پیشنهادی در صحن علنی مجلس قابل پیش‌بینی است.

بر اساس ماده ۱۹۰ آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، بعد از معرفی وزیران به مجلس و در پى اظهارات و دفاعیات رئیس‌جمهور، مجلس شورای اسلامی بررسی برنامه‏ها و صلاحیت هریک از وزیران را به صورت جداگانه آغاز می کند و در مورد هر گزینه پیشنهادی دو نفر از نمایندگان مخالف و دو نفر از نمایندگان موافق با حفظ ترتیب، یک‌نفر مخالف و موافق هر کدام به مدت ۱۵ دقیقه فرصت سخنرانی دارند که متعاقب آن وزیر و در صورت صلاحدید، رئیس‌جمهور به مدت ۳۰ دقیقه براى دفاع از برنامه و صلاحیت وزیر مطروحه وقت خواهند داشت.

همچنین در تبصره یک این ماده آمده است که: \”در موارد معرفى یک یا چند وزیر (کمتر از نصف مجموع وزرا) پس از نطق اولیه رئیس‌جمهور به مدت یک ساعت بدون بحث در کلیات برنامه‏ها و ترکیب هیئت وزیران، تنها در مورد برنامه‏ها و صلاحیت وزیران پیشنهادى به‏ترتیب فوق‏الذکر اقدام خواهد شد.

به گزاش فارس، رئیس‌جمهوری کشورمان سه‌شنبه هفته گذشته ۲۴ خردادماه طی نامه‌ای گلایه‌آمیز حمید سجادی را برای تصدی وزارت ورزش و جوانان و اخذ رأی اعتماد از نمایندگان مجلس به قوه مقننه معرفی کرد.

رئیس‌جمهور در نامه‌ای که به مجلس ارائه داده با وارد دانستن پنج ابهام در مصوبه مجلس مبنی بر تأسیس وزارت ورزش و امور جوانان، اظهار کرده بود که: به ناچار وزیر ورزش و جوانان را به مجلس معرفی می‌کنم.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1679
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما