پنج شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۰

بی ام و سری ۹ ، پاسخی به مرسدس میباخ

بی ام و سری ۹ که در کلاس سدان های لوکس بزرگ قرار دارد حریف بی ام و برای مرسدس میباخ S کلاس خواهد بود و قرار است در سال ۲۰۲۰ وارد بازار شود.

به گزارش اخبار خودرو ، سری ۹ قرار است بر روی شاسی کشیده تر سری ۷ سوار شده و بدنه منحصر به فرد آن از کانسپت ویژن فیوچر لاکچری الهام گرفته است که در سال ۲۰۱۴ در نمایشگاه پکن در معرض دید عموم قرار گرفت.

BMW-Vision-Future-Luxury-1

BMW-Vision-Future-Luxury-1

در این خودرو طبیعتا راحتی سرنشینان عقب فاکتور مهمی محسوب میشود. سرنشینان عقب هر یک روی صندلی مجزا قرار گرفته و از سیستم ارتباط و سرگرمی مستقل برخوردار هستند و درب های عقب نیز به سمت عقب باز میشوند.

به گفته بی ام و پیشرانه ای که قرار است برای این خودرو انتخاب شود موتور ۶٫۶ لیتری V12 است که این موتور اکنون به عنوان قوی ترین پیشرانه در بی ام و M760Li ایکس درایو استفاده شده و ۴۴۰ کیلووات قدرت و ۸۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید میکند. این موتور در M760Li با آرایش چهار چرخ متحرک و گیربکس ۸ دنده اتوماتیک عرضه میشود.

سری ۹ میتواند به پیشرانه هیبریدی نیز مجهز باشد که در این صورت احتمالا باید از نمونه تمام الکتریکی ۷۴۰e پرقدرت تر باشد. اتومبیل مذکور از قدرت ۲۴۰ کیلووات و گشتاور ۵۰۰ نیوتن متر برخوردار است که حاصل جمع موتور ۲ لیتری توربو به قدرت ۱۹۰ کیلووات و موتور الکتریکی به قدرت ۸۳ کیلووات میباشد که توسط گیربکس هشت دنده اتوماتیک به چرخ ها انتقال می یابد.

مانند نسل فعلی سری ۷، احتمالا سری ۹ نیز از بدنه ای متشکل از فولاد، آلومنیوم و فیبرکربن تولید خواهد شد. حتی این احتمال وجود دارد که برای افزایش نسبت قدرت به وزن در سری ۹ از میزان فیبرکربن بیشتری نیز استفاده گردد.

BMW-Vision-Future-Luxury-2

BMW-Vision-Future-Luxury-2

شایعات درباره این محصول آینده بی ام و تنها چند روز پس از انتشار خبر جانشینی سری ۶ توسط سری ۸ که برپایه سری ۷ تولید خواهد شد و همچنین رونمایی از اس یو وی کوپه X2 در نمایشگاه پاریس؛ قوت گرفت.

منبع : caradvice


به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. Cr7
    در ارتباط با مطلب : بی ام و سری ۹ ، پاسخی به مرسدس میباخ

    ما آشغال نمیخریم

دیدگاه شما