یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۰

رونمایی ازاتومبیل کانسپت بلیدگلایدر توسط نیسان

شرکت نیسان همزمان با برگزاری بازی‌های المپیک، دو نسخه آزمایشی از اتومبیل کانسپت بلیدگلایدر را در برزیل رونمایی کرد.

به گزارش اخبار خودرو ،در حالی که برزیل مشغول برگزاری بازی‌های المپیک است، شرکت نیسان از دو نسخه آزمایشی بلیدگلایدر (BladeGlider) رونمایی کرد.

۱۸۰۰۰۲

این دو اتومبیل آزمایشی بر اساس اتومبیل کانسپتی ساخته شده‌اند که در سال ۲۰۱۳ در نمایشگاه توکیو موتور به نمایش گذاشته شده بود. این اتومبیل‌ها دارای طرحی عجیب و پیشرفته‌ای هستند که در نمای جلو باریک و در نمای عقب پهن هستند. معمولاً کانسپت‌ها حتی به مرحله تولید نمونه آزمایشی هم نمی‌رسند، این که اتومبیل کانسپت بلید گلایدر که شبیه اتومبیل‌های فیلم‌های علمی تخیلی است، به این مرحله رسیده، چیز عجیبی است.

بدنه مثلث گونه بلیدگلایدر از اتومبیل‌ مسابقه‌ای دلتاوینگ گرفته شده که باعث کاهش ناحیه جلویی خودرو شده و منجر به بهبود آیرودینامیک می‌شود. این طراحی مثلثی، کارایی اتومبیل را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد. دلتاوینگ نیز قصد دارد با استفاده از همین شکل کلی، یک اتومبیل مختص جاده بسازد؛ اما نیسان در این ایده پیشتاز شد.

نیسان با همکاری شرکت مهندسی پیشرفته ویلیامز، بلیدگلایدر را به دو موتور الکتریکی مجهز کرده است. این اتومبیل به واسطه موتورهای الکتریکی خود می‌تواند با حداکثر سرعت ۱۹۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند و در کمتر از ۵ ثانیه به شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

اتومبیل بلیدگلایدر از درهایی غیرمعمولی و دو سطحی استفاده می‌کند که لولای آن در قسمت عقب اتومبیل تعبیه شده است. کابین این اتومبیل نیز به اندازه بدنه بیرونی عجیب و رویایی‌ است. این اتومبیل با یک صندلی برای راننده در جلو و دو صندلی برای سرنشینان در عقب، سه نفره طراحی شده است. بیشتر کنترل‌های این اتومبیل بر روی فرمان تعبیه شده و داخل کابین سه صفحه‌نمایش دیجیتالی وجود دارد. همچنین این اتومبیل از دوربین‌هایی بهره می‌برد که به جای آینه‌های کناری قرار داده شده‌اند.

دو نمونه آزمایشی بلید گلایدر طی ماه آگوست در شهر ریودوژانیرو خواهند بود. یکی از این اتومبیل‌ها مختص نمایش و دیگری برای جابه‌جا کردن افراد مهم و اهالی رسانه مورد استفاده قرار خواهد گرفت. به هر حال هنوز مشخص نیست که نیسان این اتومبیل را به تولید انبوه می‌رساند یا خیر.

نویسنده : هوشمند امینی

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما