شنبه ۴ تیر ۱۳۹۰ - ۱۰:۱۱

امسال تمام بیمه‌های درمانی ادغام می‌شوند

وی افزود: با تشکیل سازمان جدید و سنگین‌تر شدن حجم کارها نیاز بیشتری به توان فکری، عملی و تجربه کارکنان خدمات درمانی احساس می‌شود.

فارس: مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی گفت: تا پایان سال با ادغام تمام بیمه‌های درمانی و با نام سازمان بیمه سلامت ایران به ارائه خدمت به بیمه‌شدگان می‌پردازیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بیمه خدمات درمانی استان کرمان، محمدباقر هداوند در سفر به استان کرمان با اشاره به اینکه سازمان تمام طلب بیمارستان‌ها و موسسه‌های طرف قرارداد را تا بهمن‌م اه سال گذشته در سراسر کشور پرداخت کرده است، اظهار داشت: در این زمینه در برخی از استان‌ها جلوتر از تکالیف قانونی خود عمل کرده و مطالبات اسفند ماه سال ۸۹ را نیز پرداخت کرده‌ایم.‌

وی در دیدار با کارکنان اداره کل بیمه خدمات درمانی استان با تأکید بر تسهیل در امر، بیمه تعامل بیشتر بین سازمان مرکزی و اداره‌های کل استانی را عامل مهمی در ارتقای کیفیت ارائه خدمات به بیمه شدگان و سازمان عنوان کرد.

وی در جلسه اختتامیه ارزیابی اداره کل بیمه خدمات درمانی استان کرمان گفت: بر اساس قانون پنجم توسعه تا پایان سال با ادغام تمام بیمه‌های درمانی و متمرکز شدن تمام امور مربوط به بیمه سلامت در اداره بیمه خدمات درمانی این سازمان با نام سازمان بیمه سلامت ایران به ارائه خدمت به بیمه‌شدگان می‌پردازیم.

هداوند با اشاره به مهم‌ترین اهداف تشکیل سازمان بیمه سلامت تصریح کرد: توسعه کمی و کیفی بیمه‌های درمانی، دستیابی به پوشش فراگیر و عادلانه خدمات سلامت، کاهش سهم مردم از هزینه‌های سلامت، برطرف شدن هم‌پوشانی بیمه‌ها و مدیریت منابع از جمله این اهداف است.

وی افزود: با تشکیل سازمان جدید و سنگین‌تر شدن حجم کارها نیاز بیشتری به توان فکری، عملی و تجربه کارکنان خدمات درمانی احساس می‌شود.

هداوند با اعلام اینکه نوع نگرش سازمان در خرید خدمات راهبردی تغییر می‌کند، خاطرنشان کرد: باید از روش‌های سنتی عبور و روش‌های نوین خرید خدمات را جایگزین کنیم.

وی با اشاره به مشکلات مطرح شده از سوی کارکنان، برطرف شدن دغدغه و تسهیل امور آنان را از اولویت‌های سازمانی برشمرد و بیان کرد: سازمان در این زمینه در حال برنامه‌ریزی و رفع موانع قانونی است.

هداوند طرح ارزیابی عملکرد اداره‌های کل استانی را از لحاظ فنی در سازمان مربوط به سال‌های گذشته دانست و بیان کرد: از شروع سال جاری این ارزیابی با روش‌های جدید در سطح کشور آغاز شده است.

وی اذعان کرد: در این راه نیز نواقصی وجود دارد اما نتایج نهایی از دید کارشناسی سازمان اثرگذار است زیرا به بازنگری بخشنامه‌ها و روش‌های جدید با هدف بهبود کیفیت منجر می‌شود.

هداوند با اشاره به امتیاز کسب شده توسط اداره کل استان کرمان عنوان کرد: در ممیزی اول مدیران ستادی نتایج ارزیابی‌ها و نقاط ضعف و قوت واحدهای مختلف اداره کل استان ارائه شده است.

دفاعیه استان و جمع‌بندی دو ارزیابی انجام شده منجر به امتیاز نهایی این اداره کل شود.

طی احکام جداگانه‌ای از سوی محمد جعفری مدیرکل بیمه خدمات درمانی استان کرمان جواد زینلی به عنوان سرپرست معاونت بیمه و درمان و عصمت رحیمی‌فر سرپرست امور اداری اداره کل منصوب شدند.

در این احکام از آنها خواسته شده است تا علاوه بر استفاده از تجربیات و تخصص خود در تسهیل روند حرکت واحدهای تابعه به سمت اهداف سازمان و رضایت مشتریان ایفای نقش کنند.

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1767
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما