دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۱:۱۲

حداقل حقوق کارمندان دولت ۳۴۱ هزار تومان تعیین شد

سقف افزایش حقوق کارمندان دستگاه‌های موضوع بند (۷۹) ماده واحده قانون بودجه ۱۳۹۰ کل کشور از جمله نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی به میزان ده درصد (۱۰) درصد تعیین می‌شود.

فارس: جزئیات افزایش حقوق کارمندان دولت در سال ۱۳۹۰ که در نشست روز یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۰ هیات دولت تصویب شد، از سوی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور اعلام شد.

این بخشنامه به شماره ۶۵۶۹۹ تاریخ ۲۳خرداد ۱۳۹۰ با امضای محمود احمدی نژاد رئیس جمهور برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است.

متن کامل بخشنامه افزایش حقوق کامندان به این شرح است:

معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور – معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور

هیئت وزیران در جلسه مورخه ۱۳۹۰.۳.۱۸ به استناد ماده (۵۰) قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران و ماده (۷۶) قانون مدیریت خدمات کشوری و سایر قوانین تصویب نمود:

۱- ضریب حقوق سال ۱۳۹۰ اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و قضات به میزان نه هزار و نهصد و شصت و پنج (۹۹۶۵) ریال تعیین می‌شود.

۲- ضریب حقوق شاغلان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری برای ۱۳۹۰ به میزان هفتصد (۷۰۰) ریال تعیین می‌شود.

۳- ضریب حقوق کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت (از جمله کارمندان وزارت اطلاعات و شاغلان پست‌های سیاسی وزارت امور خارجه) برای سال ۱۳۹۰ به میزان هفتصد (۷۰۰) ریال تعیین می‌شود.

۴- ضریب حقوق بازنشستگان موضوع بند (ج) ماده ۵۰ قانون برنامه پنجم توسعه برای سال ۱۳۹۰ به میزان هفتصد (۷۰۰) ریال تعیین می‌شود.

۵- سقف افزایش حقوق کارمندان دستگاه‌های موضوع بند (۷۹) ماده واحده قانون بودجه ۱۳۹۰ کل کشور از جمله نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی به میزان ده درصد (۱۰) درصد تعیین می‌شود.

۶- عیدی پایان سال غیرمشمولان قانون مدیریت خدمات کشوری در سال ۱۳۹۰ به میزان عیدی پایان سال مشمولان قانون یاد شده تعیین می‌شود.

۷- حداقل حقوق و فوق‌العاده‌های مستمر (شاغلان) موضوع تبصره ماده (۷۶) قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارمندان دستگاه‌های اجرایی مشمول این قانون و سایر مشمولین ماده مذکور به استثنای مشمولان بند (۹) این تصویب نامه در سال ۱۳۹۰ به میازن سه میلیون و چهارصد وده هزار (۳.۴۱۰.۰۰۰) ریال و حداکثر حقوق و فوق‌العاده‌های مستمر این قبیل کارمندان هفت (۷) برابر حداقل مذکور در این بند تعیین می‌شود.

۸- حداقل حقوق بازنشستگان و وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح و سایر صندوق‌های وابسته به دستگاه اجرایی به میزان سه میلیون و چهارصد و ده هزار (۳.۴۱۰.۰۰۰) ریال تعیین می‌شود.

۹- حداقل حقوق کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت (کارمندان موضوع بند (۳) این تصویب‌نامه) و سایر دستگاه‌های موضوع بند (۳) این تصویب‌نامه در سال ۱۳۹۰ به میزان دو میلیون و سیصد و ده هزار (۲.۳۱۰.۰۰۰) ریال و حداکثر حقوق این قبیل کارمندان هفت برابر حداقل حقوق مذکور در این بند تعیین می‌شود.

۱۰- حقوق بازنشستگان و وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح و سایر صندوق‌های وابسته به دستگاه اجرایی در سال ۱۳۹۰ به میزان ۱۰ درصد نسبت به سال ۱۳۸۹ افزایش می‌یابد.

۱۱- پرداخت کمک‌های رفاهی مستقیم و غیر مستقیم حداکثر تا میزان سقف عملکرد سال ۱۳۸۸ و در سقف اعتبار مصوب دستگاه به شرح زیر مجاز می‌باشد.

سقف قابل پرداخت برای هر یک از کمک‌ هزینه‌های مستقیم و یا غیر مستقیم شامل غذای روزانه تا بیست و دو هزار (۲۲.۰۰۰) ریال، ایاب و ذهاب (سرویس رفت و آمد) کارمندانی که از سرویس سازمانی استفاده نمی‌نمایند، در تهران ماهانه تا پانصد و پنجاه هزار (۵۵۰.۰۰۰) ریال و در شهرهای دارای پانصد هزار نفر جمعیت و بالاتر ماهانه تا سیصد و شصت هزار (۳۶۰.۰۰۰) ریال، مهد کودک برای کارمندان اناث که دارای فرزند زیر پنج سال هستند به ازای هر کودک (حداکثر سه فرزند) ماهانه تا سیصد و شصت هزار (۳۶۰.۰۰۰) ریال و سایر کمک‌های مستقیم و غیر مستقیم با تشخیص بالاترین مقام دستگاه اجرایی یا مقام مجاز از طرف وی (موضوع تبصره (۱) ماده (۵۳) قانون محاسبات عمومی) اعم از نقدی یا غیر نقدی در چارچوب موافقت‌نامه مبادله شده با معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری مجاز می‌باشد.

۱۲- پرداخت فوق العاده اضافه‌کار ساعتی به کارمندان دستگاه‌های اجرایی مشمول این تصویب‌نامه با رعایت بند (ز) ماده (۵۰) قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران حداکثر تا میزان تعیین شده در بند (۱۱) مصوبه شماره ۴۴۵۸۵.۵۴۰۱۷ مورخ ۱۳۸۹.۹.۳ و در سقف اعتبار مصوب دستگاه و در چارچوب اعتبار منظور شده در موافقتنامه مبادله شده می‌باشد.

تشخیص کارکنانی که به اقتضاء شغلی اضافه کار بیشتری از سقف مندرج در بند (۹) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری انجام می‌دهند، صرفا در سقف (۲۰) درصد مقرر در ذیل تبصره یاد شده با بالاترین مقام دستگاه اجرایی یا مقامات مجاز موضوع تبصره (۱) ماده (۵۳) قانون محاسبات عمومی خواهد بود.

۱۳- فوق‌العاده مأموریت روزانه داخل کشور به کارمندان دستگاه‌های اجرایی مشمول این مصوبه که به عنوان مأمور برای انجام وظیفه موقت به خارج از حوزه شهرستان محل خدمت خود اعزام می‌شوند و ناچار به توقف شبانه هستند، تا میزان حداقل حقوق و فوق‌العاده‌های مستمر در مورد مشمولین هر یک از بندهای این تصویب‌نامه به مأخذ یک بیستم و نسبت به مازاد آن به مأخذ یک صدم حداکثر تا میزان تعیین شده در بند (۱۲) مصوبه شماره ۴۴۵۸۵.۵۴۱۷۰ مورخ ۱۳۸۹.۳.۹ و در سقف اعتبار مصوب دستگاه در چارچوب موافقت‌نامه مبادله شده قابل پرداخت می‌باشد. سایر موارد مطابق آیین‌نامه فوق‌العاده روزانه موضوع بند «ث» ماده (۳۹) قانون استخدام کشوری و اصلاحات بعدی آن خواهد بود.

*به گزارش فارس حداقل حقوق ماهانه کارگران که توسط شرکای اجتماعی نماینده کارگران، کارفرمایان و دولت در اسفندماه ۸۹ تعیین شد، ۳۳۰ هزار تومان تعیین شد.

بنابر این گزارش، در عین حال با اعلام افزایش ۱۰ درصدی افزایش حقوق کارمندان دولت، کارمندان شرکتی در دستگاه‌های دولتی نیز خواهان افزایش مناسب حقوق خود شدند.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1685
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما