سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۱

نقش کدام خودروها در بازی‌های المپیک پررنگ‌ تر است؟

بازی‌های المپیک رسما شروع شده‌اند و حال و هوای مردم در جهان را تغییر داده‌اند. با وجود اینکه بازی‌ها و ورزش هیجان‌انگیز اتومبیل‌سواری بخشی از بازی‌های المپیکی محسوب نمی‌شوند، اما خودروها نقش مهمی در برگزاری این مراسم دارند و رکن بزرگی به حساب می‌آیند.

به گزارش اخبار خودرو ،بازی‌های المپیک رسما شروع شده‌اند و حال و هوای مردم در جهان را تغییر داده‌اند. با وجود اینکه بازی‌ها و ورزش هیجان‌انگیز اتومبیل‌سواری بخشی از بازی‌های المپیکی محسوب نمی‌شوند، اما خودروها نقش مهمی در برگزاری این مراسم دارند و رکن بزرگی به حساب می‌آیند.

در المپیک ۲۰۱۶ نیسان ابتکار عمل را به دست گرفت و با تهیه ۴ هزار و ۲۰۰ دستگاه خودرو نیازهای حمل و نقل روزانه در بازی‌های المپیک  را برآورده کرد.

در این مطلب نگاهی می‌اندازیم به خودروهایی که در بازی‌های مختلف المپیک به کمک مقامات و کشورهای برگزار کننده این بازی‌ها شتافته‌اند.

ریو ۲۰۱۶: نیسان کیک

۶۱۲۵۷۱_۹۶۱

تمام مدل‌های جدید نیسان کیک به شکلی رسمی برای بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶ طراحی و ساخته شدند. این کراس‌اوورهای زیبا در آمریکا رقبای اصلی هوندا HR-V و مزدا CX-3محسوب می‌شود. این کراس‌اوور کامپکت بلندتر و طولانی‌تر از کدل “جوک” نیسان اسن و ظاهر سنتی‌تر نسبت به آن دارد.

نیسان قصد دارد مدل کیک را به بیش از ۸۰ بازار جهانی ارسال کند. با ابن وجود به نظر می‌رسد بازار آمریکای شمالی یکی از مقاصد هدف نیسان نباشد. همچنین این امکان وجود دارد که کیک‌های جدید به زودی جایگزین مدل‌های جوک شوند.

ریو ۲۰۱۶: ناوگان نیسان

۶۱۲۵۷۲_۴۲۰

با وجود حضور ۲۰۰ دستگاه نیسان کیک در بازی‌های المپیک، نیسان ۴ هزار دستگاه دیگر را نیز به این بازی‌ها ارسال کرده است. این خودروها شامل مدل‌های سنترا، ورسا، آلتیما و پیکاپ‌های فرانتیر می‌شود.

سوچی ۲۰۱۴: آماروک دستگاه اعزامی فولکس‌واگن

۶۱۲۵۷۳_۶۶۰

حدود ۲ سال قبل فولکس‌واگن مسئولیت خودروهای بازی‌های المپیک زمستانی سوچی در روسیه را به عهده گرفت. فولکس‌واگن با استفاده از مدل‌های آماروک پولار فروش این خودرو را در نقاط بسیار دور روسیه گسترده کرد. سه مدل از پیک‌آپ‌های سفارشی فولکس واگن نیز در این بازی‌ها به مقامات برگزار کننده کمک کردند. این گروه خودروسازی همچنین رکورد جهانی گینس را به خاطر طولانی‌ترین مسیر آفرودی در یک کشور به نام خود ثبت کرد.

سوچی ۲۰۱۴: ناوگان فولکس‌واگن

۶۱۲۵۷۴_۱۱۱

با وجود اینکه آماروک پولار خودروهای اصلی این خودروسازی در سوچی ۲۰۱۴ به حساب می‌آمدند اما این غول صنعتی آلمان حدود ۳ هزار دستگاه از “آئودی”، “اسکودا” و خودروهای تجاری دیگر را به المپیک زمستانی ارسال کرد.

۲۰۱۲ لندن: ناوگان “بی ام و”

۶۱۲۵۷۵_۳۶۲

” بی ام و” بازی‌های ۲۰۱۲ لندن را در اختیار خود گرفت. در بازی‌های المپیک تابستانی گذشته خودروسازان بریتانیایی موفق به در اختیار گرفتن اوضاع لندن نشدند. در عوض “بی ام و” ۴ هزار دستگاه خودرو را برای کمک به برگزارکنندگان به لندن فرستاد.

“بی ام و” با تمرکز بر صرفه‌جویی سوخت و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای مدل‌های برجسته از سدان‌های خود را به انگلیس روانه کرد. برای این بازی‌ها یک هزار و ۵۵۰ از نسخه‌های دیزلی سری ۳ و ۷۰۰ دستگاه مدل ۵۲۰ در کنار مدل های از شاسی‌بلندها در کنار مدل‌های مختلفی از موتور سیکلت‌ها به لندن فرستاده شدند. در این سری از رقابت‌ها سری ۱ “اکتیو E” برای اولین بار به نمایش درآمد.

۲۰۱۲ لندن: مینی

۶۱۲۵۷۷_۹۱۶

در کنار خودروهای بزرگ، جادار و پر زرق و “برق بی‌ام و” خودروهای کوچک “مینی” نیز در لندن مانور دادند. این گروه خودروسازی با تقاضاهای مطرح شده در قالب تاکسی در سطح شهر به حرکت درآمد. فرودگاه هیترو لندن شاهد ۴۰ دستگاه الکتریکی از این خودروها بود.

ونکوور ۲۰۱۰: جنرال موتور

۶۱۲۵۷۶_۴۲۶

در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۰، جنرال موتورز خیابان‌های کانادا را با ناوگان خود اشغال کرد. بیش از ۴ هزار و ۶۰۰ دستگاه خودرو از این ناوگان به کانادا ارسال شد. این خودروها مورد استفاده ورزشکاران، مقامات رسمی و گروه‌های “VIP” قرار گرفت. پس از پایان بازی‌ها این خودروها به کانادا فروخته شد. ناوگان جنرال موتور در سال ۲۰۱۰ شامل شورلت “ایکواینوکس”، مالیبو هیبریدی، ایمپالا، تراورس و مدل‌های دیگر می‌شد.

منبع:عصر ایران

نویسنده : هوشمند امینی

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما