یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۶:۲۶

گارانتی خودروهای سواری به ۴۰ هزار کیلومتر افزایش یافت

خبرگزاری موج – گارانتی خودروهای سواری و سنگین به ترتیب به ۴۰ هزار کیلومتر و ۲۰۰ هزار کیلومتر افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار موج، محسن صالحی نیا مدیرکل ماشین سازی و نیرو محرکه وزارت صنایع و معادن، در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار داشت: این مساله از جمله مواد مشخص شده در آیین نامه ارتقاء خدمات پس از فروش خودروها است و شرکت های خودروسازی ظرف مدت مشخصی به اجرای آن بپردازند.
وی افزود: همچنین این شرکت ها موظفند پلت فرم هایی که بیش از ۱۰ سال از عمرشان می گذرد را از ابتدای سال ۹۵ از تولید خارج کنند و تا دی‌ماه نیز برای ارائه پلت فرم پیشنهادی خود جهت تولید خودروی داخلی فرصت دارند
صالحی نیا با اشاره به آیین‌نامه ارتقاء سطح نمایندگی‌ شرکت‌های خودروساز گفت: ایران خودرو تا پایان سال ۹۰ باید ۷۵۰ نمایندگی جدید ایجاد کند که ۴۰ درصد آن تا پایان سال جاری و ۶۰ درصد بقیه نیز در سال ۹۰ عملیاتی خواهد شد.
وی اضافه کرد: شرکت سایپا نیز باید تا پایان سال ۹۰ حدود ۶۲۰ نمایندگی جدید در کشور ایجاد کند که ۵۰ درصد آنها طی سال جاری و ۵۰ درصد بقیه نیز در سال ۹۰ عملیاتی خواهد شد.
مدیرکل ماشین سازی و نیرو محرکه وزارت صنایع و معادن با بیان اینکه با ارتقای کیفی نمایندگی ها و تعمیرگاههای تا ابتدای آذرماه سال جاری رتبه چهار در تعمیرگاهها و نمایندگی ها نخواهیم داشت، عنوان کرد: از ابتدای مهر ماه نیز نمایندگی فاقد رتبه در کشور فعالیت نخواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه در مورد تندر نیز قصد داریم از طریق فروش نقدی و پیش‌فروش و همچنین افزایش تیراژ تولید، مشکل اختلاف قیمت را برطرف کنیم، ابراز داشت: موضوع تمرکز تولید تندر اختلافاتی را بین قیمت این محصول در کارخانه و بازار آزاد ایجاد کرده که امیدواریم به زودی برطرف شود.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=17
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما