دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۲

کراس اوورهای جدید سیتروئن با دو قیمت متفاوت

در نمایشگاه هفته گذشته مشهد و در سالن سایپا ۲ دستگاه کراس اوور فرانسوی با برند سیتروئن حضور داشت. این خودروها که به سفارش بازار چین طراحی شده است، بزودی با اصالت و کیفیت اروپایی وارد بازار ایران می شود.

به گزارش اخبار خودرو ،در نمایشگاه هفته گذشته مشهد و در سالن سایپا ۲ دستگاه کراس اوور فرانسوی با برند سیتروئن حضور داشت. این خودروها که به سفارش بازار چین طراحی شده است، بزودی با اصالت و کیفیت اروپایی وارد بازار ایران می شود.

C4 اِیر کراس که باطنی مشابه با میتسوبیشی ASX دارد احتمالا با قیمتی بین ۱۷۰ الی ۱۹۰ میلیون تومان به بازار می آید. این خودرو به موتور دو لیتری ۱۵۰ اسب بخار مجهز است و گیربکس CVT دارد. سیستم انتقال قدرت آن بین چهار چرخ فعالیت می کند و مانند ASX قابلیت تعویض دنده از پشت فرمان را دارد. طراحی به روز و کیفیت ساخت مناسب باعث شده تا بسیاری از بازدید کنندگان به دنبال شرایط فروش آن باشند. ولی با توجه به این قیمت گذاری، بسیاری خرید این خودرو را خارج از منطق می دانند.

ggunwshsjnghq4t6tg1j j2q58bkjrcwbfktldq jd8vxbl2hwjarzw5rz5h

کمی آن طرفتر C3 XR سیتروئن حضور دارد که به موتور ۱٫۶ لیتری توربو ۱۶۰ اسب بخار مجهز است. قیمت گذاری این خودرو حدود ۸۵ میلیون تومان اعلام می شود. C3 XR برخلاف برادر بزرگتر خود به عنوان یک خودرو خوش قیمت در نمایشگاه شناخته می شود و از الان مشخص است که به رقابت با پژو ۲۰۰۸ مشغول می شود. احتمالا این خودرو در اوایل سال ۹۶ وارد بازار می شود. در آن روزها این خودروها می توانند برای چینی های بازار خطر اساسی محسوب شوند. موتور توربو و پر قدرت این خودرو با گیربکس اتوماتیک آن می تواند نیاز بسیاری از مصرف کنندگان خودروهای کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان را برآورده کند.

iffgin0vpdgvjln02cnb wofbw9wdvxaf9bb6r5q5

نویسنده : هوشمند امینی

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. ناشناس
  در ارتباط با مطلب : کراس اوورهای جدید سیتروئن با دو قیمت متفاوت

  با قطعات شرکت چینی دانگ فنگ که عموما به مانند دیگر محصولات چینی برای بازارهای درحال توشعه، از مواد بازیافتی و مضر برای سلامت انسان تولید می شوند!! ۱۹۰ میلیون یا ۸۵ میلیون!!! دومی اگر واقعا سیتروین بود ارزشش رد داشت ولی با توجه بهچینی بودنش سگ میتسوبیشی شرف ددره به اینها.ایران خودرو و سایپا برای اینکه در قالب کردن این محصولات جدید چینی یا محصولات تقلبی پژو و سیتروین به ملت باید دست به دتمن وزارت صنعت بشن تا تعرفه واردت را به سه برابرافزایش دهد. چون ملت سخت آشغال چینی می خرند مگر اینکه مجبور شن.

 2. ناشناس
  در ارتباط با مطلب : کراس اوورهای جدید سیتروئن با دو قیمت متفاوت

  شرکت سایپا از روز شنبه مورخ ۲۶ تیرماه سال ۹۵ مبادرت به افزایش قیمت پرتیراژترین گروه خودرویی سواری x100 ( پراید ) با عنوان موتور جدیدM13 نموده است که این تغییر و افزایش قیمت با نزدیک شدن به ماه دوم تعطیلات تابستانی و بنوعی High Season در تقاضا برای خودرو در بازار صورت گرفته که از طریق بخشنامه روز پنج شنبه مورخ ۲۴ تیرماه سال جاری به نمایندگی های سایپا اطلاع رسانی شده است. بنا بر اعلام معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا آقای رضا تقی زاده بر اساس مصوبه شورای رقابت که از ۴ خرداد ماه به شرکتهای خودروساز اعلام و ابلاغ شده خودروهای سایپا ۱۱۱، ۱۳۱ و ۱۳۲ افزایش قیمت و خودرو سایپا ۱۴۱ کاهش قیمت داشته است . قابل توجه اینکه در حال حاضر حاشیه مثبت قیمتی بر روی سه خودرو که دارای مجوز افزایش قیمت می باشند وجود داشته و در خصوص سایپا ۱۴۱ ، قیمت خرید و فروش این خودرو در بازار زیر قیمت کارخانه می باشد. شایان ذکر است در اردیبهشت ماه سال جاری رضا شیوا رئیس شورای رقابت در مورد آخرین مصوبه شورای رقابت مبنی بر افزایش ۱.۸۱درصدی قیمت محصولات ایران خودرو و ۰.۴درصدی سایپا موافقت شورا را اعلام نموده بود . با توجه به بخشنامه اخیر شرکت سایپا بطور میانگین ۲٫۲ درصد افزایش برای خودروهای مذکور را اعمال نموده که به شرح جدول ذیل مشاهده می نماییم.
  درصدافزایش افزایش نرخ قیمت جدید قیمت قبلی مدل
  ۲٫۸۵ ۵۷۰ هزار تومان ۲۰ میلیون و ۵۷۰هزارتومان ۲۰ میلیون تومان سایپا ۱۳۲ مدل SE با موتور جدید
  ۲٫۳۳ ۴۷۰ هزار تومان ۲۰ میلیون و ۶۷۰هزارتومان ۲۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان سایپا ۱۳۱ مدل SE با موتور جدید
  ۱٫۴۶ ۳۰۰ هزار تومان ۲۰ میلیون و ۹۰۰هزارتومان ۲۰ میلیون و ۶۰۰هزارتومان سایپا ۱۱۱ مدل SE
  ۲٫۲۱۳ – – – متوسط افزیش در ۳ خودرو
  ظاهرا شرکت سایپا برای توجیه تخطی خود از افزایش قیمت های بدون مصوبه شورای رقابت ، مدعی شده است که بر روی خودروهای گروه X100 موتور جدید M13 را نصب می نماید . حال آنکه این موتور در سال ۹۱ طراحی شده و در سالهای اخیر برروی این محصولات مورد استفاده قرار گرفته است . با مراجعه به آرشیو خبرهای مربوط به مصاحبه آقای حمید کربلایی رضا معاون تحقیق و توسعه مگاموتور در سال ۹۱ موضوع طراحی و عرضه موتور M13 اعلام شده بود . حال سوء استفاده هدفمند از واژه ها در بخشنامه های فروش توسط شرکت سایپا و بهانه قرار دادن آن بمنظور افزایش قیمت محصولات ، جای سوال و پیگیری از سوی مبادی قانونی ذیربط را دارد.

دیدگاه شما