چهارشنبه ۱ تیر ۱۳۹۰ - ۱۶:۵۵

افزایش سطح کیفی خودروهای حمل و نقل عمومی در سال‌های اخیر

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این که در سال‌های اخیر سطح کیفی خودروهای حمل و نقل عمومی و به ویژه حمل و نقل عمومی بین شهری افزایش چشم‌گیری داشته است، گفت: خواب‌آلودگی رانندگان و خستگی بیش‌ از حد آنها علت اصلی حوادث بین شهری است.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از خانه ملت، \”ابوالفتح نیکنام\” ، تصریح کرد: در سال‌های اخیر سطح کیفی خودروهای حمل و نقل عمومی و به ویژه حمل و نقل عمومی بین شهری افزایش چشم‌گیری داشته است.

نماینده مردم تنکابن و رامسر در مجلس شورای اسلامی با بیان این که شرکت‌های خودروسازی در سال‌های اخیر با خرید و تولید اتوبوس‌های مدرن دنیا امنیت مسافران بین‌شهری را تا حدود زیادی تأمین کرده‌اند، افزود: خوشبختانه اتوبوس‌های بی کیفیت قدیمی از ناوگان حمل و نقل عمومی کشور خارج شده‌اند.

وی درباره علت اصلی حوادث بین‌شهری که برای اتوبوس‌ها رخ می‌دهد، اظهار کرد: خواب‌آلودگی رانندگان و خستگی بیش‌ از حد آنها علت اصلی حوادث بین شهری است.

سود بالای تسهیلات از علل تصادف‌های جاده‌ای

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این که بسیاری از دارندگان اتوبوس‌های فعال در خطوط بین شهری با دریافت تسهیلات با سود زیاد، این اتوبوس‌ها را خریداری کرده‌اند، تصریح کرد: متأسفانه این افراد برای این که بتوانند تسهیلاتی که از بانک‌ها گرفته‌اند را پس بدهند مجبور هستند بدون استراحت کار کنند و این موضوع حوادث بین شهری را افزایش داده است.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1748
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما