یکشنبه ۷ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۶:۲۶

گارانتي خودروهاي سواري به 40 هزار کيلومتر افزايش يافت

خبرگزاري موج – گارانتي خودروهاي سواري و سنگين به ترتيب به 40 هزار کيلومتر و 200 هزار کيلومتر افزايش يافته است.

به گزارش خبرنگار موج، محسن صالحي نيا مديركل ماشين سازي و نيرو محركه وزارت صنايع و معادن، در جمع خبرنگاران با بيان اين مطلب اظهار داشت: اين مساله از جمله مواد مشخص شده در آيين نامه ارتقاء خدمات پس از فروش خودروها است و شرکت هاي خودروسازي ظرف مدت مشخصي به اجراي آن بپردازند.
وي افزود: همچنين اين شرکت ها موظفند پلت فرم هايي که بيش از 10 سال از عمرشان مي گذرد را از ابتداي سال 95 از توليد خارج کنند و تا دي‌ماه نيز براي ارائه پلت فرم پيشنهادي خود جهت توليد خودروي داخلي فرصت دارند
صالحي نيا با اشاره به آيين‌نامه ارتقاء سطح نمايندگي‌ شركت‌هاي خودروساز گفت: ايران خودرو تا پايان سال 90 بايد 750 نمايندگي جديد ايجاد كند كه 40 درصد آن تا پايان سال جاري و 60 درصد بقيه نيز در سال 90 عملياتي خواهد شد.
وي اضافه کرد: شركت سايپا نيز بايد تا پايان سال 90 حدود 620 نمايندگي جديد در كشور ايجاد كند كه 50 درصد آنها طي سال جاري و 50 درصد بقيه نيز در سال 90 عملياتي خواهد شد.
مديركل ماشين سازي و نيرو محركه وزارت صنايع و معادن با بيان اينکه با ارتقاي کيفي نمايندگي ها و تعميرگاههاي تا ابتداي آذرماه سال جاري رتبه چهار در تعميرگاهها و نمايندگي ها نخواهيم داشت، عنوان کرد: از ابتداي مهر ماه نيز نمايندگي فاقد رتبه در کشور فعاليت نخواهد کرد.
وي با اشاره به اينکه در مورد تندر نيز قصد داريم از طريق فروش نقدي و پيش‌فروش و همچنين افزايش تيراژ توليد، مشكل اختلاف قيمت را برطرف كنيم، ابراز داشت: موضوع تمركز توليد تندر اختلافاتي را بين قيمت اين محصول در كارخانه و بازار آزاد ايجاد كرده كه اميدواريم به زودي برطرف شود.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=17
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما