شنبه ۴ تیر ۱۳۹۰ - ۱۱:۴۴

اهدای قدیمی ترین قالب به پر سابقه ترین مرد صنعت خودرو

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو سهم صنعت خودروسازی کشور را حدود ۱۱ و نیم درصد تولید ناخالص داخلی دانست و تاکید کرد: با توجه به جایگاه ویژه ای که صنعت خودروسازی کشور دارد باید توجه ویژه ای به داخل سازی قطعات و افزایش صادرات داشته باشیم.

حمایت از خود کفایی مواد اولیه، دانش طراحی، مونتاژ و صادرات از مهمترین اهداف پیشرفت شرکت های صنعتی است.

به گزارش ایکو پرس ، مهندس جواد نجم الدین مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو در جریان افتتاح خط رنگ شرکت تولیدی مهر خواه با بیان اینکه مهمترین حلقه زنجیره صنعت خود کفایی مواد اولیه است، گفت: در حال حاضر حدود هزار شرکت قطعه سازی به صورت زنجیره ای برای گروه صنعتی ایران خودرو فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: این طیف عظیم و گسترده نقش بسزایی در رشد اقتصاد ملی و تولید ناخالص داخلی دارد.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو سهم صنعت خودروسازی کشور را حدود ۱۱ و نیم درصد تولید ناخالص داخلی دانست و تاکید کرد: با توجه به جایگاه ویژه ای که صنعت خودروسازی کشور دارد باید توجه ویژه ای به داخل سازی قطعات و افزایش صادرات داشته باشیم.

مهندس نجم الدین تصریح کرد: میزان تولیدات خودروی کشور در افق ۱۴۰۴ باید به سه میلیون دستگاه در سال برسد و این در حالی است که هم اکنون تولید خودرو سواری در کشور حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه است.

وی افزود: گروه صنعتی ایران خودرو، پس از گذراندن دوره های مختلف، در حال حاضر قادر به طراحی پلتفرم خودرو و طراحی و ساخت قوای محرکه خودرو شده است.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو خاطر نشان ساخت: این شرکت برای ۱۰ سال آینده دو پلتفرم پیش بینی کرده است که بر روی هر کدام شش تا هفت محصول جدید تولید خواهد شد.
وی صنعت قالب سازی را مادر صنعت خودرو سازی دانست و خاطرنشان ساخت: امروزه شرکت هایی موفق هستند که کلیه سطوح تولید را از ابتدا تا انتها خود در دست بگیرند.
مهندس نجم الدین ادامه داد: شرکت های صنعتی باید تلاش کنند مواد اولیه خود را از داخل کشور تهیه کنند.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو تصریح کرد: شرکت تولیدی مهر خواه دارای سابقه طولانی در صنعت قطعه سازی است که قطعات پلیمری با کیفیتی تولید و عرضه می کند.
وی افزود: با افتتاح خط رنگ دراین شرکت ، تمامی فرایند های تولید قطعات پلیمری را انجام می دهد.

همچنین در این مراسم دکتر زنجان پور، مدیر عامل شرکت تولیدی مهر خواه نیز توضیحاتی در خصوص تولیدات و تاریخچه این شرکت ارائه داد.
دریایان بازدید مذکور ، قدیمی ترین قالب خودرو به پرسابقه ترین مرد صنعت خودرو
مهندس نجم الدین مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو اهدا شد .

نویسنده : مدیر سایت

لینک کوتاه : http://www.donyayekhodro.com/?p=1777
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما