چهارشنبه ۱ تیر ۱۳۹۰ - ۱۲:۱۴

نتایج تحقیقات درباره سیستم ترمز \”فراز\” اعلام شد

نتایج پژوهش صورت گرفته توسط پژوهشگران دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت در خصوص استانداردهای سیستم ترمز کامیون فراز اعلام شد.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از ایسنا، امیرحسن کاکایی – معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت، اظهار کرد: دانشکده مهندسی خودرو چندی پیش تحقیقی را در خصوص نوع عملکرد و استانداردهای سیستم ترمز کشنده فراز آغاز کرد.

وی با بیان این‌که این دانشکده در اولین گام، صحت اطلاعات سیستم ترمز این کشنده را بررسی کرد، خاطرنشان کرد: پیش از این تست فنی سیستم ترمز این کشنده توسط انگلیسی‌ها در چین انجام شده بود که نتایج آن از طریق طرف‌ انگلیسی چک و تایید شد.

وی ادامه داد: هم‌چنین تست‌های جدیدی توسط موسسه‌ VCA انگلستان انجام و استانداردهای سیستم این کشنده باز هم تایید شد؛ ضمن آن‌که ما از طریق یک شرکت معتبر بین‌المللی نیز استعلام‌هایی را در این خصوص انجام دادیم.

عضو تیم پژوهشی دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت افزود: پس از آن پژوهشگران این دانشکده اقدام به شبیه‌سازی سیستم ترمز کشنده فراز کرده و نوعی از تست جاده‌ای را نیز انجام دادند که در این آزمایش‌ها مشخص شد سیستم ترمز فراز کاملا با سیستم ترمز هوو متفاوت بوده و ارتقای زیادی داشته است.

کاکایی تصریح کرد: طبق نتایج پژوهشی دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت، استاندارد‌های سیستم ترمز کشنده فراز بالاتر از استاندارد‌های موجود بوده و سیستم ترمز آن به روز بوده و تقویت شده است.

وی افزود: طبق آزمایش‌های صورت گرفته مشخص شد که در کشنده فراز ضمن تقویت سیستم ترمز، سیستم‌های جنبی نیز به آن اضافه و هم‌چنین به سیستم ترمزگیری موتوری مجهز شده است.

عضو تیم پژوهشی دانشکده مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت خاطرنشان کرد: در مجموع نتایج پژوهش صورت گرفته توسط این دانشکده مبنی بر آن است که با توجه به استاندارد‌های بالای سیستم ترمز کشنده فراز، ضریب اطمینان آن افزایش یافته و ضریب خطر آن نیز به شدت کاهش یافته است.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1746
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما