دوشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۴

بررسی ساندرو استپ وی محصول جدید پارس‌ خودرو

رنو ساندرو از نظر بادی استایل جزو خودروهای هاچ بک قرار می گیرد و از نظر کلاسی جزو سوپر مینی ها به حساب می آید. تا کنون شاهد تولید و عرضه ساندرو هاچ بک بودیم اما چند وقتی است که رنو ساندرو استپ وی با پلاک آزمایشی در شهر دیده شده و این طور که خبر می رسد به زودی باید شاهد رونمایی از این محصول باشیم.

به گزارش اخبار خودرو ،سال ۲۰۰۸ شرکت داچیا از ساندرو رونمایی کرد و این خودرو تاکنون در برخی کشورها مانند رومانی، برزیل، کلمبیا و … تولید شده است. بهمن ماه سال ۱۳۹۴ بود که این خودرو تحت عنوان رنو ساندرو توسط شرکت پارس خودرو در دو مدل گیربکس دستی و اتومات تولید شد. با این که امروزه رنو از ساندرو نیوفیس۲۰۱۶ رونمایی کرده، پارس خودرو کماکان با همان فیس اولیه ساندرو را تولید و عرضه می کند.

رنو ساندرو از نظر بادی استایل جزو خودروهای هاچ بک قرار می گیرد و از نظر کلاسی جزو سوپر مینی ها به حساب می آید. تا کنون شاهد تولید و عرضه ساندرو هاچ بک بودیم اما چند وقتی است که رنو ساندرو استپ وی با پلاک آزمایشی در شهر دیده شده و این طور که خبر می رسد به زودی باید شاهد رونمایی از این محصول باشیم.

۹۶۹۷wwvz6z6asija38q

مشخصات و تغییرات ظاهری:

ساندرو استپ وی، از یک هاچ بک سوپرمینی به یک کراس اوور کوچک سایز مبدل شده است. این خودرو جدید به عنوان یک کراس اوور تغییراتی از لحاظ ابعاد نسبت به مدل هاچ بک خود داشته است، ساندرو استپ وی ۴ میلی متر افزایش طول و ۱سانتی متر عریض تر شده و با توجه به کراس اوور بودنش ۱سانتی متر مرتفع شده و طول، عرض و ارتفاع آن به ترتیب ۴۰۲۴ ،۱۷۵۳ و ۱۵۴۴ میلی متر است.

در قسمت جلویی خودرو طراحی اسپرت تر و جسورانه تری نسبت به مدل هاچ بک دیده می شود، استفاده از رنگ مشکی برای کاسه چراغ ها و تریم مشکی برای جلو پنجره حس خوبی رو القا می کند و از آن حس خلا و سادگی بیش از حد موجود در نسخه هاچ بک کاسته شده است. به لطف استفاده از فلاپ های مشکی در جلو، گلگیرها و عقب خودرو حس خامی در طراحی بهبود یافته و یک حس عضلانی و اسپرت بودن رو القا می کند که به ماهیت کراس اوور بودن خودرو کمک می شود.

فضای داخلی خودرو به مقدار بسیار کمی بزرگ شده و تریم داخلی خودرو مانند مدل هاچ بک می باشد البته احتمال تغییرات جزیی در نسخه داخلی وجود دارد. همچنین پیش بینی می شود که نسخه موجود در ایران به یک نمایشگر ۷ اینچی مجهز باشد و همچنین با افزایش سایز تایرها در نسخه استپ وی روبه رو هستیم که اطلاعاتی از ابعاد دقیق آن در دست نیست.

در کل پارس خودرو از همان المان های ساندرو هاچ بک برای استپ وی استفاده می کند از جمله بیشتر ادوات داخلی خودرو.

آپشن هایی که طبق اعلام غیر رسمی پارس خودرو؛ ساندرو استپ وی دارا می باشد عبارت است از:

کیسه هوای دوگانه(راننده، سرنشین)
تهویه مطبوع دستی
قفل مرکزی
کنترل سیستم صوتی از زیر فرمان
کامپیوتر سفری
پشت سری تنظیم شونده

مشخصات فنی

ساندرو استپ وی مثل نسخه هاچ بک خود روی پلت فرم ال۹۰ بناشده و وجه مشترکات زیادی باهم دارند. این خودرو به پیشرانه کی۴ام مجهز می باشد، این پیشرانه ۱۶۰۰ لیتر حجم دارد که بین ۴ سیلندر خطی تقسیم می شود و قادر است قدرتی برابر ۱۰۵ اسب بخار و گشتاوری حدود ۱۴۰ نیوتن متر تولید کند همچنین قدرت این موتور توسط یک گیربکس ۵سرعته دستی یا ۴سرعته اتوماتیک به چرخ های جلو منتقل می شود.

ترمزهای استپ وی در جلو دیسکی خنک شونده و در عقب کاسه ای می باشد که به دو سیستم( ای.بی.اس و ای.بی.دی) نیز مجهز است.
رقابت در بازار (نقاط ضعف و قدرت)

حال که ساندرو از یک خودرو هاچ بک به یک کراس اوور تبدیل شده آماده رقابت با رقیبی وسوسه انگیز به نام لیفان ایکس۵۰ می باشد که به لحاظ فنی و کلاسی در یک رنج بوده و در محدوده قیمتی یکسانی به سر می برند.

نقاط قوتی که در لیفان ایکس۵۰ ممکن است ساندرو استپ وی را تهدید کند خلاصه می شود در چهره ای به مراتب جذاب تر و به روزتر که شباهت زیادی به خودروهای غربی دارد و استفاده از برخی آپشن ها و تجهیزات به روزتر در داخل و خارج کابین خودرو. اما نقاط قوتی که در ساندرو استپ وی موجب تشویق مشتری به خریدش می شود این است که: استپ وی بر روی پلتفرم ال۹۰ بنا شده و همان قلب تپنده ال۹۰ وظیفه راهبری ساندرو را به عهده دارد، یعنی در واقع این خودرو جواب خود را در بازار ایران پس داده و به منزله برخی اطمینان های حاصل از ال۹۰ و ساندرو هاچ بک دغدغه های مربوط به خرید یک خودرو تازه وارد بهبود می یابد.

پس می توان نتیجه گرفت با وجود برخی سادگی ها و کمبود عوامل محرک در استپ وی، موفقیت خوبی را با توجه به پیشینه و برندش در بازار بدست آورد.

جمع بندی:

رنو ساندرو استپ وی همان ساندرو هاچ بک می باشد که بدون تغییرات اساسی تنها کمی بلند قامت تر شده و از یک هاچ بک به یک کراس اوور تبدیل شده است. ساندرو استپ وی یک خودروی کامپکت شهری می باشد با ابعاد مناسب برای ترافیک های شهری و مصرف سوختی معقول.

در ساندرو به دنبال تجملات و تجهیزات لوکس نباشید، ساندرو استپ وی یک کراس اوور مصرفی بوده و تماما خلاصه شده در قیمتش می باشد. قیمت ساندرو استپ وی حدود ۵۰ تا ۵۵ میلیون می باشد، در ضمن با استپ وی فکر رفتن به آفرود را نکنید چراکه تنها ویژگی آفرودی آن ارتفاع نسبتا بلند این خودرو از سطح زمین می باشد که باز هم توجیه مناسبی برای بردن ساندرو استپ وی به آفرود نیست.

منبع:ایران جیب

نویسنده : هوشمند امینی

به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :
 1. محمد گفت:

  از همه لحاظ عالی است اگر در قیمت گذاری گرفتار طمع بیش از اندازه سایپا نشود.

 2. ناشناس گفت:

  خیلی زشته

 3. ناشناس گفت:

  واقعا عالی است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بنده خدا کجاش عالی است؟ یک سانت به طول و عرض ساندرو بی ریخت اضافه شده به جای یک خودرو جدید با چند میلیون گراترمی خوان بهت بفروشن این عالیست!!؟
  واقعا هر بالایی سرمون از طرف بنجولسازن بیاد حقمونه!

 4. رضا گفت:

  خودروی خوبیست ولی نه بالای سی تومن

 5. علی گفت:

  بدقیافه است نیاز به اصلاح دارد

 6. ناشناس گفت:

  …. .چهار میلی متر درازش میکنید و اسمش میذارید ماشین جدید و حتما گرانتر هم هست.

 7. امیر گفت:

  واقعا خجالت آوره که فیس لیفت ۲۰۱۲ این ماشینو تااااااازه دارن تست میکنن که بیارن.با یه سرچ ساده در گوگل میتونین فیس لیفت ۲۰۱۵ این ماشین رو سرچ کنین گه چقد شکیل تره…بجای بد و بیراه گفتن به فرانسویا و رنو و پژو باید به این آقایون بی لیاقت و تفاله خور غربیا این حرفارو بگین!

 8. ناشناس گفت:

  متاسفم! یه عده بنده خدای ماشین ندیده چه تعصبی به ال ۹۰ زشت و نوه نتیجش نشون می دند!! واقعا حقمونه هر آشغال بی ریختی رو بهمون به چندبرابر قیمت بفروشند. ال ۹۰ و دار ودسته اش واقعا عالی است اصلا این ماشین لامبورگینی است! بنز باید پیشش لنگ بندازه! عجب مردمی هستیم به خدا! در یک نشریه ای نوشته بود هوش و توان تحلیل موضوعات ایرانیان به شکل معناداری کاهش یافته من ناراحت شدم ولی با توجه به برخی کامنتها در این صفحه در خصوص صحت ادعای اون نشریه …. نمی دونم دیگه چی بگم. فقط باز هم می گم حقمونه. دو شرکت چینی شده آشغال مونتاژ کن هرچی بهمون بفروشند.

 9. فرزاد گفت:

  یعنی نهایت حق ما اینه!!!!
  تو منطقه اروند با ۶۰ تومن چ ماشینایی سوار میشن ملت

 10. علی قمی گفت:

  تا منطقه آزاد نباشی نمیفهمی ماشین یعنی چی با همین آشغالا خوش باشین کسایی که میگین عالیه !! جعل از بوی مدفوع لذت میبره عطار هم از بوی عطر. خلایق هرچه لایق

 11. ainv گفت:

  نمیدونم چرا با اینکه مدل فیس لیفتش موجوده پارس خودرو دست به مونتاژ مدل از رده خارج این خودرو زده. احتمالا بخاطر هزینه کمتر و سود بیشتر

 12. اشکان گفت:

  یعنی قشنگ معلومه شرکت رنو یه کاتالوگ از محصولاتشو داده به پارس خودرو با قیمت تمام شده!
  اونوقت پارس خودرو دیده این محصول ۲۰۱۲ بیشتر از همه براش سود داره به خاطر داخلی بودن بیشتر قطعات و ارزون تر بودن و به رنو گفته خودشه!همینو میخوام
  یعنی به همین سادگی باور کنید
  به چیزی پیچیده ای در مورد علت انتخاب این ماشین توسط پارس فکر نکنید
  مدیران ما بیشتر از پول چیزی نمی فهمن.

 13. رامین گفت:

  سلیقه ایرانیان شدهمحصولات چینی و بد قیافه ترین اشغالهای فرانسوی

 14. علی گفت:

  من خودم ال۹۰ دارم ولی باید قبول کرد که دیگه دوره زمونه ال ۹۰ ساندرو گذشته مشکلی نیس هر کس سلیقه ای داره ساندرو نسبت به خودروهای ایرانی زیباتره اما با این قیمت فروختن تاوان داره مطمئن باشید تاوانشو پس می دن من و شماها از زندگیشون خبر نداریم

 15. اکبر66 گفت:

  ام وی ام ۳۳ جدیدو دیدید . تیگو ۵ چی …جک اس ۵ توربو …. تا این ماشینها هستند . ساندرو باید بره جلو ….

 16. روزبه گفت:

  خودتون رو گول نزنید با مثال دلار و هزینه تولید و این جور چیزا ، خودرو تو ایران گرونه چون قسمت اعظمی از پول میره جیب نهاد های خاص

 17. ناشناس گفت:

  به جای دعوا کردن و توهین کردن بهتره بحث فنی انجام بشه ضمنا برای ماشین صفر گزینه زیادی با این قیمت وجود نداره

 18. علی گفت:

  ماشین cross over تو ایران با قیمت بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون منطقیه

 19. م گفت:

  بعضی آقایون جوری نظر میدن انگار اینجا آلمان یا آمریکاست. تو مملکتی که پراید بیست میلیون و پژو ۴۰۵ سی میلیونه، توقع داشتین با پنجاه میلیون تومن بنز و بی ام و در اختیارتون قرار بدن؟ الان با پنجاه میلیون تومن شماها چه گزینه هایی رو پیشنهاد میکنین؟

 20. پویا گفت:

  من یک دستگاه ساندرو مدل ۹۴ دارم و تاکنون نزدیک۱۰۰۰۰ کیلومتر با آن رانندگی کردم
  مزایا:
  ۱-موتور مگان ۱۶۰۰ و گیربکس zf آلمان بسیار خوب و قطعات اصلی
  ۲-شتاب مناسب
  ۳-ترمزهای خوب
  ۴-دید مناسب راننده
  ۵-صندلی راحت
  ۶-وجود کامپیوتر سفری
  ۷-سواری فوق العاده در این رنج قیمت
  ۸-برند معتبر زیر مجموعه رنو فرانسه(داچیا رومانی)

  معایب:

  ۱-آپشن نداشتن و سادگی داشبورد و قدیمی بودن ظاهر
  ۲-خرابی کمک عقب از ابتدا (ایراد از مونتاژ میباشد و البته با مراجعه چندین باره به نمایندگی ،متاسفانه گفتند فعلا قطعه گارانتی کمک موجود نیست)
  ۳-وجود بوی بنزین زمان روشن کردن کولر در اطاق
  ۴-میانگین مصرف ۹
  ۵-کیفیت رنگ نسبتا پایین
  ۶-نداشتن سنسور دنده عقب

 21. ایمان گفت:

  خودرو ۳۰ تومنی رو میدن ۵۰تومن اونم فقط به خاطر کیفیت.آدم ماشین با کیفیت پایینتر بگیره دوتا آپشن داشته باشه خیلی بهتره تا ۵۰ تومن بده به ساندرو

 22. رضا گفت:

  مشکل ما اینه که نمیدونیم ماشین رو برای چی میخایم اگر برای مسافرت شهری و سر کار تا خونه میخایم پراید کافی هست چرا باید ۵۳تومن پول بدیم اما اگر ماشین را برای مسافرت بین شهری میخایم هر کس به وسع خوش میتونه خرج کن ضمنا از قدیم گفتن هرچی پول بدی اش میخوری

 23. رضا گفت:

  دوتا موضوع وجود داره این وسط : ۱ – دوستان منتقد و مخالف دقت کنند که ما فعلا مجبوریم و واقعا مجبوریم پراید بخریم ۲۰ تومن و ال نود ۲۰۰۴ و ساندرو ۲۰۰۸ بخریم ۴۰ تا ۵۰ میلیون در حالی که واقعا قیمت این ماشینا این مبالغ نیست و خنده داره بیشتر. ۲ – با توجه به ظلمی که دولت و مسئولین و خودرو سازان دارن در حق مردم انجام میدن و محدودیت هایی که ایجاد کردن برای ماها تو خرید ماشین بین المللی و به روز ، تو همین ماشینای قدیمی و به درد نخور حقیقتا ال نود و فیس لیفت هاش ماشینای خوبی از آب در اومدن و دیگه همه خودشون آگاهی دارن به نوعی … پس به همدیگه بد و بیراه نگیم و داد و فریاد رو سر خودرو ساز بزنید نه خودتون … ! در آخر اینکه ۹۹ درصد ملت تو منطقه آزاد زندگی نمیکنند ، پس هی ماشینای اونجا و قیمت هاش رو به رخ نکشید که خودمون هم میدونیم اونجا داستان کاملا فرق میکنه …

 24. مهدی گفت:

  من بار اوله نظر میدادم ، چرا هی میگی تکراری بود . کلی طول کشید تا نوشتمش بی انصاف !!

 25. علی گفت:

  چراغ عقبش کپی رنو قدیمی هست.فقط پژو ۲۰۰۸ اونم تمام فرانسوی.

 26. ناشناس گفت:

  ….. اول ماشینو از جلو ببینید بعد نظر بدبن عقب مونده ها جهان سومی که میگن به شما میگن

 27. عبدا... گفت:

  با سلام
  ماشینای فرانسوی تو کشورایی که ماشینهای خوب وارد میکنن اصلا خواهان نداره.
  چه برسه به رنو که بدترین تولید خوردرو سازی فرانسوی هاست.
  دیگه حال و روز ما به کجا رسیده که ال ۹۰ که یه قرون طراحی و ایمنی و… نداره برا ما با کیفیت شده.
  این استپ وی برای رومانی اه. کا اونا اصلا خودروساز نبودن و رفتن سراغ ال ۹۰ و با په پلت فرم دستکاری شده دارن به ما میدن.
  آدم میخواد خاک تو سرش یریزه لااقل خاک یه جای بلد بریزه نه جای پست.

 28. محمدرضا گفت:

  زیاد بد نییت نسبت به قیمت با توجه به نرخ ارز و کیفیت ماشین در ایران . . اروپا زندگی نمی کنبم . اینجا ایران است

 29. محمد گفت:

  از جلو داشبورد فجیح که بگذریم… میگم رنو بغیر از این دسته گوشتکوب چیز دیگه ای نبود جای سردنده بزاره !!!؟ اصلا آدم خجالت میکشه موقع رانندگی یه همچین چیزی کنارش باشه!!

 30. مهدیه گفت:

  سلام.یک سوال.ساندرو بهتره یا جک جی ۵؟؟ خواهشا نظر بدید.ممنون

 31. علی دلیر گفت:

  سلام خدمت دوستان
  من ۵سال ال ۹۰ داشتم خداییش فقط روغن و بنزین الانم یه ماهه ساندرو گرفتم باهاش ۷۰۰۰ مسافرت کردم هیچ مشکلی هم نداشت خوب بودخداییش ماشین کم استهلاک و نرم و محکمیه فقط دید عقب حین دنده عقب بد بود کهمانیتور نصب کردم حل شد بنظر من خیلی از این اشغالای چینی بهتره

 32. مجتبی گفت:

  دوستان از این حرفها گذشته ساندرو من ۳ماه خریدم کلا ال نود ساندرو نسبت به ۲۰۶ و ۴۰۵ و انواع سمند خیلی بهتر باکیفیت تر و مطمین تر هستش حالا اگه قیمتش ۱۰ملیونی بالاتره بخاطر اینه ک . هر چقدر پول بدی آش میخوری !!!…

 33. ایرانی گفت:

  سلام دوستان چرا بخاطر یه ماشین اینقدر به هم توهین میکنید درست نیست هرکس فقط نظرشو بده وبه نظر هم احترام بذاریم

 34. قاسم گفت:

  دوستان عزیز بی ریخت بودن یا قشنگ بودن سلیقه ایه!!! چرا مثل بچه ها بهم میپرین. حق با اون دوستمونه که نوشته فعلا مجبوریم. مجبوریم ماشینی بخریم که اطمینان نسبی از موتورش داشته باشیم. ماشین چینی تو این رنج قیمت اگرچه ظاهرش فریبنده و چشم گیره اما افت قیمت کیفیت پایین قطعات خصوصا موتوری این ماشینا اصلا قابل تحمل نیس. هر کس سلیقه ای داره. یکی ظاهر . یکی باطن یکی هم هر دوش. قطعا درآمدمون بالاتر بود و امکان خرید بالای صد داشتیم میشد ماشینی خرید که همه جوره راضیمون کنه ولی حالا که نیست!! از من به شما نصیحت اگر پولدار نیستین دنبال ظاهر نباشید. ماشینی که موتور و قطعات بی کیفیت داشته باشه مفتش گرونه ولی اگه موتور و عملکرد درستی داشته باشه لوازم جانبی رو میشه روش نصب کرد. البته باز میگم هر کس سلیقه ظاهر پسندیش فرق داره. پس دیگه کافیه این به هم دیگه بد و بیراه گفتنا. کمی فنی حرف بزنید.

 35. محسن گفت:

  قیمت دقیقش چنده

 36. جواد گفت:

  زیاد قیافه نداره،اما هرچی از قیمت قیافه کم شده به قدرت گیربکس واقعا عالیش اضافه شده،گیربکسش که بهتر از هرچی ماشین چینی تا ۸۰ میلیونه، گیربکسش از جک شاسی بلندم بهتر نباشه کمتر نیست،اینهمه تعریف فقط حرف نیست واقعا پشتش نشستم که میگن

 37. پرویز گفت:

  بادرود به دوستان
  من یک بازنشسته هستم می خواهم با وامی که گرفتم برم ثبت نام کنم تا خرداد یا تیر ۹۶ ماشین را تحویل بگیرم
  از عزیزانی که این خودرو را دارند خواهش میکنم مرا رهنمایی فرمایند که آیا این کار درست است یانه در نهایت بااین بودجه چه خودرویی بخرم .
  با سپاس فراوان

 38. پویا گفت:

  این ماشین بسیار راحت و با کیفیته . من فوق العاده از خریدنش راضی ام. من قبلش ام وی ام داشتم . واقعا جنس فرانسوی با چینی قابل مقایسه نیست.

 39. محمد گفت:

  خودروهای رنو از موتور خیلی خوبن ول یاز ضاهر اصلا و حوون پسند نیس و نمیشع گفت قیافه خوبی داره ولی از موتور خوبه

دیدگاه شما