یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵

خودروی فوق پیشرفته مسابقه‌ای بنز

آخرین باری که بنز در مسابقات سرعت “لمانز” شرکت کرد تقریبا یک تراژدی برای این گروه خودروسازی رقم خورد. یک اتفاق درست در نزدیکی خط پایان، باعث شد تا دماغه مدل CLR-GT1 مرسدس حدود ۱۵ متر از روی زمین بلند شده و در پرواز خود ۳ غلط بزند.

به گزارش اخبار خودرو ،آخرین باری که بنز در مسابقات سرعت “لمانز” شرکت کرد تقریبا یک تراژدی برای این گروه خودروسازی رقم خورد. یک اتفاق درست در نزدیکی خط پایان، باعث شد تا دماغه مدل CLR-GT1 مرسدس حدود ۱۵ متر از روی زمین بلند شده و در پرواز خود ۳ غلط بزند.

۶۱۱۸۰۰_۳۴۲

این سوال مطرح است که بنز چگونه و با چه خودرویی قصد دارد به مسابقات لمانز بازگردد؟

ظاهر خودرو بیش از حد خشن و تا حدودی تهاجمی به نظر می‌رسد.  فناوری‌هایش بیشتر علمی- تخیلی به نظر می‌رسد و بسیاردلچسب.جالب‌تر از آن این است که این خودروی تهاجمی حتی پیشرانه (موتور) مکانیکی هم ندارد و به جای آن این خودرو به دو پیشرانه الکتریکی قابل شارژ با توربین‌های تسلا مجهز شده که با استفاده از مخازن هوای فشرده در ۲ تانک پرظرفیت که در دو سمت جانبی خودرو مخفی شده‌اند، فعال می‌شود.

این خودرو همچنین دارای یک آیرودینامیک فعال است که توان استفاده از خودرو را بسیار بالا می‌برد. این خودرو از گرافن ساخته خواهد شد. ماده ای که ۲۰۰ برابر از فولاد سخت‌تر و یک میلیون برابر از موی انسان نازک‌تر است. با این وجود این ماده به شکل عجیبی سبک است.

اما مهم‌ترین ویژگی گرافن که در ساخت این خودرو بسیار مفید واقع خواهد شد شفافیت آن است. این ویژگی یعنی کابین خودرو می‌تواند وسیع و در عین حال امن ساخته شود.

منبع:عصر ایران

نویسنده : هوشمند امینی

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما