جمعه ۳ تیر ۱۳۹۰ - ۱۲:۲۳

حاشیه سود پارس خودرو کاهش یافته است

مدیرعامل شرکت پارس خودرو در واکنش به دلیل زیان موجود در صورت های مالی سال ۸۹ این شرکت خودروسازی، نوسانات نرخ ارز را دلیلی برای کاهش سود و این زیان دانست.

به گزارش دنیای خودرو به نقل از موج سعید مدنی مدیرعامل شرکت پارس خودرو، با بیان این مطلب گفت: هم اکنون روزانه ۲۶۰ دستگاه تندر۹۰ و ۴۸ دستگاه مگان در پارس خودرو تولید می شود و تا شهریورماه امسال تولید محصولات گروه رنو را به روزانه ۴۰۰ دستگاه افزایش خواهیم داد.
وی با توجه به اینکه در حال حاضر روزانه پنج دستگاه نیسان \”تینا\” در پارس خودرو تولید می شود از رفع برخی مشکلات برای تولید نیسان قشقایی خبر داد و اضافه کرد: با رفع برخی مشکلات گمرکی برای ورود قطعات قشقایی، به زودی شاهد ادامه تولید این خودرو در پارس خودرو خواهیم بود.
مدنی میانگین تولید روزانه خودرو در این شرکت برای سال گذشته را یک هزار و ۱۵۰ دستگاه دانست که با برنامه ریزی های صورت گرفته این عدد به یک هزار و ۴۰۰ دستگاه تا پایان امسال خواهد رسید.
وی با اشاره به اینکه تولید تندر۹۰ ای.صفر و ای.۱ در پارس خودرو انجام نخواهد شد، در خصوص مسئله تجمیع تولید تندر۹۰ در یک شرکت خودروسازی گفت: این موضوع همچنان ناتمام باقی مانده است!
مدیرعامل پارس خودرو همچنین داخلی سازی تندر۹۰ را ۶۵ درصد اعلام کرد که این رقم قابل افزایش است و یادآور شد: امسال تولید ۸۵ هزار دستگاه تندر۹۰ را برنامه ریزی کرده ایم.
وی مهمترین راهکار پیش رو برای کاهش قیمت محصولات را افزایش تولید دانست و از وجود برنامه تولید یک خودرو ارزان قیمت داخلی در این شرکت خودروسازی اظهار بی اطلاعی کرد!
مدنی در خصوص تولید خودرو ارزان قیمت و جدید در این شرکت خودروسازی گفت: در سفر آتی به ژاپن تکلیف خودرو جدید این شرکت که قیمتی کمتر از ۱۵۰ میلیون ریال دارد مشخص خواهد شد.
وی در ادامه با بیان اینکه خودرو ماکسیما تا پایان سال از خطوط تولید پارس خودرو خارج می شود از جایگزینی نیسان \”تینا\” با این خودرو خبر داد.
مدیرعامل پارس خودرو در پایان عرضه دو خودرو \”ساندرو\” و \”داستر\” را اعلام نکرد و احتمال داد در سال آینده شاهد ورود این محصولات جدید رنو در بازار باشیم.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1754
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما