سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۲۲
فقط 265 « آریو » تا پایان تیرماه به فروش رفت

تا پایان تیرماه چه تعداد خودرو تولید شده سایپا به فروش رفت ؟

مجموعا تا پایان تیرماه ۱۱۳ هزار و ۳۹۱ خودرو توسط گروه سایپا تولید شده که از این میان ۱۰۸ هزار و ۲۳۷ خودرو به فروش رفته و بیش از ۵ هزار خودرو، مازاد بر فروش باقی مانده است.

به گزارش اخبار خودرو ، صبحانه آنلاین نوشت:  بر اساس آمار سیروس شجاعی برجوئی معاون مالی و اقتصادی گروه خودروسازی سایپا، مشخص شده است که مجموعا تا پایان تیرماه ۱۱۳ هزار و ۳۹۱ خودرو توسط گروه سایپا تولید شده که از این میان ۱۰۸ هزار و ۲۳۷ خودرو به فروش رفته و بیش از ۵ هزار خودرو، مازاد بر فروش باقی مانده است.

همچنین بر اساس این آمار رسمی، جمعا ۳۱ هزار و ۵۹ دستگاه خودرو در تیرماه توسط سایپا تولید شده که از این میان، ۳۴ هزار و ۷۴۰ خودرو به فروش رفته است و تنها چند صد دستگاه باقی مانده که کارنامه قابل قبولی محسوب می شود. البته در این میان، همچنان وضعیت خودروهای چینی مونتاژ شده توسط سایپا خوب نیست و علی رغم تولید ۱۱۰۳ دستگاه آریو در سال ۹۵، تنها ۲۶۵ دستگاه از آن فروش رفته است.

در این میان، وضعیت برلیانس به نسبت بهتر است و از مجموع ۲ هزار و ۴۱۹ عدد محصول تولید شده از این مدل، ۱ هزار و ۵۶۵ دستگاه از آن فروش رفته و در تیرماه نیز علی رغم تولید ۶۹۵ دستگاه از این نوع، ۹۲۹ عدد از آن فروخته شده است. با این اوصاف به نظر می رسد سرنوشت تداوم مونتاژ این محصولات چینی با ابهاماتی مواجه شده و میزان فروش آنها برای مسئولان این شرکت راضی کننده نباشد.

در عین حال، با مقایسه میان ۴ ماه ابتدایی سال گذشته با امسال مشخص می شود که روند تولید و فروش محصولات سایپا به جز در بخش محصولات چینی با رشد چشمگیری همراه بوده و در حالی که تا پایان تیرماه سال ۹۴، جمعا تعداد ۷۸ هزار دستگاه محصولات سایپا به فروش رفته بود، این رقم در سال جدید حدود ۳۰ هزار دستگاه رشد داشته است.

نویسنده : مدیر سایت

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما