دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۰:۵۴

از كاهنده‌هاي مصرف سوخت استفاده نكنيد

برخي از اين گونه محصولات كه متاسفانه تبليغات فراواني هم در مصرف آنها انجام مي‌شود، بررسي و مشخص شد استفاده از آنها نه تنها كاهش مصرف سوخت را در بر نداشته بلكه موجب بروز مشكلات متعدد در سامانه سوخت رساني و عملكرد موتور خودرو شده‌اند.

معاون فني و مهندسي ايساكو در خصوص مصرف كاهنده‌هاي مصرف سوخت توسط مشتريان هشدار داد.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از روابط عمومی ایساکو ، محمد هاشمي با اشاره به اين موضوع خاطرنشان كرد: با توجه به اجرايي شدن هدفمندي يارانه ها، عده‌اي افراد سودجو از حساسيت مردم در زمينه كاهش مصرف سوخت خودروها سوء استفاده كرده و اقدام به واردات و فروش برخي محصولات با عنوان كاهنده مصرف سوخت يا افزاينده عدد اكتان بنزين كرده‌اند.

وي به مشتريان توصيه كرد با توجه به تاثير نامطلوبي كه استفاده از اين كاهنده‌ها و قرص‌هاي بنزين در موتور خودروها به وجود مي‌آورند، در استفاده از اين‌گونه اقلام تقلبي و فاقد هرگونه اثر بخشي در عملكرد خودروها توجه كنند.

هاشمي با اشاره به اين كه اين مواد به هيچ وجه مورد تاييد نهادهاي مرجع و معتبر از جمله سازمان استاندارد، سازمان بهينه سازي مصرف سوخت و شركت هاي خودروساز قرار نگرفته است، تاكيد كرد: ايران خودرو نيز اين اقلام را تاييد نمي‌كند و در خصوص تبعات استفاده از اين گونه محصولات، خدمات پس از فروش ايران خودرو هيچ گونه تعهدي نخواهد داشت.

معاون فني و مهندسي ايساكو افزود: برخي از اين گونه محصولات كه متاسفانه تبليغات فراواني هم در مصرف آنها انجام مي‌شود، بررسي و مشخص شد استفاده از آنها نه تنها كاهش مصرف سوخت را در بر نداشته بلكه موجب بروز مشكلات متعدد در سامانه سوخت رساني و عملكرد موتور خودرو شده‌اند.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1682
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما