چهارشنبه ۱ تیر ۱۳۹۰ - ۱۷:۰۷

قانون هدفمندی یارانه ها تولید خودرو را شش درصد افزایش داد

پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، آمارها افزایش شش درصدی تولید انواع خودرو در کشور را نشان می دهد.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از ایرنا، مجموع تولید انواع خودرو کشور در ماه های دی، بهمن، اسفند سال ۸۹ و فروردین و اردیبهشت سال ۹۰، نسبت به مدت مشابه سال ۸۸ و ۸۹ شش درصد رشد داشته که در این مدت تولید خودروهای سواری نیز با رشد ۴/۴ درصدی روبرو بوده است.
بنابراین گزارش، تولید انواع خودرو از ابتدای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها تا پایان اردیبهشت ماه بیش از ۶۶۱ هزار و ۴۸۶ دستگاه بوده است. این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل، تولید انواع خودرو ۶۲۳ هزار و ۵۰۱دستگاه بود.
در این مدت تولید خودروهای سواری بالغ بر ۵۴۹ هزارو ۹۴۳ دستگاه بوده،‌ در حالی که تولید خودروهای سواری در پنج ماهه دی، بهمن، اسفند ۸۸ و فروردین و اردیبهشت ۸۹ بالغ بر ۵۲۶هزار و ۵۹۴دستگاه بوده است.
براساس این گزارش، مقایسه تولید انواع خودرو طی دو ماهه فروردین و اردیبهشت ۹۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۸.۵ درصدی را نشان می‌دهد.
همچنین، مقایسه تولید انواع خودرو در ماه های دی، بهمن و اسفند ۸۹ نسبت به مدت مشابه سال ۸۸ ، ۳.۸درصدی رشد داشته است.در این مدت تولید خودروهای سواری رشد۴.۹ درصد بوده است.
در ماه های دی، بهمن و اسفند ۸۹ ، تعداد انواع خودروهای تولید شده بالغ بر ۴۲۱ هزار و ۹۸۲ دستگاه بوده، درحالی که تعداد تولید انواع خودرو در مدت مشابه سال ۸۸ بالغ بر ۴۰۶ هزارو ۴۲۹ دستگاه بوده است.
همچنین تعداد خودروهای سواری تولید شده در ماه های دی، بهمن و اسفند ۸۹ بالغ بر ۳۵۴ هزارو ۹۶۶ دستگاه بوده در حالی که تعداد تولید انواع خودرو نسبت به مدت مشابه سال ۸۸ ،‌۳۳۸هزارو ۱۵۰ دستگاه بوده است.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1750
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما