چهارشنبه ۱ تیر ۱۳۹۰ - ۱۰:۴۵

استیضاح صالحی منتفی شد

این تصمیم پس از آن به قطعیت رسید که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مقرر شد وزیر امور خارجه را دعوت کند و با حضور امضاکنندگان استیضاح خطرات گسترش نفوذ جریان انحرافی در حوزه دیپلماسی خارجی را به بحث بگذارند.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: نمایندگان امضاکننده استیضاح وزیر خارجه، با توجه به استعفای ملک زاده استیضاح خود را پس گرفتند.

به گزارش فارس، امیدوار رضایی عضو هیئت رئیسه مجلس صبح امروز چهارشنبه در صحن علنی مجلس اعلام کرد که نمایندگان امضا کننده استیضاح وزیر خارجه با توجه به استعفای ملک زاده استیضاح خود را پس گرفتند.

وی افزود: مقرر شده تا وزیر خارجه در جلسه کمیسیون امنیت با حضور نمایندگان در خصوص انتصاب ملک‌زاده توضیح دهد.

برپایه این گزارش متن نامه نمایندگان انصراف دهنده از استیضاح وزیر خارجه که توسط امیدوار رضایی قرائت شد، به شرح ذیل است:

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
برادر ارجمند جناب آقای دکتر لاریجانی
با سلام و احترام
چون استیضاح آقای دکتر صالحی وزیر محترم امور خارجه به دلیل نصب فردی فاقد صلاحیت از حلقه انحرافی انجام شده بود و با تغییر معاون اداری و مالی وزارت مذکور خطرات آن انتصاب فعلا منتفی به نظر می‌رسد، ما امضاکنندگان و تائیدکنندگان استیضاح وزیر خارجه که نامه استیضاح او را امضا کردند، و به زیر ۱۰ نفر رسیده، پس از مشورت به این نتیجه رسیده‌اند که استیضاح را پس بگیرند و این تصمیم پس از آن به قطعیت رسید که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مقرر شد وزیر امور خارجه را دعوت کند و با حضور امضاکنندگان استیضاح خطرات گسترش نفوذ جریان انحرافی در حوزه دیپلماسی خارجی را به بحث بگذارند.

به گزارش فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در همین زمینه در صحن علنی مجلس گفت: با توجه به اینکه تعداد نمایندگانی که از استیضاح منصرف شده‌اند، به ۳۰ نفر می‌رسد، از نظر هیئت رئیسه مجلس استیضاح وزیر خارجه منتفی است.

۳۹ از نفر نمایندگان مجلس، نامه استیضاح علی اکبر صالحی را امضا کرده بودند.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1743
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما