دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۹ - ۶:۱۵

تمامي وانت‌بارهاي كشور تا پايان مهر شناسايي مي‌شود

دبير شوراي عالي ترافيك از شناسايي تمامي وانت‌بارهاي كشور تا پايان مهر خبر داد و گفت: قرار است تمام وانت‌بارها را ساماندهي كنيم.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از فارس سيد مجتبي شفيعي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي فارس به بحث ساماندهي وانت‌بارها اشاره كرد و گفت: بر اساس قانون، شهرداري‌ها مديريت حمل و نقل بار را بايد برعهده بگيرند.

وي ادامه داد: تاكنون در مديريت شهري كشور بحث حمل و نقل بار هيچ متولي نداشته است كه به طور مستقيم اين موضوع را مديريت كند.

وي با بيان اينكه مديريت بار در سطح شهرها ساماندهي نشده است، گفت: بر اساس مطالعات صورت گرفته تصميم گرفته‌ايم كه حمل و نقل بار را در كشور ساماندهي كنيم.

دبير شوراي عالي ترافيك به تصويب آيين‌نامه حمل و نقل بار در هيئت وزيران اشاره كرد و گفت: اين اقدامات در حوزه مديريت شهري تحت مديريت وزارت كشور انجام مي‌شود.

شفيعي اضافه كرد: در آيين‌نامه پيش‌بيني شده در شهرهاي بالاي 100 هزار نفر جمعيت در ساختار شهرداري‌ها سازماني تحت عنوان سازمان مديريت حمل و نقل بار و يا سازمان حمل و نقل بار تشكيل شود.

دبير شوراي عالي ترافيك ادامه داد: از طرفي در شهرهاي زير 100هزار نفر مديريت حمل و نقل بار در شهرداري‌ها تشكيل مي‌شود و به اين ترتيب در رده‌هاي مختلف جمعيتي شهرداري‌ها در حوزه حمل و نقل بار دچار ساختار مي‌شوند.

وي ادامه داد: بالغ بر يك ميليون و 800 هزار وانت بار در كشور در حوزه حمل و نقل فعال هستند و بيش از 60 تا 70 درصد در حوزه حمل و نقل شهري كار مي‌كنند ولي متولي براي مديريت آن نبوده است.

شفيعي به هدفمند كردن يارانه‌ها اشاره كرد و گفت: حجم عمده‌اي از مصرف سوخت بنزين به اين افراد تعلق مي‌گيرد و حدود 18 ميليون ليتر مصرف بنزين سوخت كشور روزانه توسط وانت‌بارها مصرف مي‌شود.

وي گفت: برنامه‌ريزي كرده‌ايم كه مالكين و رانندگان وانت‌بارها و كاميون‌بارها به حوزه حمل و نقل شهري شهرداري محل سكونت خود براي ساماندهي مراجعه و مدارك خود را تحويل و كد رهگيري دريافت كنند

دبير شوراي عالي ترافيك خاطرنشان كرد: همچنين اگر قرار باشد يارانه نقدي به آنها پرداخت شود از اين طريق صورت مي‌گيرد.

شفيعي با بيان اينكه تا پايان مهر ثبت نام و شناسايي وانت‌بارها انجام مي‌شود، گفت: در فازدوم شهرداري نسبت به پالايش آنها اقدام مي‌كند.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=170
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما