جمعه ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۶

تغییر راهبرد هیوندای برای طراحی خودروهای جدید

بزرگترین خودروساز کره جنوبی برای کسب دانش لازم به منظور حفظ توان رقابت، سرگرم مذاکره با گوگل پیرامون همکاری بیشتر است.

به گزارش اخبار خودرو به نقل از ایسنا، جئونگ جین هائنگ، رییس هیوندای موتور در مصاحبه ای در سئول گفت: این دو شرکت نقاط اشتراکی دارند که ممکن است شراکت میان آنها را ایجاب کند.

هیوندای یکی از خودروسازانی بوده که از سیستم سرگرمی اطلاعات “کارپلی” اپل و “اندروید اتو” آلفابت که گوشیهای آیفون و اندرویدی را با داشبورد خودروها یکپارچه می کنند، استفاده کرده است.

به گفته تحلیلگران، هیوندای در زمینه طراحی خودروهای اتوماتیک از رقیبانش عقب افتاده است و برای جبران این موضوع، همکاری با شرکتهای فناوری مانند گوگل اولویت ضروری مهمی برای بقای این خودروساز در آینده نزدیک محسوب می شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، هر گونه همکاری احتمالی میان دو شرکت هیوندای و گوگل ممکن است با کمک جان کرافسیک انجام بگیرد. وی مدیر آمریکایی سابق هیوندای است که در سال ۲۰۱۵ برای هدایت پروژه خودروی خودران به گوگل پیوست.

هیوندای و شرکت تابعه‌اش کیا موتورز برخلاف خودروسازان رقیب، از شراکت برای ساخت خودروهای اسپورت پرهزینه و کم تیراژ و خودروهای برقی اجتناب کرده اند. این غول خودروساز کره ای اکنون بدنبال تغییر استراتژی کار کردن به تنهایی و همکاری بیشتر با ستاره‌های سیلیکون والی است تا در دوران خودروهای متصل و رانندگی اتوماتیک همچنان رقابت پذیر بماند.


به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
  1. ناشناس
    در ارتباط با مطلب : تغییر راهبرد هیوندای برای طراحی خودروهای جدید

    واقعا این هیوندای و کیا چه مدیران و اتاق فکری دارند. ببین دنیا به کدوم سمت میره و چه شرکتهایی ایده ارزشمند دارند برو با اون وارد شراکت شو. مدیران ایران فرقون و سایپای ورشکسته که هیچ وقت از اشتباهات گذشته درس نمی گیرند چیکار کردند رفتند با شرکتهای عقب مانده، بی هویت و آشغال ساز چینی آن هم در فضای بعد از برجام قرار داد بستند!!
    و با این راه و انتخاب، شرکتهای وطنی هرگز به مقصد که همانا تولید خودرو و خودرو ساز شدن است نخواهند رسید. و به خواست خدا و با توجه به نیت این شرکتها که سرکیسه کردن هر چه بیشتر ملت است، هر چه زودتر با همت ملت ورشکسته خواهند شد.

دیدگاه شما