دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۰:۵۴

از کاهنده‌های مصرف سوخت استفاده نکنید

برخی از این گونه محصولات که متاسفانه تبلیغات فراوانی هم در مصرف آنها انجام می‌شود، بررسی و مشخص شد استفاده از آنها نه تنها کاهش مصرف سوخت را در بر نداشته بلکه موجب بروز مشکلات متعدد در سامانه سوخت رسانی و عملکرد موتور خودرو شده‌اند.

معاون فنی و مهندسی ایساکو در خصوص مصرف کاهنده‌های مصرف سوخت توسط مشتریان هشدار داد.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از روابط عمومی ایساکو ، محمد هاشمی با اشاره به این موضوع خاطرنشان کرد: با توجه به اجرایی شدن هدفمندی یارانه ها، عده‌ای افراد سودجو از حساسیت مردم در زمینه کاهش مصرف سوخت خودروها سوء استفاده کرده و اقدام به واردات و فروش برخی محصولات با عنوان کاهنده مصرف سوخت یا افزاینده عدد اکتان بنزین کرده‌اند.

وی به مشتریان توصیه کرد با توجه به تاثیر نامطلوبی که استفاده از این کاهنده‌ها و قرص‌های بنزین در موتور خودروها به وجود می‌آورند، در استفاده از این‌گونه اقلام تقلبی و فاقد هرگونه اثر بخشی در عملکرد خودروها توجه کنند.

هاشمی با اشاره به این که این مواد به هیچ وجه مورد تایید نهادهای مرجع و معتبر از جمله سازمان استاندارد، سازمان بهینه سازی مصرف سوخت و شرکت های خودروساز قرار نگرفته است، تاکید کرد: ایران خودرو نیز این اقلام را تایید نمی‌کند و در خصوص تبعات استفاده از این گونه محصولات، خدمات پس از فروش ایران خودرو هیچ گونه تعهدی نخواهد داشت.

معاون فنی و مهندسی ایساکو افزود: برخی از این گونه محصولات که متاسفانه تبلیغات فراوانی هم در مصرف آنها انجام می‌شود، بررسی و مشخص شد استفاده از آنها نه تنها کاهش مصرف سوخت را در بر نداشته بلکه موجب بروز مشکلات متعدد در سامانه سوخت رسانی و عملکرد موتور خودرو شده‌اند.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1682
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما