جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۰

حدس و گمانه زنی قیمتی برای خودروهای جدید نمایشگاه مشهد

در شانزدهمین نمایشگاه خودروی مشهد مشخص نبودن قیمت قطعی محصولات ارائه شده ، علامت سوال های گوناگونی را برای بازدیدکنندگان به وجود آورد.

به گزارش اخبار خودرو ، در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه خودروی مشهد حضور خودروهای جدید برخی از شرکت های خودروساز و وارد کننده بسیاری از مردم را جذب خود می کرد.

image_news_58955حضور خانواده پژو از سوی ایران خودرویی ها، حضور خانواده سیتروئن از سوی سایپایی ها و حضور خودروهای مختلف وارداتی از جمله X33 جدید مدیران خودرو و محصولات شرکت سانگ یانگ و گروه آرین موتور.

ورود این خودروهای جدید به نمایشگاه مشهد باعث شده بود تا جمعیت بسیار عظیمی از علاقه مندان به صنعت خودرو برای دیدن این تازه واردها از اولین ساعات شروع به کار نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه مشهد حاضر شوند.

اما یک مشکل در تمام این تازه های رونمایی شده به چشم می خورد و آن هم مشخص نبودن قیمت این محصولات برای بازدیدکنندگان بود که باعث سردرگمی علاقه مندان مشهدی می شد.

شرکت ایران خودرو با معرفی بیش از ۵ محصول جدید در این نمایشگاه در بروز این سردرگمی قیمتی نقش بزرگی داشت زیرا به گفته برخی از مدیران این مجموعه خودروسازی برخی از این محصولات همچنان در پروسه تعیین قیمت هستند و قیمت آنها به صورت ١٠٠در صد مشخص نشده است.

مصطفی خان کرمی معاون فروش ایران خودرو در گفتگو با خبرنگاران برخی از این ابهامات قیمتی را روشن کرد و البته نه به صورت ١٠٠در صدی بلکه با اعلام یک بازه قیمتی سعی کرد تا کمی مجهول بودن قیمت خودروهای برند پژو را بر طرف کند.

به گفته وی، در حال حاضر به جز خودروی پژو ۳۰۸ که هنوز قیمت گذاری نشده است، سایر مدل های جدید تعیین قیمت شده و یا بازه قیمتی مشخصی برای آن تعریف شده است.

خان کرمی در مورد پژو ۳۰۱ و قیمت گذاری آن گفت: این خودروی جدید در بازه قیمتی ۴۷ تا ۶۰ میلیون تومان و بنا بر آپشن های تعبیه شده در آن قیمت گذاری شده و به فروش خواهد رسید و به احتمال زیاد در نیمه دوم سال جاری پیش فروش آن آغاز می شود.

معاون فروش ایران خودرو در مورد پژو ۲۰۸ نیز گفت: قیمتی که کارشناسان ما برای این خودرو تعیین کرده اند چیزی در حدود ۶۰ تا ۶۵ میلیون تومان است و این تفاوت قیمتی به علت نوع موتور به کار رفته در این خودرو است.

وی با اعلام اینکه خودروی ۳۰۸ همچنان در انتظار نظر کارشناسی برای قیمت گذاری است در مورد خودروی ۲۰۰۸ که از دی ماه وارد بازار می شود نیز گفت: این خودرو مشخصات و آپشن های گوناگونی دارد که بازه قیمتی آن بین ۷۵ تا ۹۰ میلیون تغییر می کند.

خان کرمی وجود سان روف و یا سقف پاناروما را یکی از تغییر دهندگان قیمت این خودرو دانست و افزود: استفاده از گیربکس دستی و یا اتوماتیک و تجهیزات مختلف داخل خودرو بر روی قیمت ۲۰۰۸ اثرگذار خواهد بود.

این مقام مسوول در حوزه فروش ایران خودرو در مورد پژو ۵۰۸ نیز گفت: این مدل برای رقابت در بازار ایران طراحی شده و از نظر قیمت و کیفیت می تواند رقیب خودروهای برند تویوتا و تالیسمان رنو باشد.

وی در ابتدا از اعلام قیمت این خودرو خودداری کرد اما وقتی با گمانه قیمتی ۱۸۰ میلیون تومانی از سوی برخی از خبرنگاران مواجه شد بازه قیمتی فروش این خودرو را بین ۱۶۰تا ۱۸۵میلیون تومان اعلام کرد و افزود: آیتم های گوناگون بازاریابی و عرضه اولیه این خودرو بازه زمانی ما را روشن کرده و وجود آپشن های گوناگون بر روی این بازه تاثیر خواهد گذاشت اما بی شک این قیمت بیش از ۱۸۵ میلیون تومان نخواهد بود.

براساس این گزارش، مدیران شرکت مدیران خودرو نیز در مورد قیمت X33 جدید، این محصول جدید با افزایش ۲ تا ۳ میلیونی نسبت به X33 فعلی به بازار عرضه خواهد شد.

منبع : پرشین خودرو

نویسنده : مدیر سایت

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. ناشناس
  در ارتباط با مطلب : حدس و گمانه زنی قیمتی برای خودروهای جدید نمایشگاه مشهد

  قیمت بین المللی این محصولات چنده؟؟ یعنی.مثلا در چین یاوترکیه این محصولات به چه قیمتی فروخته میشن؟ ما ملت هم مصمم هستیم حداکثر به همون قیمت این محصولات جدید را خریداری کنیم. حتی یک ریال هم بیشتر نه! چرا چون طبق بیانات مسسولین محترم هم اکنون قیمت انرژی در ایران یک سوم حتی کشورهای همسایه است و دستمزد کارگر هم که حداقل یک هفتم دستمزد کارگران در همان کشورهای همسایه است. بنابر این حداکث اگر قرار باشه از محصولات داخای و با هدف حمایت از تولید داخل بخریم به همان قیمت باید باشد والسلام. اما اگه بنجول سازان بخوان دندان گردی کنند و هزینه ریخت و پاشهای خودشان را بخواهند از جیب ملت وردارند مطمعن باشند محکوم به ورشکستگی هستند.

 2. پ
  در ارتباط با مطلب : حدس و گمانه زنی قیمتی برای خودروهای جدید نمایشگاه مشهد

  اگه قراره هم قیمت با خودروهایی باشه که گمرک واسش تعلق میگیره دیگه چرا اسم تولید داخلی میزارید البته دلیلشم مشخصه سر کیسه کردن مردم به اسم خودرو داخلی

 3. ناشناس
  در ارتباط با مطلب : حدس و گمانه زنی قیمتی برای خودروهای جدید نمایشگاه مشهد

  نظر به چینی بودن تمامی محصولات پژو و سیتروین که قرار است وارد ایران و مونتاژ شوند. ایران فرغون و سایپا باید قیمتها را در قیاس با کره ای ها هم بسیار پایین بیارند تا بتونند این آشغالهای چینی را به جای جنس اصل اروپایی به ملت قالب کنند. مثلا ۵۰۸ به هیچ وجه بیش از ۱۰۰ میلیون امکان موفقیت نخواهد داشت. ۲۰۰۸ و بقیه هم بیش از ۵۰ میلیون حیف است بابتش پول داد.

 4. سلیمان
  در ارتباط با مطلب : حدس و گمانه زنی قیمتی برای خودروهای جدید نمایشگاه مشهد

  بهترین راهکار برای منطقی شدن قیمت خودرو نخریدن نخریدن نخریدن بخدا تو همه جای دنیا این بهترین راهکار برای واقعی شدن هر چیز بخصوص خودرو است اندکی صبر سحر نزدیک است

 5. رضا
  در ارتباط با مطلب : حدس و گمانه زنی قیمتی برای خودروهای جدید نمایشگاه مشهد

  علت پایین بودن سطح دستمزدها در ایران در مقایسه با کشورهای پیشرفته صرفا پایین بودن تولید ملی و درامد سرانه ما می باشد مثلا ایران و فرانسه جمعیتی مشابه دارند اما تولید ملی ما ۳۵۰ میلیارد دلار و مال فرانسه ۳۵۰۰ میلیارد دلار می باشد حال چگونه می شود مردم این دو کشور دستمزد یکسانی داشته باشند؟عمده این خودروها هم وارداتی هستند و قیمت آنها ۱۰۰ درصد تابع قیمت ارز است لذا در صورت کاهش قیمت آنها تقاضا برای آنها و به تبع آن ارز محدود کشور افزایش می یابد لذا قیمت ارز و به تبع آن خودرو افزایش می یابد لذا چیزی عاید مصرف کننده نهایی نخواهد شد.

 6. كاربر
  در ارتباط با مطلب : حدس و گمانه زنی قیمتی برای خودروهای جدید نمایشگاه مشهد

  من که به شخصه خودرو سوزهای داخلی رو تحریم کردم. شده خودرو خارجی چندین سال ساخت میگیرم ولی از ایرانخودرو و سایپا دیگه هیچی نمیگیرم. ازینا کیسه گشادتر و بی هدفتر وجود نداره!

  • ناشناس
   در ارتباط با مطلب : حدس و گمانه زنی قیمتی برای خودروهای جدید نمایشگاه مشهد

   علیرغم میلم با توجه به اجحافی که این دو شرکت در حق ملت روا می دارند باید بگم منم با نطر شما موافقم! جدیدا متوجه شدم پژو و سیتروئن خایی که قراره در این دو شرکت به شکل ضربدری تولید بشن مال شرکت بی نام و نشانی از چین است!!!! دانگ فنگ! واقعا کلافه شدم. نمی دونم تا کی ما باید این دو شرکت بنجول مونتاز کن سود جو و استثمار گر را تجمل کنیم؟؟!

دیدگاه شما